Spotykamy się z nimi na co dzień, ale często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Widżety stanowią nieodłączną część serwisów internetowych czy urządzeń mobilnych. Czym właściwie są i w jaki sposób wykorzystać je w afiliacji?

Co to jest widżet?

W skrócie jest to po prostu graficzny nośnik informacji. Widżetem może być, na przykład, znana nam bardzo dobrze informacja o pogodzie, która widzimy codziennie na ekranie naszego smartfona. Przekazując w formie grafiki jakąś informację, datę, godzinę, pogodę czy (jak w przypadku afiliacji) cenę wykorzystujemy właśnie widżet. Jego forma wizualna jest różna i możemy ją modyfikować według własnego pomysłu.

Do czego służą widżety w afiliacji?

Ilość narzędzi afiliacyjnych jest dość mocno ograniczona. Chociaż link partnerski czy baner możemy umieścić w różnych miejscach, to jednak często zdarza się, że nie przykuwają one takiej uwagi jakiej byśmy sobie życzyli. Widżety natomiast mają dwie bardzo istotne cechy: są atrakcyjne wizualnie, zwracają uwagę użytkowników, oraz niejednolite, to znaczy, że możemy stworzyć je według własnego pomysłu, dobierając, np. produkty różnych reklamodawców czy wygenerować ich wygląd tak jak nam się podoba!

Widżety mają przede wszystkim zachęcić użytkownika do kliknięcia, ponieważ ich graficzna strona może być dla nich intrygująca. Podczas gdy niezbyt estetyczne banery reklamowe zalewają nas z każdego serwisu, widżety stanowią atrakcyjną i ciekawą alternatywę. A co najważniejsze, możemy z łatwością dostosować je do zawartości naszej strony. Produkty w widżetach mają podpięty link partnerski, dlatego za każdym razem, gdy ktoś kliknie w produkt, zostanie przeniesiony do sklepu reklamodawcy, a my otrzymamy prowizję jeśli go kupi.

Stworzenie widżetu nie jest skomplikowane, a za jego pomocą możemy generować większą sprzedaż wielu produktów reklamodawcy.

Jak stworzyć widżety w webePartners?

Teraz skupimy się na tym jak skonstruować widżet za pomocą naszego panelu. Wystarczy, że po zalogowaniu wejdziemy w zakładkę Narzędzia i tam wybierzemy opcję Widżety.


widżety

Jak widać na powyższym obrazku, aby stworzyć widżet musimy wybrać kilka interesujących nas parametrów.

1. Słowo lub fraza kluczowa – tutaj możemy wpisać interesujący nas produkt, np. kubek

2. Kategoria – możemy również wyszukać produkt za pomocą kategorii, np. moda czy gadżety

3. Program – tutaj wybieramy interesujący nas program partnerski, którego produkty chcielibyśmy dodać do widżetu

4. Cena od-do – wykorzystując ten filtr wybieramy odpowiedni dla nas przedział cenowy produktów

5. Marka – istnieje również możliwość wyszukania produktów konkretnej marki

6. Kolor – wykorzystujemy ten filtr, aby wyświetlić tylko produkty o interesującym nas kolorze

Aby dodać produkt do widżetu, wystarczy kliknąć w plusik w jego prawym górnym rogu. Standardowo, aby był on atrakcyjny wizualnie, powinniśmy wykorzystać przynajmniej 5 produktów.

Gdy wybraliśmy już produkty, które znajdą się w naszym widżecie, naciskamy przycisk Dalej na dole strony, aby móc spersonalizować jego wygląd.


FORMAT WIDŻETA

 

widżety

 

Slider – czyli opcja, w które produkty w widżecie przesuwają się automatycznie. Należy pamiętać, żeby dodać tutaj przynajmniej 5 produktów.

Statyczny – w tym wypadku produkty nie przesuwają się. Jeżeli wybierzemy więcej produktów, będą one wyświetlały się losowo przy każdym odświeżeniu strony.

Kafelki – tutaj produkty wyświetlają się jako kafelki. Gdy wybierzemy ich większą ilość, mamy możliwość dowolnej edycji wyglądu.


STYL WIDŻETA

widżety

 

Aby dopasować styl, musimy wybrać wszystkie interesujące nas parametry:

Styl jasny/ciemny/bez ramek – tutaj zaznaczamy jak podświetlą się dane o produktach.

Rozmiar – do wyboru mamy dwa rozmiary 200 px oraz 100 px

Cena/reklamodawca/opis – tu wybieramy, które z tych informacji mają się pojawić się w opisie produktu

Tło – po kliknięciu, wyświetli nam się cała paleta kolorów, abyśmy mogli wybrać najodpowiedniejszy

Wyświetlanie – w tym miejscu mamy do wyboru wiele różnych form wyświetlania produktów w widżecie, m.in.: flash albo animację.

Oczywiście każdą opcję możemy do woli testować, aby nasz widżet jak najlepiej prezentował się na stronie.

Kiedy już spersonalizujemy nasz widżet, klikamy Dalej.


UMIESZCZENIE WIDŻETA NA STRONIE

Ostatnim krokiem jest pobranie unikalnego kodu dla widżeta, który umieścimy potem na naszej stronie w miejscu, gdzie ma się on pojawić. Mamy też możliwość ostatecznego podglądu, aby w razie czego móc jeszcze powrócić do możliwości edycji, zmiany stylu czy formatu.

widżety

Po umieszczeniu kodu na stronie, widżet będzie wyświetlał się w miejscu docelowym. Możemy oczywiście umieścić go na różnych stronach. Istnieje też opcja przygotowania kilku widżetów, które będziemy mogli później pobierać w dowolnym momencie. Służy do tego lista widżetów, gdzie zapisują się wszystkie projekty, które stworzyliśmy. Pamiętaj, że zawsze należy zapisać swoją pracę, aby w każdej chwili móc wrócić do jej modyfikacji.

WIDŻETY W PRAKTYCE

Gotowe widżety będą się wyświetlać na twoich stronach tak długo, jak będziesz tego potrzebował. Pamiętaj, że jeżeli jakiś produkt zniknie z xmla sklepu, zostanie w widżecie automatycznie zastąpiony innym. Oczywiście, w każdej chwili możesz modyfikować swoje widżety, dodając lub zmieniając produkty albo modyfikując styl.

 

Produkty w widżetach możesz dowolnie zmieniać

Widżety doskonale sprawdzą się na blogu czy serwisie tematycznym i z pewnością przykują uwagę użytkowników! Na naszej stronie internetowej, Za pomocą widżetów przedstawiamy produkty, jakie można znaleźć w sklepach reklamodawców współpracujących z siecią webePartners. Dzięki temu, wydawcy szybko mogą zorientować się w ofercie danego sklepu i zadecydować o współpracy. O szerszym zastosowaniu widżetów w praktyce dowiesz się z naszego innego wpisu. Kliknij tutaj!

Na zakończenie

Generowanie i korzystanie z widżetów jest bardzo proste. Opcja ta jest już od jakiegoś czasu dostępna w webePartners, a my cały czas staramy się udoskonalać to narzędzie. Jest to nowoczesne i atrakcyjne rozwiązanie, która na pewno przyciągnie uwagę użytkowników oraz zwiększy klikalność w produkty reklamodawców.

jak tworzyć widżety produktowe i zarabiać na afiliacji

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.


Data publikacji: 14.09.2018

Related Post