O tym jak zarabiać na Facebooku już pisaliśmy. Czas na kilka słów o tym, że zarabianie na Instagramie również jest możliwe i wbrew pozorom, bardzo proste.


Zarabianie na Instagramie

Instagram to świat hashtagów i pięknych zdjęć, ale przede wszystkim aplikacja mobilna z bardzo zaangażowanymi użytkownikami, którzy praktycznie się z nią nie rozstają. Choć nie daje on tylu możliwości zamieszczania aktywnych linków afiliacyjnych co Facebook, to ze względu na tak zaangażowaną społeczność, warto wykorzystywać istniejące tam możliwości jak najszybciej rozpocząć zarabianie na Instagramie.

2021_darmowy ebook afiliacja

2021_darmowy ebook linki afiliacyjne

Zarabianie na Instagramie – polecanie produktów z programów partnerskich, czyli współpraca afiliacyjna

Sposobów na zarabianie na Instagramie jest kilka, podobnie jak w przypadku blogowania. Można między innymi współpracować z markami, tworząc dla nich posty sponsorowane. Aby jednak móc rozpocząć negocjacje ze znanymi markami bezpośrednio, trzeba pochwalić się odpowiednim zasięgiem i zaangażowaniem swojej społeczności.

Ale co w przypadku, gdy nasz profil nie ma jeszcze wymaganych zasięgów? Możesz przystąpić do programów partnerskich w sieci afiliacyjnej i rozpocząć współpracę z markami, bez żadnych dodatkowych formalności. Bardzo prawdopodobne, że firmy i marki, z którymi chcesz współpracować, już posiadają programy partnerskie, bo współpraca afiliacyjna to obecnie najpopularniejszy sposób na podejmowanie współpracy przez firmy z influencerami.

Programy partnerskie – jak to działa?

Dzięki programowi partnerskiemu możesz polecać produkty online i zarabiać prowizje od ich sprzedaży:

1. Rejestrujesz się jako wydawca

2. Dołączasz do jednego lub wielu programów partnerskich

3. Generujesz linki afiliacyjne do produktów, które chcesz polecać

zarabianie na Instagramie


 

Wydawca generuje link afiliacyjny trzema kliknięciami. Jest to najprostsze narzędzie wykorzystywane we współpracy afiliacyjnej. Po rejestracji w naszej sieci generator linków afiliacyjnych przeprowadzi cię przez ten proces KROK PO KROKU.

zarabianie na Instagramie

3 szybkie kroki generowania linku afiliacyjnego

 

Zarabianie na Instagramie – kiedy rozpocząć działanie w programach partnerskich?

I tutaj niespodzianka, nie ma progów wejścia do współpracy jako wydawca w ramach programów partnerskich. Jest to doskonała opcja nawet dla początkujących instagramerów i instagramowiczek. Bardzo często marki, które stawiają popularnym influencerom bardzo wysokie wymagania przy współpracy bezpośredniej, nie mają ich we współpracy afiliacyjnej. Dlaczego? Bo do programu partnerskiego chcą zachęcić jak najwięcej influencerów, którzy dzięki mniejszym, ale zaangażowanym społecznościom, będą pozytywnie wpływać na wizerunek firmy i sprzedaż jej produktów. Programy partnerskie zakładają współpracę długofalową z influencerami, dlatego nie ma w stosunku do nich wymagania natychmiastowego dostarczania założonych celów kampanii. Tutaj firmy są cierpliwe. Ale tak nie dzieje się we współpracy bezpośredniej. Każda bezpośrednia kampania z popularnym influencerem ma przynieść bardzo szybko określone efekty, z których jest on rozliczany.

Tak więc współpraca w ramach programów partnerskich nie tylko daje możliwość rozpoczęcia współpracy z markami bez zbędnych formalności, ale również komfort, że jako wydawca możesz spokojnie i systematycznie prezentować reklamodawcy swój potencjał. Współpraca jest dobrowolna, działasz niezależnie i co bardzo ważne, w każdym momencie, bez podania przyczyny, możesz z takiej współpracy zrezygnować.

Zarabianie na Instagramie – od czego zależą moje zarobki

Zasięg i zaangażowanie to dwa podstawowe czynniki, które mają wpływ na wielkość przychodów z Instagrama. Ale już wielkość zasięgu, jaki trzeba mieć, aby zacząć zarabiać zależy od kilku innych czynników:

afiliacja wykonane

 branża, w jakiej działasz, im bardziej niszowy temat poruszasz, tym lepiej, gdyż przy tych najpopularniejszych jak moda czy kosmetyki konkurencja jest już bardzo silna i przebicie się jest coraz trudniejsze

afiliacja wykonane

 zaangażowanie społeczności, jaką udało ci się zgromadzić, więc nie liczba obserwujących cię jest najistotniejsza, ale ilość reakcji na to co publikujesz (polecamy zapoznać się z naszym wpisem na temat dobrych praktyk na Instagramie)

afiliacja wykonane

produkty, jakie prezentujesz i polecasz, jeśli są sprawdzone i zgodne są z profilem, który prowadzisz, to zyskasz na zaufaniu i zaczniesz zarabiać nawet na niewielkiej społeczności

Zarabianie na Instagramie – przejdźmy do konkretów

Instagram, ma ograniczoną możliwość linkowania zewnętrznego. Niestety jeszcze nie ma możliwości umieszczenia w poście aktywnego linka, po kliknięciu w którego możemy przejść do serwisu zewnętrznego. Każdy link umieszczony w opisie posta pozostaje nieaktywny i musi być skopiowany, a następnie wklejony do wyszukiwarki, jeśli chcemy zobaczyć, co się w pod nim znajduje. Ale jest sposób, aby mimo wszystko, przekierować swoich użytkowników bezpośrednio w miejsce docelowe!

