Reklamodawcami w sieciach afiliacyjnych są między innymi sklepy online, którym najbardziej zależy na zwiększaniu sprzedaży produktów. Dlatego udostępniają bazy swoich produktów w postaci pliku XML, aby wydawcy mogli promować je na swoich serwisach.

 

Czym więc jest taki plik?

XML to skrót od angielskiego Extensible Markup Language, co  w wolnym tłumaczeniu oznacza Rozszerzalny Język Znaczników (Można spotkać się też z określeniem “data feeds”). Pliki XML czyli pliki produktowe to jedne z najpowszechniejszych formatów przekazywania informacji o produktach w kanałach wykorzystywanych w marketingu.

Jest to rodzaj języka zawierający bazę produktów, które są w asortymencie sklepu. Taki plik zawiera więc dane na temat konkretnych cech produktów. Są to takie informacje jak na przykład:

ważne zapamiętaj  zdjęcie i nazwa produktu

ważne zapamiętaj  cena produktu

ważne zapamiętaj  dostępność produktu w sklepie

 

Te informacje zapisane są w odpowiedniej formie.  XML został stworzony do przenoszenia danych, nie do ich prezentacji. Bardzo dużą zaletą formatu XML jest jego automatyczna aktualizacja z bazą danych reklamodawcy. Kiedy raz umieścimy plik w naszej witrynie www to codziennie będziemy mieli dostęp do informacji o aktualnej cenie, dostępności, czy ofertach specjalnych.

W ten sposób reklamy, które zamieszczamy w swoich witrynach zawsze będą najświeższe i aktualne, a to jak wiadomo jest bardzo istotne. W końcu nikt nie lubi dostawać nieaktualnych informacji 😉

Generator plików dostępny w naszej sieci afiliacyjnej pozwala na pobranie oferty reklamodawcy w całości, lub tylko części wybranego przez nas asortymentu. Jeśli prowadzisz  serwis tematyczny i interesuje cię konkretna grupa produktów,  to nie musisz generować pliku XML z całym asortymentem sklepu a tylko z kategoriami produktów, które wybierzesz . Co najważniejsze, generowanie pliku XML jest bardzo proste i intuicyjne.

Poniżej film z samouczkiem, w którym przedstawiamy wszystko krok po kroku:Gdzie sprawdzi się XML?

Jak widzicie wygenerowanie takiego pliku nie jest trudne 🙂 . Jednak wybierając ten rodzaj narzędzia należy  pamiętać, że pliki XML nie sprawdzą się u każdego. By ich używać należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat tworzenia stron. Jest to niezbędne do prezentacji w  odpowiedni sposób produktów z tych plików. Przy odpowiednich umiejętnościach można połączyć XML’e ze swoją bazą i znacząco zwiększyć atrakcyjność swojej strony.

Pliki XML najlepiej sprawdzają się w porównywarkach cenowych, wyszukiwarkach produktów i innych serwisach prezentujących zestawienia produktowe, gdzie użytkownicy mogą wystawiać opinię. Warto pamiętać o tym, że prezentując użytkownikom konkretne produkty z aktualnymi cenami i danymi o tych produktach, dbamy o ich czas i pieniądze. To natomiast może w przyszłości zaowocować nam wzrostem naszej wiarygodności i lojalnością użytkowników.

 

zarabiaj na polecaniu produktów

 

Łączymy wydawców z reklamodawcami w ramach programów partnerskich. Pomagamy wydawcom zarabiać na ich działalności online a reklamodawcom efektywnie współpracować z wydawcami, aby zwiększać sprzedaż.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 30.06.2018