Linki afiliacyjne to najszybsza metoda zarabiania na polecaniu produktów. Kochają je blogerzy i użytkownicy social mediów. To najszybszy sposób aby monetyzować każde działanie online.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie dzięki polecaniu produktów lub usług, to świetnie trafiłeś, bo masz potencjał aby zostać wydawcą online.

Co to jest link afiliacyjny?

Link afiliacyjny (znany również jako link partnerski lub deep link), to po prostu aktywny link URL, który po przetworzeniu w systemie afiliacyjnym,  zapisuje liczbę kliknieć w ten link i ilość wygenerowanych dzięki temu akcji online: sprzedaży w sklepie internetowym, wypełenia formularza lub ankiety, rejstracji w systemie, zapisania do newslettera, skorzystania z promocji i innych akcji jakich oczekuje reklamodawca. Jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z afiliacją, to tutaj dowiesz się czym różni się reklamodawca od wydawcy.

Gdy użytkownik internetu kliknie w twój link afiliacyjny i przejdzie dzięki temu do sklepu internetowego, tobie zostanie naliczona prowizja za zakupy, których on dokona w tym sklepie . Co więcej, użytkownik nie musi nic kupić bezpośrednio po przejściu do sklepu. Jeśli wróci do niego w ciągu 30 dni, czyli w okresie żywotności plików cookies, to nadal tobie zostanie naliczona prowizja za te zakupy.

Polecasz? Zarabiaj dzięki linkom afiliacyjnym

Niezależnie od tego jaki rodzaj działalności w internecie prowadzisz, zapewne polecasz sprawdzone produkty lub usługi innym użytkownikom, lub wspominasz te produkty, które uważasz za warte uwagi. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz połaczyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli podepniesz pod swoje polecenia link afiliacyjny, skorzysta na tym nie tylko twój czytelnik, ale również ty! Przekierowując użytkownika do strony, gdzie może on od razu przejrzeć polecany produkt lub usługę, sprawdzić cenę i dokonać zakupu, oszczędzasz mu czas jaki musiałby poświęcić na samodzielne przeszukiwanie internetu, a sam zarabiasz prowizję od sfinalizowanej transakcji.

Gdzie można umieścić link afiliacyjny?

Tak jak każdy inny aktywny link, link afiliacyjny możesz zamiescić w dowolnym miejscu na stronie internetowej, blogu lub w swoich kanałach social media: na Facebooku, Instagramie, Pineresci, YouTubie czy Snapchcie. Jeśli nie posiadasz własnej strony i nie działasz aktywnie w social media, to nadal możesz zarabiać na linkach afiliacyjnych. Taki link można przesłać w mailu a także dowolny komunikator: Messenger, WhatsApp czy GG. Jeśli chcesz zobaczyć kilka konkretnych przykładów w jaki sposób inni wykorzystują afiliację, przeczytaj Jak dobrze dobrze wykorzystać afiliację

Jak stworzyć link afiliacyjny

Z linków afiliacyjnych (zwanych także partnerskimi) może korzystać każdy, kto zarejestruje się w sieci afiliacyjnej i dołączy do wybranego programu partnerskiego. Po dołączeniu do programu partnerskiego stajesz się wydawcą tego programu co oznacza, że otrzymasz prowizję od zakupów, które zostaną zrealizowane z twojego polecenia. Link afiliacyjny może odprowadzać do:

  • strony głównej serwisu reklamodawcy

https://goo.gl/0Xj7cC

  • dowolnej kategorii produktów w serwisie reklamodawcy

https://goo.gl/ff1xuv

  • do podstrony z konkretnym produktem, który chcemy reklamować

https://goo.gl/uvkecv

Więcej na temat jak wykorzystywać i gdzie zamieszczać linki afiliacyjne dowiesz się tutaj.

Jak stosować linki afiliacyjne aby zarabiać?

Linki afiliacyjne (partnerskie) możemy podpinać pod dowolną grafikę, logo lub tekst (pojedyncze słowa lub całe zdania). Taki link  można stosować w poleceniach, dyskretnie reklamować wybrane produkty i w przyjazny sposób wpływać na decyzje zakupowe użytkowników. Linki afiliacyjne są efektywniejsze niż tradycyjne banery, bo nie są nachalne, dlatego użytkownicy chętnie w nie klikając nie mając tak naprawdę świadomości, że kliknęli w reklamę.

Na blogach i stronach tematycznych można podpiąć link afiliacyjny pod dowolne zdjęcie, tekst lub własną grafikę.


FRAGMENT WPISU NA BLOGU

link partnerski w poście bloga

We fragmencie wpisu powyżej, zdjecie zostało podlinkowane linkiem afiliacyjnym odprowadzającym do strony produktu w sklepie, w tekście fraza kombinezon z kominem również do tej samej podstrony co zdjęcie, natomiast logo sklepu madnezz.pl – do strony głównej reklamodawcy.

Ale nie trzeba prowadzić strony internetowej czy bloga aby móc zarabiać na linkach afiliacyjnych. Linki można zamieszczać w serwisach społecznościowych, przesyłać mailem a także poprzez dowolny komunikator typu Messenger czy WhatsApp. Przygotowaliśmy przewodnik pełen przktycznych porad i przykładów jak można zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych. Pobierz ebooka i przekonaj się jakie to łatwe!

jak zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych

 

PODSUMOWANIE

Linki afiliacyjne można umieszczać w różnorodnych serwisach :

  • blogach, vlogach
  • kanałach YouTube
  • facebooku, Printereście, Instagramie
  • mailingach
  • serwisach rabatowych
  • serwisach tematycznych i opiniotwórczych

Nawet gdy nie masz strony ani konta w sieciach społecznościowych, nadal możesz zarabiać na polecaniu produktów poprzez linki partnerskie. Wystarczy, że prześlesz link znajomym w mailu lub poprzez dowolny komunikator. Gdy skorzystają z Twojego polecenia, przejdą przez ten link do sklepu i kupią jakąkolwiek rzecz, Ty otrzymasz od tej transakcji prowizję.


Link afiliacyjny to najszybszy sposób polecenia produktów i i usług. Tworzymy go metodą

„skopiuj-wklej” w generatorze linków, po zalogowaniu w panelu wydawcy. 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

[wp-review]

Data publikacji: 09.06.2017