Link afiliacyjny pozwala wirualnym wydawcom w kreatywny  sposób polecać produkty i zarabiać prowizje od ich sprzedaży.

Rozpoczynając przygodę z afiliacją, należy zwrócić  szczególną uwagę na link afiliacyjny, ponieważ to najprostsze i najskuteczniejsze narzędzie umożliwiające zarabianie przez internet. Polecając produkty ze sklepów poprzez linki afiliacyjne mamy gwarancję, że otrzymamy prowizję od ich sprzedaży, gdy użytkownik kupi coś w sklepie dzięki naszemu poleceniu.

Link afilicyjny – narodziny październik 1994rok (USA)

Linki afiliacyjne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. Prekursorami koncepcji wynagradzania za sprzedaże z poleceń były takie firmy jak PC Flowers & Gifts.com (październik 1994), AutoWeb.com (październik 1995), Kbkids.com/BrainPlay.com (styczeń 1996) czy EPage (kwiecień 1996). Obecnie w USA na afiliacji zarabia ponad 80% marek!

Program afiliacyjny Amazona ruszył w lipcu 1996 roku i trwa do dziś. Każdy, kto poleca produkty z Amazona poprzez linki afiliacyjne, otrzymuje prowizje od sprzedaży produktów, do których dojdzie z tych poleceń.

Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazona, w nowej strategii marketingowej postanowił wypróbować możliwości jakie daje wynagradzanie za sprzedaże zrealizowane dzięki poleceniom. Była to wciąż nowość, więc sporo osób podeszło nieufnie do pomysłu Amazona. Bardzo szybko jednak okazało się, że jest to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Afilianci (wydawcy online) nie musieli przecież robić nic więcej poza umieszczaniem linków afiliacyjnych do produktów na swoich stronach, a prowizje motywowały ich do dalszych działań. W ten sposób, afiliacja stała się jednym z filarów
marketingu internetowego w USA.

Link afilicyjny – co to jest?

Link afiliacyjny to najprostsze narzędzie afiliacyjne. To unikalny adres URL do dowolnej strony internetowej reklamodawcy, który przetworzony w systemie afiliacyjnym, staje się linkiem afiliacyjnym, gdzie zaszyfrowany zostaje unikalne ID wydawcy.

Dzięki linkom afiliacyjnym na konto wydawcy zliczamy:

 • każde kliknięcie w ten link i przejście na stronę reklamodawcy
 • akcje/sprzedaże, które dochodzą do skutku z kliknięcia w ten link
 • prowizje od tych akcji/ sprzedaży

Link afilicyjny – wygeneruj link w 30 sekund

Generator linków afiliacyjnych  służy do generowania linków afiliacyjnych, czyli aktywnych linków url,  które pozwalają zliczać akcje i transakcje, do których dochodzi dzięki kliknięciu w te linki.  System afiliacyjny zlicza zamówienia w sklepach internetowych, które są realizowane poprzez linki afiliacyjne i automatycznie nalicza prowizje od tych zakupów, właścicielom linków afiliacyjnych. Dzięki temu właśnie, można zarabiać na polecaniu produktów i usług online.

To jeden z najprostszych sposobów na zarabianie w internecie, stworzenie linku to zaledwie kilka sekund, a po umieszczeniu go na stronie, nigdy nie wygasa i nie deaktualizuje się. Dzięki temu, na jednym linku możesz zarabiać przez miesiące i lata.

Praktyczne przykłady zarabiania na linkach afiliacyjnych zebraliśmy w ebooku „JAK WYGENEROWAĆ LINK AFILIACYJNY w30 sekund”. Możesz go pobrać bezpłatnie! Zobacz jak łatwo jest wygenerować własny link afiliacyjny, gdzie można go publikować, w jaki sposób przesyłać znajomym.

 

przycisk pobierz ebooka

 


Link afiliacyjny – kto może zarabiać na polecaniu produktów?

Dzięki linkom afiliacyjnym, na polecaniu może zarabiać każdy wydawca zarejestowany w sieci afiliacyjnej. A wydawcą może zostać każdy użytkownik internetu.

