Link afiliacyjny pozwala wydawcom afiliacyjnym w kreatywny  sposób polecać produkty i zarabiać prowizje od ich sprzedaży.

Rozpoczynając przygodę z afiliacją, należy zwrócić  szczególną uwagę na link afiliacyjny, ponieważ to najprostsze i najskuteczniejsze narzędzie umożliwiające zarabianie przez internet. Polecając produkty ze sklepów poprzez linki afiliacyjne mamy gwarancję, że otrzymamy prowizję od ich sprzedaży, gdy użytkownik kupi coś w sklepie dzięki naszemu poleceniu.

Link afilicyjny – narodziny październik 1994rok (USA)

Linki afiliacyjne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. Prekursorami koncepcji wynagradzania za sprzedaże z poleceń były takie firmy jak PC Flowers & Gifts.com (październik 1994), AutoWeb.com (październik 1995), Kbkids.com/BrainPlay.com (styczeń 1996) czy EPage (kwiecień 1996). Obecnie w USA na afiliacji zarabia ponad 80% marek!

Program afiliacyjny Amazona ruszył w lipcu 1996 roku i trwa do dziś. Każdy, kto poleca produkty z Amazona poprzez linki afiliacyjne, otrzymuje prowizje od sprzedaży produktów, do których dojdzie z tych poleceń.

Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazona, w nowej strategii marketingowej postanowił wypróbować możliwości jakie daje wynagradzanie za sprzedaże zrealizowane dzięki poleceniom. Była to wciąż nowość, więc sporo osób podeszło nieufnie do pomysłu Amazona. Bardzo szybko jednak okazało się, że jest to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Afilianci (wydawcy online) nie musieli przecież robić nic więcej poza umieszczaniem linków afiliacyjnych do produktów na swoich stronach, a prowizje motywowały ich do dalszych działań. W ten sposób, afiliacja stała się jednym z filarów
marketingu internetowego w USA.


Link afilicyjny – co to jest?

Link afiliacyjny to najprostsze narzędzie afiliacyjne. To unikalny adres URL do dowolnej strony internetowej reklamodawcy, który przetworzony w systemie afiliacyjnym, staje się linkiem afiliacyjnym, gdzie zaszyfrowany zostaje unikalne ID wydawcy.

Dzięki linkom afiliacyjnym na konto wydawcy zliczamy:

 • każde kliknięcie w ten link i przejście na stronę reklamodawcy
 • akcje/sprzedaże, które dochodzą do skutku z kliknięcia w ten link
 • prowizje od tych akcji/ sprzedaży

 

Tak wygląda zwykły link do produktu w sklepie internetowym  https://fabrykaform.pl/umbra-doniczka-na-stojaku-nesta

A to jest link afiliacyjny do tego samego produktu https://webep1.com/go/deec75a6f2


Link afilicyjny – wygeneruj link w 30 sekund

Generator linków afiliacyjnych  służy do generowania linków afiliacyjnych, czyli aktywnych linków url,  które pozwalają zliczać akcje i transakcje, do których dochodzi dzięki kliknięciu w te linki.  System afiliacyjny zlicza zamówienia w sklepach internetowych, które są realizowane poprzez linki afiliacyjne i automatycznie nalicza prowizje od tych zakupów, właścicielom linków afiliacyjnych. Dzięki temu właśnie, można zarabiać na polecaniu produktów i usług online.

To jeden z najprostszych sposobów na zarabianie w internecie, stworzenie linku to zaledwie kilka sekund, a po umieszczeniu go na stronie, nigdy nie wygasa i nie deaktualizuje się. Dzięki temu, na jednym linku możesz zarabiać przez miesiące i lata.

Praktyczne przykłady zarabiania na linkach afiliacyjnych zebraliśmy w ebooku „JAK WYGENEROWAĆ LINK AFILIACYJNY w30 sekund”. Możesz go pobrać bezpłatnie! Zobacz jak łatwo jest wygenerować własny link afiliacyjny, gdzie można go publikować, w jaki sposób przesyłać znajomym.

afiliacja link afiliacyjny w 30 sek

przycisk pobierz ebooka

 


Link afiliacyjny – kto może zarabiać na polecaniu produktów?

Dzięki linkom afiliacyjnym, na polecaniu może zarabiać każdy wydawca zarejestowany w sieci afiliacyjnej. A wydawcą może zostać każdy użytkownik internetu.

Jeszcze kilka lat temu, aby zostać wydawcą należało posiadać bloga lub inny serwis internetowy. W dobie social mediów własna strona www nie jest już konieczna. Aby zostać wydawcą wystarczy konto na Facebooku, Instagramie, YouTube czy Pintereście. A i to nie jest niezbędne, bo linki do polecanych produktów można przesyłać znajomym mailem czy dowolnym komunikatorem online. Wydawcą afiliacyjnym może zostać każdy, kto prowadzi jakiekolwiek działania online, nawet na bardzo małą skalę.

