Zarabiać na afiliacji możesz na wiele sposobów i przy pomocy różnych narzędzi. W dzisiejszym artykule pokrótce wyjaśnimy Ci czym jest baner, i w jaki sposób możesz go wykorzystać w swojej działalności afiliacyjnej 🙂

Przykłady banerów reklamowych naszych reklamodawców

Czym jest baner?

Baner reklamowy jest najpopularniejszą formą reklamy zarówno w tradycyjnej reklamie analogowej, jak i w Internecie. Wystarczy wejść na jakąkolwiek witrynę w sieci, by z każdej strony pokazały się nam reklamy tego typu.

Celem baneru jest przekazanie treści (lub grafiki), która zachęci klienta do kliknięcia w reklamę i przeniesie go na stronę www, której ona dotyczy.

Banery mogą promować dosłownie wszystko. Od ekskluzywnych wakacji na rajskiej wyspie po preparaty na porost włosów.

Ze względu na swoją liczebność banery są często ignorowane przez klientów.

Warto więc przy tworzeniu baneru pamiętać, że skuteczny będzie taki, który:

  • Jest atrakcyjny wizualnie dla odbiorców
  • Jego treść jest zwięzła i spójna, zachęcająca do interakcji (np. pytanie skierowane do odbiorcy), lub w przypadku grafiki – jest ona odpowiedniej wielkości, oraz ma przyjemne dla oczu kolory.
  • Baner powinien być lekki (najlepiej ok. 20kB), by móc się błyskawicznie załadować.

 

Będąc wydawcą w sieci afiliacyjnej nie musisz się jednak martwić o tworzenie baneru. Nasi wydawcy dostarczają gotowe grafiki, które w bardzo prosty sposób możesz wygenerować na swoje potrzeby w panelu wydawcy

 

W jaki sposób możesz wykorzystać baner?

Format baneru reklamowego możesz wykorzystać w wielu różnych kanałach Internetowych.

Najprostszym z nich będzie przeklejenie wygenerowanego przez system kodu źródłowego na bloga lub stronę www, lub wykorzystanie go w mailingu. Jednak przy odrobinie chęci jesteś w stanie wykorzystać potencjał baneru także w innych miejscach w sieci!

Poniżej film, w którym dowiesz się jak użyć baneru w poście na Facebooku 🙂

Facebook to tylko jeden z przykładów, baneru możesz także użyć na przykład na forach internetowych.

Podsumowując, baneru w klasyczny sposób (poprzez wklejenie kodu html) użyjesz na stronach, do których źródła masz dostęp, czyli:

  • Strona www
  • Blog
  • Mailing

Natomiast w bardziej kreatywny możesz użyć go na przykład:

  • na Facebooku
  • na forum internetowym

Wtedy baner będzie grafiką do której podepniesz link partnerski.

 

Jak używać banerów, by na nich zarobić?

By zarabiać na banerach reklamowych musisz przede wszystkim dostosowywać je do treści, które chcesz przekazać na swojej stronie www, czy blogu.

Możesz na przykład we wpisie, w którym piszesz o naturalnej pielęgnacji wkleić kod do baneru, który przekieruje twoich czytelników do sklepu z kosmetykami naturalnymi, lub kiedy piszesz o gotowaniu – podepnij baner zachęcający do zakupów w sklepie ze zdrową żywnością, lub oferujący ciekawy asortyment kuchenny.

Jak widzisz – kluczem do sukcesu jest dostosowanie reklamowanych sklepów do treści, które przekazujesz swoim czytelnikom.

 

Jak wygenerować baner reklamowy w profilu wydawcy?

Generowanie baneru jest równie łatwe i szybkie, co generowanie linku partnerskiego 😉


Na początku zaloguj się do swojego profilu wydawcy, następnie kliknij kategorię “narzędzia”, w której znajdziesz podkategorię “banery” 🙂

W tej zakładce pojawią się wszystkie programy partnerskie i ich banery, do których jesteś zapisany. Możesz je posortować po nazwie by było łatwiej znaleźć ten, który Cię w danej chwili najbardziej interesuje.

Oprócz sortowania banerów po nazwie programu możesz ułożyć je szerokością i wysokością (warto pamiętać o wybraniu odpowiedniego formatu do powierzchni! Inaczej baner będzie nieskuteczny, a wręcz denerwujący dla odbiorcy)

Kiedy wybierzesz już baner, który cię interesuje wystarczy kliknąć przycisk pobierz a system przeniesie Cię na stronę, na której znajdziesz wygenerowany kod źródłowy, który należy wkleić na stronie w miejscu, w którym chcesz by pojawiał się baner.

Jeżeli chcesz by baner kierował twoich odbiorców do konkretnego produktu możesz też podmienić link partnerski wpisany w kod na kierujący do konkretnej rzeczy na stronie. Link do podmiany w łatwy sposób wygenerujesz w narzędziu dedykowanym do tworzenia linków partnerskich narzędziu dedykowanym do tworzenia linków partnerskich.

Łączymy wydawców z reklamodawcami w ramach programów partnerskich. Pomagamy wydawcom zarabiać na ich działalności online a reklamodawcom efektywnie współpracować z wydawcami, aby zwiększać sprzedaż.


Data publikacji: 20.06.2017

Related Post