Jeszcze kilka lat temu, aby zostać wydawcą należało posiadać bloga lub inny serwis internetowy. W dobie social mediów własna strona www nie jest już konieczna. Aby zostać wydawcą wystarczy konto na Facebooku, Instagramie, YouTube czy Pintereście. A i to nie jest niezbędne, bo linki do polecanych produktów można przesyłać znajomym mailem czy dowolnym komunikatorem online. Wydawcą afiliacyjnym może zostać każdy, kto prowadzi jakiekolwiek działania online, nawet na bardzo małą skalę.

Tak więc na linkach afiliacyjnych mogą zarabiać:

 • właściciele serwisów i stron tematycznych, opiniotwórczych, blogerzy
 • użytkownicy social mediów: YouTube*, Facebook*, Instagram*, SnapChat*, Pinetest*
 • porównywarki i wyszukiwarki produktów, serwisy rabatowe, cashbackowe
 • legalne bazy mailingowe, webmasterzy, specjaliści SEO, serwisy remarketingowe

*Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak monetyować ruch w mediach społecznościowych, kliknij TUTAJ

Link afiliacyjny – jak go zdobyć?

Na szczęście linków afiliacyjnych nie trzeba zdobywać.  Można sobie brać!

Wystarczy zarejestrować się w webePartners a następnie skorzystac z generatora linków afiliacyjnych i trzema (3) kliknięciami wygenerować własny link afiliacyjny. Link można wygenerować do wybranego programu partnerskiego (sklepu internetowego), których w webePartners jest kilkaset.

link afiliacyjny jak go zdobyć


Link afilicyjny – gdzie i jak mogę go publikować?

Wszędzie! I to jest największa zaleta linka afiliacyjnego. Nieważne, czy prowadzisz serwis tematyczny, rabatowy, cachbackowy, katalog produktów, piszesz bloga, masz fanpage na Facebooku, profil instagramowy, kanał na Youtubie, czy tylko lubisz komentować tresci pulikowane przez innych. Nie musisz ograniczać się do jednego kanału, linki afiliacyjne można umieszczać w jednym czasie w różnorodnych serwisach. Warto testować różne powierzchnie i sposoby zamieszczania linków afiliacyjnych, aby finalnie skupić się na tych, które najlepiej przekładają się na sprzedaż. Link afiliacyjny możesz:

 • wkleić w tekście na stronie, bogu, podpiąć pod dowolną grafikę, logo czy tekst
 • zamieścić na swoim profilu w social media, na grupach a także w komentarzach
 • przesłać mailem lub dowolnym komunikatorem (SMS, Messenger, WhatsApp itp.)

Link afiliacyjny na blogu – dobry przykład

Link afiliacyjny na blogu to bardzo wdzięczne narzędzie. Link można wpleść dyskretnie w tekst lub podpiąć pod dowolną grafikę czy logo, a także pod wybraną frazę tekstu. Bardzo popularnym zabiegiem jest tworzenie graficznych zestawień produktowych a następnie podpięcie linków afiliacyjnych pod nazwy poszczególnych produktów.

Przykład: Wyprawka do pierwszej klasy  – Wikilistka.pl

Co zabrać ze sobą na wakacje? Jak przygotować się do zimy? Bez czego nie ruszyć się na wycieczkę rowerową? Przygotuj wpis, w którym przedstawisz swoim czytelnikom, co jest niezbędne w danej sytuacji. Wykorzystaj generator linków i umieść linki afiliacyjne do pomocnych produktów! Wikilistka w swoim wpisie pomaga rodzicom wybrać odpowiednią wyprawkę dla Pierwszaków. Wspominając konkretny produkt linkuje do niego, dzięki czemu, czytelnicy z łatwością mogą przejść na stronę sklepu i dokonać zakupu.

generator linków afiliacyjnych


Link afiliacyjny na YouTube – dobry przykład

Na YouTube mamy sporo możliwości afiliacyjnych, dlatego dzięki afiliacji zarabianie na YouTube jest w zasięgu nawet mało popularnego YouTubera. Pod youtubowymi filmami możemy do woli dodawać klikalne linki afiliacyjne, które mogą odnosić bezpośrednio do sklepów z produktami, które przedstawiamy lub o których wspominamy w filmie. Mogą to być ubrania, kosmetyki, książki, gry, gadżety etc. Każdy widz może bez problemu przejść do strony zakupu poprzez link afiliacyjny umieszczony w opisie filmu.

