Instagram to platforma, na której wiele osób korzysta z linków afiliacyjnych. To medium społecznościowe rozwija się cały czas, pojawiają się nowe trendy, a pewne działania przestają przynosić korzyści. W tym wpisie zaprezentujemy, czego nie robić na portalu Instagram, co na pewno ułatwi pracę wielu wydawcom.

Jak korzystać z platformy Instagram?

Zanim przejdziemy do meritum zastanówmy się nad jedną bardzo ważną kwestią, mianowicie, do czego służy, blogerom, influancerom, wydawcom, ich profil na popularnym medium społecznościowym. Instagram to portal, który przejął w ostatnich latach rolę Facebooka w dostarczaniu bardziej prywatnego, rozrywkowego contentu. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie pomysłu, który ułatwi nam dostosowanie treści pod konkretną koncepcję. Dzięki temu, nie tylko przyciągniemy potencjalnych followersów spójnym, ciekawym profilem, ale także wzbudzimy w nich poczucie, że nasze działania na portalu Instagram są przemyślane i warto nam zaufać. Wtedy, z pewnością, chętniej klikną w link afiliacyjny. Więcej, na temat afiliacji na Instagramie, dowiesz się tutaj.

Teraz przyjrzyjmy się rzeczom, których na portalu Instagram robić nie można!

Nie korzystaj ze zbanowanych hasztagów

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale istnieje wiele hasztagów, które zostały zbanowane przez Instagram, ponieważ było ich zbyt dużo, co utrudniało filtrowanie najnowszych treści. Zabronione są również hasztagi, które mogłyby prowadzić do treści niecenzuralnych.

Wybierając hasztagi do swojego posta, warto sprawdzić czy jakiś z nich nie znajduje się na ,,czarnej liście”. Użycie nawet jednego zabronionego hasztaga powoduje, że post nie wyświetla się pod żadnym innym!

Oto lista zbanowanych hasztagów z2018 roku:

#adulting #alone #americangirl #asia #attractive #beautyblogger #babe #baddie #beyonce #bikinibody #boho #books #bombshell #brain#costumes #curvy#curvygirls#desk #dm #date #dating #direct #dogsofinstagram#edm #edmgirls #eggplant #elevator #easter #expose#fishnets #fitnessgirls #goddess #girlsonly #happythanksgiving #hardsummer #hardworkpaysoff #hottie #humpday#ig #instadaily #instagood #instamood #iphonegraphy #italiano#kansas #kik #kikgirl #kikmessenger #killingit #kissing#lean #lingerie #like#mirrorphoto #models #mustfollow #newyears #newyearsday#petite #pixie #popular #pushups #ravebabes#sallyhansen #saltwater #shower #single #singlelife #skype #snap #snapchat #snowstorm #sopretty #sunbathing #streetphoto #swole#tanlines #tgif #todayimwearing #teens #teen #thought #tag4like #undies #valentinesday#woman #womancrushwednesday #women #workflow #wtf

instagram zbanowany hashtag

Tak wyglądają hasztagi, które zostały zbanowane przez Instagram

Jeżeli masz wątpliwości czy możesz wykorzystać hasztag, bardzo łatwo sprawdzić czy nie jest on zablokowany Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę dowolny # i sprawdzisz zakładkę Ostatnie. Jeżeli wyświetli się tam następujący komunikat: Ostatnie posty z [#nazwa hashtagu] są obecnie ukryte, ponieważ społeczność zgłosiła zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagramu, oznaczać to będzie, że jest on zablokowany i nie możemy z niego korzystać.

Hasztagi to nie wszystko

Zostańmy jeszcze w temacie hasztagów. Często zdarza się, że część osób opisują swoje zdjęcie korzysta tylko i wyłącznie z nich, nie przekazując żadnych wartościowych i merytorycznych treści. Jest to pójście na łatwiznę i może w rezultacie zniechęcić obecnych i potencjalnych followersów. Starajmy się zamieszczać ciekawe treści pod zdjęciami. Przecież chcemy zatrzymać użytkowników na dłużej, dlatego przekazujmy im nie tylko atrakcyjnie wizualne zdjęcia, ale również wartościową treść. Pamiętajmy, że im więcej czasu użytkownik spędza ze zdjęciem, tym lepiej! Do algorytmu Instagrama dociera wiadomość, że posty są interesujące, co pozytywnie wpływa na zasięgi!

instagram tylko hasztagi

Użycie tylko hasztagów w opisie nie wygląda profesjonalnie!

Nie tylko popularne hasztagi

Ostatni już punkt związany z hasztagami. Należy go jednak szczegółowo omówić, ponieważ jest to jeden z najczęściej powtarzających się błędów wśród użytkowników tego portalu! Często zdarza się, że osoby prowadzące profile tematyczne, np. o książkach, korzystają przy każdym poście z tego samego zestawu hasztagów. Takie działania mogą prowadzić o ścinania zasięgów, dlatego warto je różnicować, nawet jeśli nie będą to jakieś diametralne zmiany. Poza tym, wykorzystywanie jedynie popularnych hasztagów jest bardzo niekorzystne, przecież każdego dnia, pojawia się pod nimi setki tysięcy postów! Użycie bardziej ,,niszowych”, sprawi, że nasz post zyska dłuższą żywotność! Z drugiej strony, same mało popularne hasztagi też nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ znacznie ograniczają zasięg. Dlatego, bardzo ważne jest, żeby znaleźć jakiś złoty środek, np. wymieszać te popularne z mniej znanymi.