Tak więc na linkach afiliacyjnych mogą zarabiać:

 • właściciele serwisów i stron tematycznych, opiniotwórczych, blogerzy
 • użytkownicy social mediów: YouTube*, Facebook*, Instagram*, SnapChat*, Pinetest*
 • porównywarki i wyszukiwarki produktów, serwisy rabatowe, cashbackowe
 • legalne bazy mailingowe, webmasterzy, specjaliści SEO, serwisy remarketingowe

 

*Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak monetyować ruch w mediach społecznościowych, kliknij TUTAJ

link afiliacyjny w social media

 


Link afiliacyjny – jak go zdobyć?

Na szczęście linków afiliacyjnych nie trzeba zdobywać.  Można sobie brać!

Wystarczy zarejestrować się w webePartners a następnie skorzystac z generatora linków afiliacyjnych i trzema (3) kliknięciami wygenerować własny link afiliacyjny. Link można wygenerować do wybranego reklamodawcy (sklepu internetowego), których w webePartners jest prawie 400.

generator linków afiliacyjnych

 


Link afilicyjny – gdzie i jak mogę go publikować?

Wszędzie! I to jest największa zaleta linka afiliacyjnego. Nieważne, czy prowadzisz serwis tematyczny, rabatowy, cachbackowy, katalog produktów, piszesz bloga, masz fanpage na Facebooku, profil instagramowy, kanał na Youtubie, czy tylko lubisz komentować tresci pulikowane przez innych. Nie musisz ograniczać się do jednego kanału, linki afiliacyjne można umieszczać w jednym czasie w różnorodnych serwisach. Warto testować różne powierzchnie i sposoby zamieszczania linków afiliacyjnych, aby finalnie skupić się na tych, które najlepiej przekładają się na sprzedaż. Link afiliacyjny możesz:

 • wkleić w tekście na stronie, bogu, podpiąć pod dowolną grafikę, logo czy tekst
 • zamieścić na swoim profilu w social media, na grupach a także w komentarzach
 • przesłać mailem lub dowolnym komunikatorem (SMS, Messenger, WhatsApp itp.)

 

link afiliacyjny jak zarabiać

 


Link afiliacyjny na blogu

Link afiliacyjny na blogu to bardzo wdzięczne narzędzie. Link można wpleść dyskretnie w tekst lub podpiąć pod dowolną grafikę czy logo, a także pod wybraną frazę tekstu. Bardzo popularnym zabiegiem jest tworzenie graficznych zestawień produktowych a następnie podpięcie linków afiliacyjnych pod nazwy poszczególnych produktów.

MakeHappyDay.com

link afiliacyjny na blogu graficzne zestawienie produktów

Autorka MakeHappyDay.com, Olga Pietraszewska często wykorzystuje linki afiliacyjne gdy poleca sprawdzone przez siebie produkty lub te, co do których ma pewność, że są tego warte. Dzięki temu, czytelniczki nie muszą szukać ich same, na własną rękę, ale od razu zostają przeniesione na stronę konkretnego produktu w sklepie. Dzięki temu oszczędzają czas, a często również, mogą również skorzystać z ofert specjalnych. Reklamodawcy chętnie udostępniają wybranych wydawcom zniżki i kody rabatowe. Dzięki temu wydawca sprzeda więcej wybranych produktów i zarobi więcej, a czytelnicy otrzymają produkt w dobrej cenie.


kmstyle.pl

link afiliacyjny dobry przykład na bloga

Przykład z bloga kmstyle.pl. Karina Mrozicka jest blogerką i stylistką modową. Na blogu tworzy dla swoich czytelniczek gotowe kreacje na różne okazje. Pod wybrane zdjęcia z produktami podpina linki afiliacyjne. Każdy użytkownik, który kliknie w taki link, zostaje przekierowany na stronę produkty w sklepie, gdzie może od razu dokonać zakupu. Karina nie tylko pomaga tworzyć efektowne zestawy ubraniowe, ale zaoszczędza swoim czytelniczkom czas na poszukiwaniu produktów, które wykorzystuje podczas sesji zdjęciowych.


joannapachla.com

generator linków link afiliacyjny

Joanna  pisze o związkach, rodzinie i fajnym życiu. Jej blog pełen jest życiowych wskazówek o tym jak być szczęścliwym w tym, co mamy. Na jej blogu również pojawiają się zestawienia prezentowe na różne okazje, jak na przykłąd propozycje tanich prezentów świątecznych! Taka lista na pewno pomoże niejednej osobie wybrać super prezent dla kogoś bliskiego, od razu przechodząc do sklepu za pomocą linka afiliacyjnego.


Link afilicyjny – czy muszę mieć własną stronę aby zarabiać?

