Pomysły na idealne prezenty dla dzieci!

Data aktualizacji: 29.03.2022

Wielkimi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni w roku… dla najmłodszych. Już za kilka dni będą oni obchodzić swoje święto – Dzień Dziecka! Czas wybrać najlepsze prezenty dla dzieci!

Jak wybrać prezenty dla dzieci?

Zanim jednak 1 czerwca zapuka w kalendarz, rodzice muszą stanąć przed dylematem – jaki prezent wybrać dla swojej pociechy na Dzień Dziecka? Możliwości jest mnóstwo! Inny prezent ucieszy maluszka, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki a inny tego, który popołudnia spędza na rozwiązywaniu szkolnych zadań domowych. Ważne jest też przeznaczenie prezentu – czy ma to być przedmiot użytkowy, zabawka a może gadżet edukacyjny? Wybierające idealne prezenty dla dzieci, warto zastanowić się, co naprawdę sprawi im radość. To jedyny taki dzień w roku, więc trzeba dokładnie przemyśleć ten temat. Można delikatnie podpytać milusińskich, o czym marzą albo przewertować oferty sklepów z zabawkami, gdzie na pewno znajdzie się coś idealnego!

Bez względu na to, czego szukacie, nasi reklamodawcy mają w swoim asortymencie coś dla każdego was! Przyjrzyjmy się kilku propozycjom…

Prezenty dla dzieci – najmłodsi

Niemowlęta są niezwykle ciekawe świata i położenie ich na kocyku skończy się raczej tym, że… będą próbowały z niego zejść. Prezenty dla dzieci, które nie potrafią jeszcze powiedzieć, o czym marzą to prawdziwe wyzwanie! Świetnym rozwiązaniem może być więc mata od Mamagama, na której nie tylko będą mogli poćwiczyć swoje zdolności poruszania się, ale także zaangażować wszystkie zmysły w poznawanie świata:

Innym pomysłem, który pomoże stymulować rozwój maluszka, będzie… ucząca Myszka Miki ze sklepu Nodik.

Jeszcze inną opcją, która sprawdzi się zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci, jest… dmuchany basen ze sklepu Nasz Smyk. Pogoda nas rozpieszcza, a to oznacza, że prezent pasuje idealnie i ucieszy nawet najmniejsze maluszki!

przenty dla dzieci - drewniana kasa, myszka miki, mata edukacyjna
1. Drewniana kasa – Edukatorek 2. Uczący Myszka Miki Baby – Nodik 3. Mata edukacyjna – Mamagama

Prezenty dla dzieci – kilkulatki

Im starsze dziecko, tym większe jego oczekiwania wobec świata. Doskonale wiedzą o tym producenci zabawek, które prześcigają się w pomysłach na stworzenie gadżetów, które będą zarówno cieszyć się dziecięcym zainteresowaniem, jak i stymulować ich rozwój. Prezenty dla dzieci, które są już świadome, co najbardziej lubią, mogą przybierać najróżniejsze formy.

Przykładem może być magnetyczna układanka naszego reklamodawcy Coocoo, która rozwija kreatywność i wyobraźnię. Zabawa polega na tym, że dziecko układa na planszy magnesy, które może dowolnie łączyć we wzory. Taka zabawa nieprędko się znudzi, bo daje wiele możliwości kreacji. Jest pięknie wykonana, co dodatkowo rozbudza zmysł artystyczny, a ponadto ćwiczy logiczne myślenie oraz sprawność manualną u obdarowanego dziecka.

Równie dobrym pomysłem będzie drewniana kolejka z drogą od Regdos. To zabawka, która może cieszyć dziecko przez wiele godzin – tory można układać, przestawiać, tworzyć wciąż nowe szlaki…

Innym pomysłem na zabawkę dla starszego dziecka jest drewniana kasa ze sklepu Edukatorek, która nie tylko będzie świetnym elementem zabawy, ale też pozwoli dziecku poćwiczyć umiejętności liczenia, co jest świetnym pomysłem na wprowadzenie matematyki w życie malucha w taki sposób, żeby kojarzyła mu się ona z przyjemnością.

prezenty dla dzieci gra dobble, hulajnoga, układanka magnetyczna
1. Dobble – Dobre Zabawki 2. Hulajnoga składana – Fifishop 3. Magnetyczna układanka – coocoo

Prezenty dla dzieci – starszaki

Przychodzi taki wiek, kiedy dziecko oświadcza, że jest „za stare na zabawki”. No cóż, taka wiadomość może oznaczać tylko jedno – pora zainwestować w gry dla całej rodziny, w które chętnie zagrają również dorośli! W takiej sytuacji to już nie prezenty dla dzieci, ale dla całej rodziny! Jednym z nich na pewno jest Dobble, którą znajdziecie w sklepie Dobre Zabawki. Dobble to niezwykle wciągająca gra, która ćwiczy refleks, spostrzegawczość… i przy okazji doskonale odstresowuje.

Dla starszego dziecka świetnym pomysłem będzie również sprzęt sportowy. Po co chodzić pieszo, jeśli można jeździć… hulajnogą z Fifishop? Moderowana długość rączki sprawia, że hulajnoga może tak naprawdę rosnąć wraz z dzieckiem!

Połączenie edukacji i zabawy to często najlepsze pomysły na prezent. Jednym z nich mogą być trójwymiarowe puzzle, których układanie nie tylko sprawi dzieciom przyjemność, ale również okaże się lekcją wiedzy o społeczeństwie, jeżeli będą to puzzle… wielkich budowli ze sklepu Sprytne Zabawki.

prezenty dla dzieci - kolejka z drogą, baasen dmuchany, puzzle wielkich budowli
1. Kolejka z drogą – Regdos 2. Basen dmuchany – Nasz Smyk 3. Puzzle wielkich budowli – Sprytne zabawki

Prezenty dla dzieci nie mogą być przypadkowe!

Oczywiście, to tylko kilka pomysłów na prezenty dla dzieci z okazji ich dnia! Asortyment każdego z naszych reklamodawców daje o wiele większe pole do popisu. Każde dziecko ma inne potrzeby i zainteresowania, które wy – drodzy rodzice – znacie najlepiej, w przypadku waszych pociech. Wybierzcie prezenty dla dzieci, które naprawdę im się spodobają!

Życzymy wam więc owocnych zakupów w sklepach naszych reklamodawców a waszym maluchom – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! 🙂

A jeżeli prowadzisz bloga, serwis lub social media poświęcona tematyce parentingowej, dołącz do programów partnerskich naszych reklamodawców, wygeneruj linki afiliacyjne i zacznij zarabiać!

 

 

webe partners polecam