Nie spamuj!

Aby zyskać followersów, niektórzy użytkownicy często postanawiają zostawić po sobie ślad na innych profilach. Samo lajkowanie nie wystarczy, dlatego pojawiają się tam również komentarze. Któż z nas nie spotkał się z sytuacją, gdy nasze zdjęcie zostało skomentowane za pomocą kilku emotek lub słów, typu: super, amazing, great photo etc. etc. W żadnym razie nie korzystajmy z tej metody! Nie tylko niczego nie osiągniemy, ale możemy zostać zbanowani za rozprzestrzenianie spamu! Algorytm Instagrama za wartościowe uznaje komentarze, które składają się przynajmniej z trzech słów, ale im więcej tym lepiej! Komentowanie jednowyrazowymi hasłami nie różni się niczym od działania bota!

instagram spamowe komentarze użytkowników

Emotki i komentarze zachęcające do followania to typowy przykład spamu!

Powiedz nie botom!

Kolejną złą praktyką w zbieraniu społeczności jest wykorzystywanie botów, czyli narzędzi, które lajkują lub komentują zdjęcia innych użytkowników, docierając do nich za pomocą ustalonych hasztagów lub lokalizacji. Wykrycie bota lajkującego jest niezmiernie trudne, ale już z komentującym nie ma najmniejszych problemów. Wszystkie nic niewnoszące komentarze składające się z emotikonów lub tekstów w stylu super profil, zapraszam do siebie to jawne działanie niedozwolonych narzędzi. Korzystanie z nich może skończyć się zablokowaniem konta, dlatego stanowczo odradzamy tego typu praktyki. Poza tym, przekazanie danych do naszego Instagrama niezaufanym programom również może mieć przykre konsekwencje. Istnieje przecież wiele uczciwych sposobów, aby zwiększyć swoje zasięgi!

Kupno followersów to droga donikąd

Nie ukrywajmy, wybicie się z nowym profilem nie należy do najłatwiejszych, ale nie jest niemożliwe! Niestety, wielu nowych użytkowników postanawia wybrać drogę na skróty, kupując followersów na serwisach, takich jak Allegro. Takie transakcje jednak poza pozornie imponującym wzrostem obserwujących, nie niosą za sobą nic. Są to najczęściej zagraniczne konta, które nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie profilu, nie otrzymamy od nich lajków czy komentarzy, co więcej z czasem zaczną oni znikać. Nie wytworzy się tutaj żadna relacja ani nawet interakcja z instagramerem a kupionymi followersami. Dodatkowo, wszystkie firmy, które byłyby chętnie do współpracy z influancerami, zawsze weryfikują konta z dużymi zasięgami pod względem ,,jakości obserwujących”. Jeżeli profil ma, na przykład, 10 tys. obserwujących, a lajków pod zdjęciami jest zaledwie kilkadziesiąt, świadczy to o nieuczciwym działaniu. Fałszywi followersi mogą też sprawić, że nasze posty nie trafią do realnych fanów, bo algorytm wyświetli je tylko kupionym. Nie warto zatem iść na skróty, tym bardziej, że Instagram intensywnie walczy z takimi praktykami, a od niedawna, banuje konta użytkownikom, którzy z nich korzystają.

instagram - sprzedaż followersów w serwisie allegro

Oferty kupna followersów wciąż są dostępne na popularnych serwisach

Kto daje i odbiera…

Powyższe powiedzonko doskonale oddaje kolejną często wykorzystywaną praktykę. Mianowicie, często użytkownicy zatrzymują się na jakimś obcym profilu, zostawiają lajki i dają follow, licząc, że ta osoba również doda ich do obserwowanych. Kiedy już tak się stanie, unfollowujemy ten profil, mając nadzieję, że nikt tego nie zauważy. Na szczęście, użytkownicy są coraz bardziej świadomi i nie dają się już nabierać na takie sztuczki. Zamiast tracić czas na bezrefleksyjne lajkowanie czy followanie, aby potem z tego zrezygnować, lepiej nawiązywać bliskie relacje z innymi! Komentujmy, odnośmy się do treści postów czy zdjęć, w ten sposób, zostaniemy zauważeni i stworzymy pozytywne więzi z innymi.

Zapamiętaj!

Przede wszystkim, szanuj czas swój i innych użytkowników, bez tej zasady nie może być mowy o sukcesie na Instagramie. Udostępniaj atrakcyjny content, nie tylko w postaci zdjęć, ale również opisów postów, a algorytm Instagrama zatroszczy się o dobre zasięgi. 🙂 Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, zastosuj się do kilku sprawdzonych porad, a na pewno twoje działania zaowocują w przyszłości, nie tylko wzrostem liczby followersów, ale także większemu zainteresowaniu produktami, które polecasz!

ważne zapamiętaj nie korzystaj stale z tego samego zestawu hasztagów, staraj się je modyfikować

ważne zapamiętaj dbaj o szczegółowe i interesujące opisy, aby zatrzymać użytkowników na dłużej

ważne zapamiętaj uważaj na zbanowane hasztagi, skorzystanie choćby z jednego całkowicie obetnie zasięgi Twojemu postowi

ważne zapamiętaj buduj relacje z innymi, komentuj, odpowiadaj na Instastories, to na pewno zaowocuje

ważne zapamiętaj nie kupuj followersów i nie korzystaj z botów, to może Ci tylko zaszkodzić

instagram jak nie działać socialtip

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 20.02.2019