Przykład: Dawid Tymiński

Dawid prowadzi kanał  na temat mody męskiej, rozwoju osobistego i wizerunku. Jest autorem Dandycore – najbardziej dandyskiego kanału na YT. Swoim odbiorcom podpowiada przede wszystkim konkretne rozwiązania i gotowe zestawienia produktowe wybranych stylizacji. Dawid przywiązuje ogromną wagę do tego, aby jego porady były nie tylko praktyczne ale przede wszystkim możliwe do zrealizowania. Dlatego pod filmami zamieszcza linki do sklepów, gdzie można kupić prezentowane produkty lub bardzo do nich podobne.

Pablo Tymiński zarabianie na YouTube


Link afilicyjny – czy muszę mieć własną stronę aby zarabiać?

Nie! Aby zarabiać na linkach afiliacyjnych nie trzeba mieć własnej strony www. Link jest tak samo skuteczny, gdy zamieścisz go w social media ( Facebook, Instagram, YouTube, Pinterest, Snapchat, TikTok) lub prześlesz go mailem, a także dowolnym komunikatorem ( SMS, Messenger, WhatsApp itp.)

Wraz z bardzo dynamicznym rozwojem Facebooka, Instagrama, YouTuba i innych serwisów społecznościowych, zarabianie na tych kanałach komunikacji jest coraz bardziej popularne. Sposobów na wykorzystywanie linków afiliacyjnych w social media jest bardzo dużo. Szczegółowe informacjie i konkretne przykłady publikowania linków afiliacyjnych w soecial media znajdziecie w osobnych wpisach na naszym blogu: jak zarabiać na Facebookuzarabianie na Instagramiezarabianie na YouTubeafiliacja na Snapchacie i Pintereście

Link afilicyjny – kolejny bezpłatny ebook  🙂

Niezła gratka dla każdego kto działa w social media. Pobierz ebooka i przekonaj się jak łatwo monetyzować nawet niewielki ruch na Facebooku, Instagramie, YouTube, Pintereście czy Snapchacie. Poznasz praktyczne przykłady publikowania linków afiliacyjnych w najpopularnijeszych serwisach.

pobierz EBOOK jak zarabiać w social media

przycisk pobierz ebooka


Link afiliacyjny – bądź kreatywny

Powyższe przykłady nie pokazują wszystkich możliwości wykorzystania linków afiliacyjnych, ale mogą być wskazówką dla tych najbardziej kreatywnych twórców internetowych. Link afiliacyjny można dyskretnie wplatać w treść własnych publikacji tak, aby użytkownik nie zdawał sobie sprawy, że kliknął w reklamę, na której zarobimy. Coraz bardziej popularnym trendem jest jednak jasne informowanie swoich odbiorców, że aktywne linki są właśnie linkami afiliacyjnymi, tak jak robi to Olga Pietraszewska. Zarabianie na dzieleniu się własną wiedzą nie jest już niczym nowym i złym. Dlatego warto wykorzystywać potencjał afiliacji a w szczególności potencjał linka afiliacyjnego we własnych działaniach online.

Link afiliacyjny – podsumowanie

 • uniwersalny, możemy użyć go na każdej stronie
 • prosty w obsłudze, wystarczą 3 proste kroki, aby go wygenerować
 • bezpieczny, mamy pewność, że dzięki niemu zliczą się wszystkie nasze transakcje
 • nienachalny, w przeciwieństwie np. do banera reklamowego, możemy wykorzystać go do nienachalnej promocji produktów
 • najłatwiejsze narzędzia do zarabiania w sieciach afiliacyjnych

 


WPISY, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGA CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Generator linków afiliacyjnych – najprostsze narzędzie do zarabiania online

Zarabianie na YouTube – jak monetyzować nawet niewielki ruch

Zarabianie na Instagramie – jak generować zyski z linków afiliacyjnych

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 19.09.2019