Jakiś czas temu pokazaliśmy Wam z jaką łatwością można wygenerować widżety w sieci webePartners klik . Dziś porozmawiamy o tym jak z nich korzystać!

Gdzie możemy je wykorzystać?

Z widżetów korzystamy na naszych stronach. Najchętniej wykorzystują je blogerzy i serwisy tematyczne, gdyż za ich pomocą mogą z łatwością przedstawić kilka produktów, nawet różnych reklamodawców, a także zwiększyć atrakcyjność wizualną swojej strony. Aby wstawić widżet, wystarczy skopiować jego kod i umieścić na stronie. Widżet jest skryptem dlatego nie możemy użyć go na profilach socialmediowych, jak Facebook czy Instagram.

  • przykładowy widżet produktowy z artykułami kuchennymi z różnych sklepów

 

Widżety a banery

Widżety mają dużą przewagą nad innym graficznym narzędziem afiliacyjnym, czyli banerami. Banery przygotowywane są przez reklamodawców i ich warstwa wizualna nie każdemu wydawcy może przypaść do gustu., np. z powodu niekompatybilnej ze stroną kolorystyki. Natomiast widżet, od początku do końca, tworzy sam wydawca, dowolnie generując jego wygląd. Często strony przeładowane są kreacjami banerowymi przedstawiającymi ofertę różnych sklepów. Za pomocą widżetów, możemy zredukować je do jednego miejsca. Najlepiej zilustruje to poniższy przykład:

Kasia prowadzi bloga modowego, umieszczając na nim banery różnych programów partnerskich oferujących sukienki, każda grafika wygląda inaczej i nie są one spójne z wyglądem strony. Blogerka postanawia zmienić koncepcję i generuje widżet, w którym znajdują się wszystkie najładniejsze, jej zdaniem, produkty. Odpowiednio dopasowuje jego wygląd, tak, aby dobrze prezentował się na jej stronie. Dzięki temu może zrezygnować z dużej liczby banerów i skondensować ich treść do jednej, atrakcyjnej wizualnie grafiki.

Przykład Kasi pokazuje jak dużą przewagę mają widżety nad tradycyjnymi banerami. Dzięki nim zachowamy spójność naszego bloga lub serwisu. Taka forma przedstawienia oferty sklepu sprawi również, że użytkownicy chętniej w nią klikną.

  • widżet produktowy z sukienkami będzie dobrze prezentował się na stronach związanych z modą damską

Zarabianie na widżetach

Generując widżet i dodając do niego produkty (nawet różnych reklamodawców), nie musimy się przejmować dodawaniem do nich linków partnerskich. Gotowy widżet zawiera w swoim skrypcie linki do wszystkich składowych produktów bez konieczności generowania ich. Mamy więc pewność, że po kliknięciu w dowolny obrazek i zakupach, transakcja zostanie zliczona na nasze konto.

Estetycznie przygotowanie widżety na pewno zachęcą też użytkowników do sprawdzenia konkretnego produktu lub sklepu. Są znacznie atrakcyjniejsze wizualnie, niż banery czy zwykłe linki partnerskie i może wydawać się, że stanowią integralną część strony. Co równie istotne, widżety możemy dowolnie modyfikować i dostosowywać do panujących trendów czy wymagań użytkowników.

  • widżet produktowy marki Diamante Wear

Podsumowując, dlaczego warto korzystać z widżetów?


   bardzo łatwo je tworzyć dzięki intuicyjnemu generatorowi widżetów

   można wybrać wielkość widżeta i liczbę prezentowanych produktów

  widżet może być statyczny lub dynamiczny ( produkty mogą się przesuwać)

  w jednym widżecie można prezentować produkty jednego lub kilku                                                                  reklamodawców

   produkty można zestawiać tematycznie, kolorystycznie, cenowo,                                                                      sezonowo i na wiele innych sposobów

   łatwo wkomponować na bloga lub serwis dopasowując do własnej kolorystyki

   są estetyczne i nienachalne ale jednocześnie przyciągają uwagę, dzięki czemu                                                są chętnie klikane (a o to nam przecież chodzi najbardziej)

   łatwo je modyfikować i aktualizować gdy zmieniamy wygląd bloga lub serwisu


 

widżety webepartners

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.


Data publikacji: 09.09.2018

Related Post