Aktywny link możemy umieścić w opisie profilu, tzw. BIO. W BIO można więc wstawić każdy link afiliacyjny. Gdy tworzysz posta na temat produktu, który testujesz lub chcesz polecić, najlepszym rozwiązaniem jest podanie nieaktywnego linka w treści posta, oraz informację, że aktywny link do produktu znajduje się w BIO. Takie rozwiązanie wymaga częstej aktualizacji linków w BIO, ale użytkownicy Instagrama są przyzwyczajeni do tego rozwiązania i szybko znajdują aktywny link, który odprowadza ich do stron i serwisów zewnętrznych.

zarabianie na instagramie dzięki afiliacji

Jeśli link z treści posta powtórzymy w BIO, twoi użytkownicy szybko przejdą do strony, którą im polecasz

 


Zarabianie na Instagramie – link afiliacyjny w Instagram Stories

Dla dużych profili, powyżej 10 tys. followersów, Instagram udostępnił możliwość dodawania linków w Instagram Stories. Wystarczy, przesunąć palcem w górę, a od razu zostaniemy przeniesieni do strony docelowej, czyli w przypadku afiliacji, strony reklamodawcy.

Każdy, kto przewinie palcem w górę ekranu smartfona podczas oglądania relacji z aktywnym linkiem, zostanie odprowadzony do strony zewnętrznej. Aby zachęcić fanów do działania, warto dodać jakiś napis czy naklejkę informującą o hiperłączach

afiliacja na instagramie i youtubie

Jak widać powyżej, zarabianie na Instagramie od strony technicznej bardzo proste. Afiliacja na Insta wykorzystywana jest szczególnie chętnie przez blogerów modowych, którzy umieszczają w bio link, to produktu, który prezentują na najnowszym zdjęciu. Ale każda kategoria produktowa ma szansę sprawdzić się na Instagramie. Tak naprawdę im większa nisza tematyczna i ściśle określona grupa odbiorców, tym lepsze wyniki można osiągać. Należy oczywiście dbać o liczebność obserwujących, a ją możemy zwiększać dzięki wykorzystywaniu możliwości Instagram Stories.

JAK DODAĆ LINK W INSTAGRAM STORIES?

  1.  Otwórz Instagram Stories i zrób zdjęcie
  2.  Kliknij w ikonę łańcucha
  3.  Wklej link afiliacyjny i gotowe!

Anna Lewandowska Instagram – inne sposoby na zarabianie

Żona znanego piłkarza osiągnęła w social media niemały sukces, jej profil śledzi na Instagramie ponad 2 mln użytkowników. Anna Lewandowska Instagram to już w zasadzie prężnie funkcjonujący projekt, który dawno wyszedł poza ramy standardowej komunikacji. W tym przypadku zarabianie na Instagramie nie jest związane z umieszczaniem linków afiliacyjnych czy nawet współpracą ze znanymi markami.

Anna Lewandowska Instagram zrzut ekranu zarabianie na instagramie

Anna Lewandowska wykorzystuje swój Instagram do promocji swojej aplikacji, Diet & Training by Ann, które pomaga użytkownikom w zrzuceniu zbędnych kilogramów i dbaniu o szczupłą sylwetkę. Instagram jest bardzo dobrym wsparciem tego typu działań, ponieważ można na nim pokazać wypracowane efekty, zachęcić do skorzystania z apki, a także szybko poznać opinie użytkowników, którzy zdecydowali się na jej pobranie.

Oczywiście, oprócz typowo biznesowej funkcji, Anna Lewandowska Instagram to także miejsce, w którym trenerka dzieli się swoimi prywatnymi przeżyciami z fanami. Wśród ponad pięciu tysięcy zdjęć dodanych za pośrednictwem aplikacji, znaleźć można takie zza świątecznego stołu, romantycznej randki czy zabawy z dzieckiem. Instagram Anny Lewandowskiej zdecydowanie warto polecić osobom, które lubią aktywny tryb życia, sporo czasu spędzają na siłowni albo poszukują sprawdzonych ćwiczeń lub przepisów.

Zarabianie na Instagramie – darmowy ebook w prezencie!

Pobierz darmowy ebook z praktycznymi przykładami jak zarabiać nie tylko na Instagramie. Dzięki linkom afiliacyjnym można monetyzować każde działanie online w wielu serwisach społecznościowych: na Facebooku, Pintereście, YouTubie czy Snapchacie. Zobacz jakie to łatwe!

EBOOK Jak zarabiać na Instagramie


SŁOWEM ZAKOŃCZENIA

Social media to obecnie jedne z najpopularniejszych kanałów do rozpoczęcia zarabianie w internecie. Każdy portal rządzi się jednak swoimi prawami, dlatego przed rozpoczęciem umieszczania linków afiliacyjnych, warto podpatrzeć jak robią to profesjonalni blogerzy czy Instagramerzy. 🙂

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat afiliacji w social media, zapraszamy do pobrania naszego darmowego e-booka, w którym znajdziesz wiele praktycznych porad i przykładów jak zarabiać na linkach afiliacyjnych.

sieć afiliacyna dołącz i zarabiaj w internecie

 

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:


Data publikacji: 15.12.2020
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments