Generator linków afiliacyjnych – najprostsze narzędzie do zarabiania online

Data aktualizacji: 16.04.2024

Generator linków afiliacyjnych to najprostsze narzędzie, które umożliwia zarabianie w internecie na blogach, serwisach tematycznych i w social media. Ale to nie wszystko, bo generator linków afiliacyjnych umożliwia także:

  • w ciągu kilku sekund wygenerować link afiliacyjny do dowolnej podstrony lub produktu
  • w nieinwazyjny sposób polecać produkty online i zarabiać od ich sprzedaży
  • śledzić generowany ruch i akcje ze swojej strony, bloga i mediów społecznościowych

2021_darmowy ebook generator linków

2021_darmowy ebook linki afiliacyjne

Generator linków afiliacyjnych – jak działa?

Generator linków służy do generowania linków afiliacyjnych, czyli aktywnych linków url, które pozwalają zliczać akcje i transakcje, do których dochodzi dzięki kliknięciu w te linki.

System afiliacyjny zlicza zamówienia w sklepach internetowych, które są realizowane poprzez linki afiliacyjne i automatycznie nalicza prowizje od tych zakupów, właścicielom linków afiliacyjnych. Dzięki temu właśnie można zarabiać na polecaniu produktów i usług online.

Po rejestracji w sieci afiliacyjne jako wydawca, otrzymujesz swoje unikalne ID, dzięki czemu, we wszystkich linkach, jakie generujesz w sieci afiliacyjnej, jest zaszyty Twój unikalny identyfikator.

Jeżeli więc Twój follower, fan lub czytelnik kliknie w ten link afiliacyjny i dokona zakupu, zamówienie trafi do systemu sieci afiliacyjnej, a Ty otrzymujesz prowizję od zakupu!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zarejestruj się w naszym serwisie, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych narzędzi do zarabiania na polecaniu!
ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!

System afiliacyjny śledzi ruch, jaki generujesz poprzez linki afiliacyjne, czyli wszystkie kliknięcia w te linki oraz zlicza transakcje, do których dzięki temu dochodzi.

To jeden z najprostszych sposobów na zarabianie w internecie, stworzenie linku to zaledwie kilka sekund, a po umieszczeniu go na stronie, nigdy nie wygasa i nie dezaktualizuje się. Dzięki temu, na jednym linku możesz zarabiać przez miesiące i lata.

Generator linków afiliacyjnych

Generator linków afiliacyjnych w webePartners

Aby stworzyć link afiliacyjny, musimy skorzystać z generatora linków. Znajdziesz go w swoim panelu wydawcy, w zakładce Narzędzia Wydawcy >>> Linki afiliacyjne >>> Utwórz link afiliacyjny

Najszybciej stworzysz LINK DO STRONY GŁÓWNEJ PROGRAMU PARTNERSKIEGO. Wystarczy wybrać z listy rozwijanej program partnerski, następnie można nadać mu nazwę, aby później bez problemu odnaleźć ten link na liście wszystkich linków afiliacyjnych.

Teraz już tylko klikasz wygeneruj link i gotowe! Wystarczy skopiować link afiliacyjny i zamieścić go na swojej stronie lub w social media i monitorować efekty.

generator linków afiliacyjnych

wskazówka

Ważne! W rozwijanej liście programów partnerskich znajdziesz tylko te, w których zostałeś zaakceptowany. Jeśli do wybranego programu nie zostałeś zaakceptowany automatycznie, musisz do niego dołączyć w zakładce Programy partnerskie.

Generator linków ma więcej możliwości. Największą jego zaletą jest fakt, że MOŻESZ WYGENEROWAĆ LINK AFILIACYJNY DO DOWOLNEGO PRODUKTU W SKLEPIE, który prowadzi program partnerski. Wystarczy skopiować link do tego produktu z wyszukiwarki internetowej i wkleić go w generator linków.

generator linków do produktu

Po wygenerowaniu linku zostaniesz przeniesiony do zakładki Moje linki afiliacyjne, gdzie możesz zarządzać swoimi linkami: możesz je kopiować, edytować, dodawać parametry dodatkowe i analizować ruch, jaki generują.

Masz już gotowe linki afiliacyjne. Wystarczy teraz wkleić je na swojej stronie lub w social media i zachęcać użytkowników do korzystania z tego, co oferują wybrane przez ciebie sklepy internetowe.

Generator linków afiliacyjnych – najlepsze przykłady w praktyce

Zarabianie na programach partnerskich jest dalekie od nachalnego zachwalania produktu. Wkładasz swój czas w rozwój bloga czy kanału w social media, budujesz zaangażowanie czytelników i zachęcasz ich do sprawdzenia polecanego produktu. Podajesz na tacy namiary na produkty, którymi odbiorca bloga jest zainteresowany.

Dzięki przydatnemu poleceniu sam zarabiasz prowizję od każdej sprzedaży. Tu nie ma miejsca na nachalną reklamę, która mija się z zainteresowaniami czytelników.

Sam wybierasz, co chcesz promować, kiedy i w jaki sposób to robić.

Wykorzystaj do tego generator linków, stwórz linki afiliacyjne i umieść je w swoich wpisach na blogu, na facebookowym fanpage’u, Instagramie czy YouTubie.

Najważniejsze jest, aby odpowiednio dopasować ofertę reklamodawcy do tematyki wpisu czy postu. Jest na to naprawdę wiele sposobów.

Poniżej przedstawimy Ci kilka najpopularniejszych tematów, do których możesz dołączyć linki afiliacyjne i zarabiać! Mamy nadzieję, że zainspiruję Cię do nowych świetnych pomysłów, które przekujesz w zysk!

Generator linków – na YouTube bez ograniczeń

Na YouTube mamy sporo możliwości afiliacyjnych, dlatego zarabianie na YouTube jest w zasięgu nawet mało popularnego YouTubera. Pod youtubowymi filmami możemy do woli dodawać klikalne linki afiliacyjne, które mogą odnosić bezpośrednio do sklepów z produktami, o których wspominamy w filmie. Mogą to być ubrania, kosmetyki, książki, gry, gadżety, meble… dosłownie wszystko! Każdy widz może bez problemu przejść do strony zakupu poprzez link afiliacyjny umieszczony w opisie filmu.

Przykład: Najlepsza fantastyka młodzieżowa – Zaksiążkowane

generator linków YouTube

Nie ma ograniczeń co do ilości linków afiliacyjnych, jakie możemy zamieścić w opisie filmu. Dlatego warto to wykorzystać i podlinkować każdy produkt, który polecamy na filmie. Można również, podobnie jak robią to Tola i Zuza z kanału „Zaksiążkowane”, dodać jeden link afiliacyjny, do strony głównej sklepu.

Dziewczyny opowiadają o przeróżnych książkach, które są bardzo często dostępne w księgarni Tania Książka.pl. Każdy, kto przejdzie z ich linku afiliacyjnego do księgarni i dokona zakupu dowolnej książki (lub innej rzeczy), sprawi, że dziewczyny otrzymają od zakupów prowizję.

Generator linków – narzędzie dla „niezbędników” na blogach i nie tylko

Co zabrać ze sobą na wakacje? Jak przygotować się do zimy? Bez czego nie ruszyć się na wycieczkę rowerową? Przygotuj wpis, w którym przedstawisz swoim czytelnikom, co jest niezbędne w danej sytuacji. Wykorzystaj generator linków i umieść linki afiliacyjne do pomocnych produktów!

Wikilistka w swoim wpisie pomaga rodzicom wybrać odpowiednią wyprawkę dla Pierwszaków. Wspominając konkretny produkt, linkuje do niego, dzięki czemu, czytelnicy z łatwością mogą przejść na stronę sklepu i dokonać zakupu.

Przykład: Wyprawka do pierwszej klasy – Wikilistka.pl

generator linków afiliacyjnych

Generator linków – narzędzie dla treści wiecznie żywych, czyli „evergreen content”

Treści zawsze zielone, czyli świeże i żywe, to tematy, które są aktualne nawet przez parę lat po publikacji (np. poradniki dla początkujących, poradniki, dobre praktyki itp.). Warto pamiętać o dodaniu do takich wpisów linków afiliacyjnych, ponieważ dzięki swojej uniwersalności, czytelnicy będą zaglądać do niego przez długi czas, gdyż temat nie zdezaktualizuje się.

Na blogu Sandicious znajdziecie wpis o dzbanku filtrującym do wody. Mimo upływu czasu temat jest wciąż aktualny, ponieważ korzystanie z wody z kranu staje się świetną alternatywą dla wody butelkowej, generującej tony plastiku. Blogerka opisuje konkretny model i dodając link do niego, ułatwia czytelnikom zakup, jeżeli zdecydują się na niego.

Przykład: Dzbanek filtrujący do wody, dlaczego warto go używać? – Sandicious.pl

geneator linków

Generator linków – narzędzie dla recenzji i testów produktów

Przetestuj asortyment, który zainteresuje odbiorców Twojego bloga. Docenią recenzję, która opisuje plusy i minusy danego produktu. Pamiętaj, aby była jak najbardziej rzetelna, wówczas zdobędziesz zaufanie, co zaowocuje lepszymi wynikami!

Piggypeg to blogerki, których nie trzeba przedstawiać osobom, którym kosmetyki i uroda są bliskie. W swoich wpisach, dziewczyny testują wybrane produkty, a dzięki obecności linków afiliacyjnych, każda zainteresowana czytelniczka może od razu zakupić zrecenzowany produkt.

Przykład: Resibo, żel myjący z ekstraktem z brzoskwini – Piggypeg

geneator linków

Generator linków – narzędzie dla „list narzędziowych”

Wymień narzędzia, z których korzystasz, np. prowadząc bloga lub własny biznes.

Na blogu OneLittleSmile idealnie sprawdzą się linki afiliacyjne do różnego rodzaju aplikacji czy portali, ułatwiających pierwsze kroki w budowaniu biznesu. Osoby, które będą chciał skorzystać ze wskazówek blogerki, z łatwością zostaną przekierowane na stronę, gdzie będą mogły zarejestrować się i korzystać z całej palety narzędzi.

Przykład: Wizualna ściągawka. Dlaczego potrzebujesz jej do budowania spójnej marki – OneLittleSmile

geneator linków

Generator linków – narzędzie dla poradników zakupowych

Idealnie sprawdzą się na porę roku, święta, wakacje czy sezon wyprzedażowy. Tworząc poradnik, masz wiele możliwości dodania linków afiliacyjnych, polecając najróżniejsze produkty, które w nim zawrzesz. Pamiętaj, aby polecać tylko te, z których korzystasz i które zasługują, aby podzielić się nimi z czytelnikami!

Tak właśnie zrobił Łukasz Podliński, jeden z najpopularniejszych blogerów, zajmujących się modą męską. W swoim wpisie zaprezentował kilka przykładów najmodniejszych koszul, dodając linki afiliacyjne. W ten sposób czytelnik, którego zachwyci dany model, może od razu rozpocząć zakupy.

Przykład: Męskie koszule modne w sezonie wiosna-lato – Podlinski.net

geneator linków

Generator linków – narzędzie dla stylizacji i kompozycji

Zaproponuj swoim czytelnikom konkretne stylizacje, które mogą przydać się na specjalną okazję, porę roku czy rodzinną uroczystość. Wpisy tego typu działają bardzo podobnie do poradników zakupowych.

We wpisie modowej blogerki Ubieraj Się Klasycznie, panie znajdą konkretne pomysły na to, jak dopasować różne elementy garderoby. Do każdego produktu, oczywiście, podpięty został link afiliacyjny.

Przykład: 7 inspiracji na wiosnę– Ubieraj Się Klasycznie

geneator linków

Generator linków – narzędzie dla zestawień produktów w aranżacji wnętrz

Pokaż swoim czytelnikom, w jaki sposób mogą zmienić swoją przestrzeń, zaproponuj rozwiązania, pomóż dobrać kolory oraz… poleć im najlepsze produkty!

Ewa z bloga Mocem zaprezentowała ciekawe inspiracje dla urządzenia weselnej sali, dzięki linkom afiliacyjnym, przyszli małżonkowie z łatwością będą mogli kupić odpowiednie dekoracje i ozdoby.

Przykład: Lawenda – motyw przewodni wesela – Mocem

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla „list prezentowych”

Dla każdego coś miłego! Stwórz listę prezentów dla architekta, programisty, sportowca czy fana komiksów Marvela. Na pewno pomożesz wielu osobom w znalezieniu odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby!

Joanna z bloga Joanna Pachla przedstawia propozycje tanich prezentów świątecznych! Taka lista na pewno pomoże niejednej osobie wybrać super prezent dla kogoś bliskiego, od razu przechodząc do sklepu za pomocą linka afiliacyjnego.

Przykład: 12 pomysłów na tanie prezenty świąteczne. Jak wybrać te najlepsze? – Joanna Pachla

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla zestawień TOP

Jeżeli prowadzisz bloga o książkach, taka lista to dla Ciebie żadna nowość. Ale jeżeli zajmujesz się innym tematem, również warto polecać literaturę! Stwórz listę książek związanych z tematyką Twojego serwisu i polecaj je innym!

