Czy kolor ma wpływ na komunikację Marki?

Data aktualizacji: 29.03.2022

Prowadząc bloga, rozwijasz swoją pasję, dzielisz się doświadczeniem i wiedzą. Blog to nie tylko hobby, ale też sposób na wyrażenie siebie. Świetnie! Mocno kibicujemy każdemu blogerowi. 

Zastanawiałeś się kiedyś czy jest możliwe, żeby pasja pozwalała na monetyzację swoich działań? By mieć komfort, że czas, który pochłania Cię na hobby, przynosił pasywny dochód? Tak, to możliwe! Mamy narzędzie, które w tym pomaga. Niczym czarodziejska różdżka – dajemy Ci szansę łączenia się z reklamodawcami – oni wręcz czekają na ludzi z taką pasją, jak Ty!

Ostatnio wymieniliśmy powody, dlaczego warto dołączyć do sieci afiliacyjnej, by zacząć zarabiać na prowadzeniu bloga, dzisiaj podpowiadamy JAK można rozwinąć swojego bloga, by komunikował dokładnie to, co chcesz – mowa tu o stylizacji kolorystycznej. Przypomnijmy też, DLACZEGO się tym zajmujesz – pisaliśmy o tym przy kreatywnym briefie. Te wszystkie spostrzeżenia są po lekturze „How to style Your brand” Fiony Humberstone.

książka, style, marka, inspiracje, blog, webepartners

Psychologia kolorów

Mało kiedy zwracamy uwagę na otaczające nas barwy, a świat kolorów może mieć istotne znaczenie dla naszego samopoczucia i zachowania. Kolor działa szybciej niż słowo czy obraz. Tworzy strukturę pod spójną komunikację i przekaz, jakim chcemy się dzielić. Jak wiedzę na temat kolorów można przełożyć na działania online i prowadzenie bloga?

Istnieją 4 pory roku z bardzo wyraźnym tonem kolorystycznym. Każda pora roku zapewnia inny „rezonans”, ma inny wydźwięk i komunikację. I bardzo dobrze! Wykorzystanie takiego podejścia w projektowaniu stylistyki swojego bloga, pozwoli Ci stworzyć spójny wizerunek z wartościami, które chcesz komunikować.


WIOSNA

Wiosna to symbol pozytywnej energii i optymizmu. Radość i lekkość. Osobowość wiosenna jest niezwykle skupiona na twórczości, otwarta na komunikację, dobre myśli i prostotę w działaniu. Uwielbia wielozadaniowość, kocha pracę z ludźmi i otacza się nowymi pomysłami.

Słowa kluczowe: przejrzystość, prostota, kreatywność, otwartość, komunikatywność, inspiracja.

Kolory: lekkie, jasne i czyste. Myśląc o kolorach wiosny, wyobraź sobie pączki i kwitnące kwiaty.

inspiracje, blog, webepartners

Przykłady wiosennych blogów: fotografowie o specjalizacji dziecięcej i rodzinnej, blogi parentingowe, moda dziecięca, rękodzieło.

LATO

Kawałek lata przynosi ze sobą, z jednej strony – ogromne pokłady energii i siły, z drugiej zaś – elegancję i romantyczną stylizację. Osobowość letnia dba o każdy szczegół, a każda jej wypowiedź jest przemyślana i starannie wyważona. Ceni jakość i produktywność.

inspiracje, blog, webepartners

Słowa kluczowe: elegancja, harmonia, wdzięk, romantyzm, marzycielskość.

Kolory: chłodne, delikatne i przytłumione. Myśląc o kolorach lata, pomyśl o kwiatach lawendy.

Przykłady letnich blogów: kreatywni projektanci (projektanci wnętrz, graficy, projektanci biżuterii), organizacja ślubów, fotografia, księgowość.

JESIEŃ

Pora roku pełna mgieł i dojrzałych owoców. Osobowość jesienna to balans pomiędzy profesjonalizmem a stałym rozwijaniem swojej wiedzy. Skupienie i efektywne osiąganie celów to jej priorytety w działaniu.

Słowa kluczowe: pasja, profesjonalizm, ambicja, autentyczność, przyjaźń.

Kolory: Ciepłe, intensywne, ale nie jaskrawe. Myśląc o jesieni, przypomnij sobie jesienne liście.

inspiracje, blog, webepartners

Przykłady jesiennych blogów: dziennikarstwo, psychologia, archeologia lub historia, działania społeczne i sprawiedliwy handel.

ZIMA

Osobowość zimowa jest zdecydowana i pewna siebie. Lubi cyfrową technologię i wysoką jakość. Jej działania opierają się na poczuciu elegancji i luksusu.

Słowa kluczowe: siła, skupienie, luksus, teatralność, praktyczność

Kolory: chłodne, mocne i intensywne. Wyobraź sobie krystaliczny lód i metaliczny połysk. Dodatkowo pamiętaj, że to jedyna pora roku, w której możemy używać czystej, intensywnej czerni.

Przykłady zimowych blogów: projektanci wysokiej jakości biżuterii, blogi modowe, kosmetyczne, ale skupiające się na kosmetykach luksusowych.

inspiracje, blog, webepartners

Spodobał Ci się ten wpis? Przygotowaliśmy go specjalnie dla Ciebie – w komentarzu daj nam teraz znać czy zrobiliśmy to dobrze. A może zainspirowaliśmy do dalszego zgłębienia się w temat stylizacji kolorystycznej? Uwielbiamy poddawać Wam nowe pomysły 🙂