Linki afiliacyjne to najszybsza metoda polecania produktów. Kochają je blogerzy i użytkownicy social mediów. To najszybszy sposób aby monetyzować każde działanie online.

Jeśli chcesz zarabiać na polecaniu produktów lub usług, to świetnie trafiłeś, bo masz potencjał aby zostać wydawcą.

Co to jest link afiliacyjny?

To unikalny adres url, dzięki któremu system śledzenia sprzedaży sieci afiliacyjej zapisuje ruch i transakcje generowane ze strony wydawcy. Oznacza to, że gdy użytkownik kliknie w reklamę na Twojej stronie i przejdzie dzięki temu do sklepu internetowego reklamodawcy, Tobie zostanie naliczona prowizja za zakupy, których ten użytkownik dokona w sklepie.

Link afiliacyjny to najszybszy sposób polecenia produktów i i usług. Tworzymy go metodą „skopiuj-wklej” w generatorze linków, po zalogowaniu w panelu wydawcy.


Kto i gdzie można wykorzystać z link afiliacyjny?

Z linków afiliacyjnych (zwanych także partnerskimi) może korzystać każdy, kto zarejestruje się w sieci afiliacyjnej i dołączy do wybranego programu partnerskiego. Po dołączeniu do programu partnerskiego stajesz się wydawcą tego programu co oznacza, że otrzymasz prowizję od zakupów, które zostaną zrealizowane z twojego polecenia. Link afiliacyjny może odprowadzać do:

  • strony głównej serwisu reklamodawcy

https://goo.gl/0Xj7cC

  • dowolnej kategorii produktów w serwisie reklamodawcy

https://goo.gl/ff1xuv

  • do podstrony z konkretnym produktem, który chcemy reklamować

https://goo.gl/uvkecv

Linki afiliacyjne można umieszczać w różnorodnych serwisach :

  • blogach, vlogach
  • kanałach YouTube
  • facebooku, Printereście, Instagramie
  • mailingach
  • serwisach rabatowych
  • serwisach tematycznych i opiniotwórczych

Nawet gdy nie masz strony ani konta w sieciach społecznościowych, nadal możesz zarabiać na polecaniu produktów poprzez linki partnerskie. Wystarczy, że prześlesz link znajomym w mailu lub poprzez dowolny komunikator. Gdy skorzystają z Twojego polecenia, przejdą przez ten link do sklepu i kupią jakąkolwiek rzecz, Ty otrzymasz od tej transakcji prowizję.

Więcej na temat jak wykorzystywać i gdzie zamieszczać linki afiliacyjne dowiesz się tutaj.

Jak stosować linki afiliacyjne aby zarabiać?

Linki afiliacyjne (partnerskie) możemy podpinać pod dowolną grafikę, logo lub tekst (pojedyncze słowa lub całe zdania). Taki link  można stosować w poleceniach, dyskretnie reklamować wybrane produkty i w przyjazny sposób wpływać na decyzje zakupowe użytkowników. Linki afiliacyjne są efektywniejsze niż tradycyjne banery, bo nie są nachalne, dlatego użytkownicy chętnie w nie klikając nie mając tak naprawdę świadomości, że kliknęli w reklamę.

Na blogach i stronach tematycznych można podpiąć link afiliacyjny pod dowolne zdjęcie, tekst lub własną grafikę.


FRAGMENT WPISU NA BLOGU

link partnerski w poście bloga

We fragmencie wpisu powyżej, zdjecie zostało podlinkowane linkiem afiliacyjnym odprowadzającym do strony produktu w sklepie, w tekście fraza kombinezon z kominem również do tej samej podstrony co zdjęcie, natomiast logo sklepu madnezz.pl – do strony głównej reklamodawcy.

Ale nie trzeba prowadzić strony internetowej czy bloga aby móc zarabiać na linkach afiliacyjnych. Linki można zamieszczać w serwisach społecznościowych, przesyłać mailem a także poprzez dowolny komunikator typu Messenger czy WhatsApp. Przygotowaliśmy przewodnik pełen przktycznych porad i przykładów jak można zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych. Pobierz ebooka i przekonaj się jakie to łatwe!

jak zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych

 

 


 Jak wygenerować link afiliacyjny w panelu webePartners

Generowanie linka afiliacyjnego jest bardzo proste, szybkie a co najważniejsze przyjemne 🙂

Po zalogowaniu na konto wydawcy w naszej sieci afiliacyjnej, w menu głównym wejdź do zakładki NARZĘDZIA >>> LINK AFILIACYJNY . Następnie wklej w generatorze link do dowolnej podstrony w serwisie reklamodawcy:

KROK1: wejdź na stronę reklamodawcy

KROK2: skopiuj link z przeglądarki np.: https://www.fiszki.pl/madre-dziecko/

KROK3: wklej ten link w polu „ wklej docelowy url” lub wybierz program z listy, aby wygenerować link do strony głównej reklamodawcy

KROK4: kliknij przycisk „wygeneruj link”

panel wydawcy webepartners

Gotowe! Właśnie wygenerowałeś link afiliacyjny.

Wystarczy teraz, że skopiujesz link w wersji podstawowej lub skróconej ( oba działają dokładnie tak samo) i podepniesz pod dowolną grafikę, logo lub tekst. Powodzenia!


 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)


Data publikacji: 09.06.2017

Related Post