Blogerka Klaudyna Maciąg opublikowała ranking 100 najlepszych książek biznesowych, to aż sto pozycji, pod które można podpiąć linki afiliacyjne! I to w jednym wpisie!

Przykład: 100 najlepszych książek biznesowych – Klaudyna Maciąg

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla poradników

Ułatw życie swoim czytelnikom, zastanów się, w czym im pomóc, jak możesz wykorzystać własne doświadczenia.

Miękko o kompetencjach, czyli blogerka Katarzyna Płuska na co dzień zajmuje się bardziej biznesową stroną blogowania i pomaga rozwiązywać problemy przedsiębiorców. Do wpisów takich jak poniższy, z powodzeniem można dodać linki afiliacyjne prowadzące do różnych książek, narzędzi czy serwisów, które ułatwią organizację czasu.

Przykład: Prokrastynacja – jak nie odkładać zadań na później? 12 skutecznych wskazówek – Katarzyna Płuska

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla poradników DYI – zrób to sam

Czyli jak samemu zrobić… wszystko! Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

To proste tutoriale pokazujące, jak krok po kroku wykonać coś samodzielnie. Pełne są tanich rozwiązań i kreatywnych zamienników (Jak odnowić stare schody, Jak zrobić tło do fotografii, Jak ciekawie zapakować prezent).

Jeżeli interesujesz się rękodziełem i lubisz robić „coś z niczego” z pewnością zainteresują cię wpisy Hani z bloga Haart. Pokazując efekty swojej kreatywnej pracy, jak w przypadku lustra z patyków, umieszcza linki do produktów, z których korzysta, co znacznie ułatwi zadanie czytelnikom, którzy zainspirują się jej twórczością.

Przykład: Lustro słońce z patyków – Haart Blog

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie do porównywania produktów

Temat wprost idealny pod afiliację! Na bloga trafią osoby zainteresowane konkretnymi produktami, więc podanie linku do sklepu ułatwi im podjęcie decyzji o zakupie.

Tak jak w przypadku recenzji jednego produktu, możesz zrecenzować i porównać kilka podobnych. Takie wpisy nie należą do rzadkości i korzysta z nich, między innymi, Kosmeologika, wykorzystując zbliżone do siebie produkty.

Warto pamiętać, aby pod każdy z nich podpiąć link afiliacyjny!

Przykład: Trzy drogeryjne sera z peptydami miorelaksacyjnymi: recenzja porównawcza – Kosmeologika

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla zakładek „Polecane”

Zestawienie rzeczy, które pragniesz polecić swoim czytelnikom (książki, kursy, kosmetyki…) Takie listy ułatwiają sprecyzowanie planów zakupowych.

Pan Grono to kolejny w naszym zestawieniu bloger zajmujący się modą męską. Na swoim blogu ma specjalną zakładkę, gdzie informuje o najlepszych promocjach, przedstawia najciekawsze rozwiązania modowe, wspomina o wyprzedażach i końcówkach kolekcji. Czytelnicy mogą od razu przejść do sklepu i skorzystać z jego porady, dzięki obecności linków afiliacyjnych.

Przykład: Polecane – Pan Grono

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla „Haulów zakupowych”

Przydatny szczególnie dla blogerów modowych i lifestyle. To najczęściej filmy, na których autorzy prezentują swoje łupy zakupowe. Blogerzy, Youtuberzy czy użytkownicy Instagrama, którzy zajmują się modą, uwielbiają haule.

Tak jak Youtuber Wujek Rada, który na swoim kanale regularnie opowiada o ostatnich zakupach, umieszczając linki w opisie filmu.

Przykład: Zbiorczy haul zakupowy – Wujek Rada

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla każdego blogera zbierającego wspomnienia

Na przykład, w formie poradnika wakacyjnego albo po prostu opisu własnych wspomnień. Idealne miejsce na nienachalne promowanie usług biur turystycznych, przewodników wakacyjnych, sprzętu, obuwia…

Wandergirl na swoim blogu zaprezentowała wpis, w którym poleca konkretne produkty specjalnie dla rodziców podróżujących z maluchem. Dzięki takim postom, na pewno wiele osób planujących wakacje z niemowlakiem dowie się mnóstwa interesujących informacji. Wszystkie produkty oczywiście można natychmiast kupić!

Przykład: Co zabrać w podróż z rocznym dzieckiem – Wandergirl

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie do polecania obniżek i promocji

Poinformuj o najlepszych promocjach, wyprzedażach i obniżkach cen! W takim poście warto umieścić kody rabatowe dla czytelników. Reklamodawcy chętnie przyznają kody rabatowe na wyłączność, jeśli zobaczą, że masz potencjał lub aktywnie dla nich sprzedajesz.