Nie! Aby zarabiać na linkach afiliacyjnych nie trzeba mieć własnej strony www. Link jest tak samo skuteczny, gdy zamieścisz go w social media ( Facebook, Instagram, YouTube, Pinterest, Snapchat, TikTok) lub prześlesz go mailem, a także dowolnym komunikatorem ( SMS, Messenger, WhatsApp itp.)

Wraz z bardzo dynamicznym rozwojem Facebooka, Instagrama, YouTuba i innych serwisów społecznościowych, zarabianie na tych kanałach komunikacji jest coraz bardziej popularne. Sposobów na wykorzystywanie linków afiliacyjnych w social media jest bardzo dużo. Szczegółowe informacjie i konkretne przykłady publikowania linków afiliacyjnych w soecial media znajdziecie w osobnych wpisach na naszym blogu: jak zarabiać na Facebookuzarabianie na Instagramiezarabianie na YouTube,   afiliacja na Snapchacie i Pintereście

Link afilicyjny – kolejny bezpłatny ebook  🙂

Niezła gratka dla każdego kto działa w social media. Pobierz ebooka i przekonaj się jak łatwo monetyzować nawet niewielki ruch na Facebooku, Instagramie, YouTube, Pintereście czy Snapchacie. Poznasz praktyczne przykłady publikowania linków afiliacyjnych w najpopularnijeszych serwisach.

pobierz EBOOK jak zarabiać w social media

przycisk pobierz ebooka


Link afiliacyjny w serwisach rabatowych i wyszukiwarkach produktów

Link afiliacyjny to bardzo uniwersalne narzędzie. Mogą go wykorzystywać początkujący blogerzy, użytkownicy social mediów,  jak i serwisy tematyczne o dużych zasięgach. Różnego rodzaju serwisy rabatowe, wyszukiwarki produktów a także porównywarki cenowe również wykorzystują linki afiliacyjne, aby monetyzować ruch jaki generują ich użytkownicy.

Reklamodawcy wiedzą, że kody rabatowe są bardzo popularne i pożądane wśród użytkowników internetu. Dlatego wydawcy współpracujący z siecią afiliacyjną, mogą liczyć codziennie na nowe kody rabatowe, bo reklamodawcy chętnie je udostępniają swoim wydawcom. Dzięki temu wydawcy mogą oferować swoim użytkownikom atrakcyjne bonusy, zaoszczędzając im nie tylko czas na poszukiwaniu sprawdzonych produktów ale również pieniądze.

 

Porównywarki takie jak Nokaut, umieszczają linki afiliacyjne przy produktach z konkretnych sklepów

Klikając przycisk Przejdź do sklepu, użytkownik kliknie oczywiście w link afiliacyjny, dzięki temu, ma gwarancję najwyższej ceny, z kolei, wydawca, otrzyma odpowiednią prowizję.

Linki stosują również serwisy rabatowe

W przypadku stron z kodami rabatowymi, sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku porównywarek. Po kliknięciu w link z przejściem do sklepu, użytkownik szukający zniżki będzie mógł zaoszczędzić, a wydawcy przyznana zostanie prowizja.


Link afiliacyjny – bądź kreatywny

Powyższe przykłady nie pokazują wszystkich możliwości wykorzystania linków afiliacyjnych, ale mogą być wskazówką dla tych najbardziej kreatywnych twórców internetowych. Link afiliacyjny można dyskretnie wplatać w treść własnych publikacji tak, aby użytkownik nie zdawał sobie sprawy, że kliknął w reklamę, na której zarobimy. Coraz bardziej popularnym trendem jest jednak jasne informowanie swoich odbiorców, że aktywne linki są właśnie linkami afiliacyjnymi, tak jak robi to Olga Pietraszewska. Zarabianie na dzieleniu się własną wiedzą nie jest już niczym nowym i złym. Dlatego warto wykorzystywać potencjał afiliacji a w szczególności potencjał linka afiliacyjnego we własnych działaniach online.


 

Link afiliacyjny – podsumowanie

 • uniwersalny, możemy użyć go na każdej stronie
 • prosty w obsłudze, wystarczą 3 proste kroki, aby go wygenerować
 • bezpieczny, mamy pewność, że dzięki niemu zliczą się wszystkie nasze transakcje
 • nienachalny, w przeciwieństwie np. do banera reklamowego, możemy wykorzystać go do nienachalnej promocji produktów
 • najłatwiejsze narzędzia do zarabiania w sieciach afiliacyjnych

 


WPISY, KTÓRE RÓWNIEŻ MOGA CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Generator linków afiliacyjnych – najprostsze narzędzie do zarabiania online

Zarabianie na YouTube – jak monetyzować nawet niewielki ruch

Zarabianie na Instagramie – jak generować zyski z linków afiliacyjnych

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 19.09.2019