Linki partnerskie to najszybsza metoda polecania produktów.

Kochają je blogerzy i użytkownicy social mediów.

 

 

Jeśli chcesz zarabiać na polecaniu produktów lub usług, to świetnie trafiłeś, bo masz potencjał aby zostać wydawcą. Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co to jest link partnerski
 • Kto i gdzie może wykorzystać linki partnerskie
 • Jak je stosować aby zarabiać / przykłady
 • Jak generuje się link partnerski metodą „skopiuj-wklej”

 

Co to jest link partnerski?

To unikalny adres url, dzięki któremu system śledzenia sprzedaży sieci afiliacyjej zapisuje ruch i transakcje generowane ze strony wydawcy. Oznacza to, że gdy użytkownik kliknie w reklamę na Twojej stronie i przejdzie dzięki temu do sklepu internetowego reklamodawcy, Tobie zostanie naliczona prowizja za zakupy, których ten użytkownik dokona w sklepie.

link partnerski na blogu

Link partnerski to najszybszy sposób polecenia produktów i i usług. Tworzymy go metodą „skopiuj-wklej” w generatorze linków, po zalogowaniu w panelu wydawcy.


Kto i gdzie można wykorzystać z link partnerski?

Z linków partnerskich może korzystać każdy, kto zarejestruje się w sieci afiliacyjnej i dołączy do wybranego programu partnerskiego. Po dołączeniu do programu partnerskiego stajesz się wydawcą tego programu co oznacza, że otrzymasz prowizję od zakupów, które zostaną zrealizowane z twojego polecenia. Link partnerski może odprowadzać do:

 • strony głównej serwisu reklamodawcy

https://goo.gl/0Xj7cC

 • dowolnej kategorii produktów w serwisie reklamodawcy

https://goo.gl/ff1xuv

 • do podstrony z konkretnym produktem, który chcemy reklamować

https://goo.gl/uvkecv

Linki partnerskie można umieszczać w różnorodnych serwisach :

 • blogach, vlogach
 • kanałach YouTube
 • facebooku, Printereście, Instagramie
 • mailingach
 • serwisach rabatowych
 • serwisach tematycznych i opiniotwórczych

Nawet gdy nie masz strony ani konta w sieciach społecznościowych, nadal możesz zarabiać na polecaniu produktów poprzez linki partnerskie. Wystarczy, że prześlesz link znajomym w mailu lub poprzez dowolny komunikator. Gdy skorzystają z Twojego polecenia, przejdą przez ten link do sklepu i kupią jakąkolwiek rzecz, Ty otrzymasz od tej transakcji prowizję.

Jak stosować linki partnerskie aby zarabiać?

Linki partnerskie możemy podpinać pod dowolną grafikę, logo lub tekst ( pojedyncze słowa lub całe zdania). Taki link  można stosować w poleceniach, dyskretnie reklamować wybrane produkty i w przyjazny sposób wpływać na decyzje zakupowe użytkowników. Linki partnerskie są efektywniejsze niż tradycyjne banery, bo nie są nachalne, dlatego użytkownicy chętnie w nie klikając nie mając tak naprawdę świadomości, że kliknęli w reklamę.

 • Na blogu można podpiąć link partnerski pod zdjęcie, opis produktu lub własną grafikę.

FRAGMENT WPISU NA BLOGU

link partnerski w poście bloga

We fragmencie wpisu powyżej, zdjecie zostało podlinkowane linkiem partnerskim odprowadzającym do strony produktu w sklepie, w tekście fraza kombinezon z kominem również do tej samej podstrony co zdjęcie, natomiast logo sklepu madnezz.pl – do strony głównej reklamodawcy.

 

 • Na facebooku również link partnerski możemy podpiąć w tekście, pod zdjęcie lub przygotowaną grafikę.

POST NA FACEBOOKU

link partnerski na facebooku

W poście na facebooku Karina przygotowała letnią stylizację. Stworzona przez nią grafika jest podlinkowana linkiem partnerskim i odprowadza do strony głównej sklepu, z którego pochodzą te produkty. Natomiast w opisie poniżej umieściła linki partnerskie do każdego produktu, aby użytkowniczki bez problemu odnalazły te produkty.


 Jak wygenerować link partnerski w panelu webePartners

Generowanie linka partnerskiego jest bardzo proste, szybkie a co najważniejsze przyjemne 🙂

Po zalogowaniu na konto wydawcy w naszej sieci afiliacyjnej, w menu głównym wejdź do zakładki NARZĘDZIA >>> LINK PARTNERSKI

panel wydawcy webepartners

Następnie wklej w generatorze link do dowolnej podstrony w serwisie reklamodawcy:

 1. wejdź na stronę reklamodawcy
 2. skopiuj link z przeglądarki np.: https://www.fiszki.pl/madre-dziecko/
 3. wklej ten link w polu „ wklej docelowy url”
 4. lub wybierz program z listy, aby wygenerować link do strony głównej reklamodawcy
 5. kliknij przycisk „wygeneruj link

panel wydawcy webepartners

Gotowe! Właśnie wygenerowałeś link partnerski.

panel wydawcy webepartners

Wystarczy teraz, że skopiujesz link w wersji podstawowej lub skróconej ( oba działają dokładnie tak samo) i podepniesz pod dowolną grafikę, logo lub tekst. Powodzenia!


 

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)


Data publikacji: 09.06.2017

Related Post