Nie ukrywajmy, że wszyscy kochamy promocję, co można zręcznie wykorzystać w afiliacji. Dawid z Dandycore przygotował wpis, w którym zawarł najlepsze obniżki wielu produktów. Wszystkie oczywiście zostały oznaczone odpowiednimi linkami.

Przykład: Wyprzedażowe ostatki – Dandycore

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla polecających

Poleć miejsca, w których się odprężasz, zabiegi kosmetyczne, książki, suplementy. Jak zwykle tylko od Ciebie zależy, jakie ulubione produkty chcesz promować.

Aleksandra z bloga Duże Podróże wie, jak ważny jest relaks. We wpisach takich jak poniższy przykład warto umieścić linki afiliacyjne do różnego rodzaju produktów i usług, które mogą pomóc w walce ze stresem.

Przykład: 9 czynności, które mnie relaksują. – Duże Podróże

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla zestawień „Przed i po”

Posty, które mocno przemawiają do wyobraźni i wpływają na decyzję o podjęciu zakupu. Pokaż stan przed użyciem danego produktu i efekt końcowy. Blogerki i blogerzy zajmujący się urodą uwielbiają przedstawiać metamorfozy!

Pokazując rozjaśnianie włosów przed i po zabiegu, Natalia z BlondHairCare może z powodzeniem wykorzystać linki afiliacyjne, polecając produkty, których użyła zmiany wizerunku.

Przykład: Rozjaśnianie włosów – przed i po – BlondHairCare

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla wyróżniających „najlepsze z….”

Podziel się z czytelnikami swoimi najnowszymi odkryciami (artykuły spożywcze, gadżety, kursy, książki – dostosuj asortyment do tematyki swojego bloga).

Na tego typu wpisy postawiła Ch*jowa Pani Domu jedna z najpopularniejszych blogerek lajfstajlowych. Dodanie linków afiliacyjnych pod dane pozycje książkowe z pewnością przyniesie wiele transakcji, a co za tym idzie, prowizji!

Przykład: Najlepsze książki lipiec 2019 – Ch*jowa Pani Domu

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla analizujących trendy

Zapoznaj się z panującymi trendami i dostosuj swoją treść do nich! Szperaj w sieci i dowiedz się, co jest teraz modne! Pamiętaj, że bycie na bieżąco jest bardzo ważne!

Przykładem niech będzie Pojechana, która postanowiła podzielić się z czytelnikami popularnym ostatnio trendem, czyli samotnymi podróżami. Coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazdy solo, dlatego warto mieć odpowiednią wiedzę, zanim zdecydują się na ten krok.

Wpis tego typu to doskonała okazja na dodanie linków afiliacyjnych do produktów takich jak odpowiednia odzież, obuwie czy… plan taryfowy!

Przykład: Podróżowanie solo – Pojechana

generator linków link afiliacyjny

Generator linków – narzędzie dla każdego, kto chce zarabiać online

Jeśli wśród odbiorców masz innych blogerów lub osoby, które mają własny portal, fanpage czy bazę mailingową, przedstaw im programy partnerskie, z których korzystasz. Afiliacja jest coraz popularniejszym sposobem na dochód online. Daje dużą swobodę i jest przyjazna dla Twoich odbiorców.

Na blogu Jak zarabiać pieniądze znajdziesz informacje, jak możesz zacząć zarabiać w internecie, a linki przekierowujące, na przykład, do rejestracji w sieci afiliacyjnej mogą przynieść całkiem niezły przychód.

Przykład: Zarabianie na afiliacji – Jak zarabiać pieniądze

generator linków link afiliacyjny

Generator linków afiliacyjnych – podsumowanie

Z powyższego wpisu dowiedziałeś się jak wykorzystać generator linków w działaniach afiliacyjnych. Zaprezentowaliśmy narzędzie do skracania linków uniwersalnych oraz przedstawiliśmy również wiele sposobów praktycznego wykorzystania ich w działaniach blogowych. Przygotowując wpis na blogu lub swoje kanały social media, możesz wykorzystać powyższe przykłady i sprawdzić jak zadziałają one u Ciebie.

Pamiętaj, że w afiliacji ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia, a sposobów na dopasowanie linków afiliacyjnych do treści jest naprawdę wiele!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zarejestruj się w naszym serwisie, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych narzędzi do zarabiania na polecaniu!
ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!