Impreza firmowa, czyli 10-te urodziny webePartners

Data aktualizacji: 31.03.2023

10 lat webePartners! Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę na rynku, nikt nie spodziewał się, że dekada zleci tak szybko. A taką okrągłą rocznicę należało odpowiednio uczcić! Oczywiście w towarzystwie naszych wydawców! Zapraszamy do krótkiej relacji z naszej imprezy, która odbyła się pod hasłem – WYLOGUJ SIĘ!

Nasza impreza firmowa, jak to wszystko się zaczęło?

Zanim opowiemy, jak wyglądała nasza impreza firmowa, czas na kilka faktów historycznych. 🙂 WebePartners było pierwszą polską siecią afiliacyjną, zaczynaliśmy w czasach, kiedy afiliacja dopiero raczkowała w naszym kraju. Bardzo szybko jednak udało się nam nakłonić do współpracy sklepy internetowe (czyli naszych reklamodawców) oraz blogerów, serwisy rabatowe czy porównywarki cenowe (wydawców). Jednak najwięcej powiedzą o nas liczby, dlatego z przyjemnością przedstawiamy Wam kilka danych:

178 000 000 zł – to kwota sprzedaży, jaką przez 10 lat wygenerowali nasi wydawcy

11 000 000 zł – tyle zarobili wydawcy na prowizjach w programach partnerskich

3 200 000 – to liczba produktów w naszej bazie, które mogą promować wydawcy

1 250 000 – tyle sprzedaży i akcji wygenerowali wydawcy w programach partnerskich

To naprawdę imponujące statystyki! W ciągu ostatniej dekady uruchomiliśmy w sumie ok. 1000 programów partnerskich, a w bazie wydawców zarejestrowało się ponad 10 tys. osób!

Dzięki wspólnej pracy naszego zespołu rozwijamy się każdego dnia. We wrześniu tego roku, wprowadziliśmy zupełnie nowy panel, który pomoże wydawcom i reklamodawcom w osiąganiu coraz lepszych wyników, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

impreza firmowa webePartners


Zobacz relację z wydarzenia >>>


Impreza firmowa pod hasłem WYLOGUJ SIĘ

Kiedy zdecydowaliśmy się, że chcemy zorganizować imprezę urodzinową, stwierdziliśmy, że chcielibyśmy nadać jej jakiś motyw przewodni. Jako że, nasza działalność jest ściśle związana z internetem i mediami społecznościowymi, postanowiliśmy nawiązać do tego tematu. Nikt nie ma wątpliwości, że spędzamy zbyt dużo czasu w sieci. Powstały już przecież specjalne aplikacje mierzące czas, który przeznaczamy na konkretne social media.

Jako cel postawiliśmy sobie zorganizowanie dyskusji na temat tego, jakie sposoby na wylogowanie się mają nasi goście. Za pomocą różnego rodzaju aktywności, chcieliśmy zaangażować i zaprosić ich do przedstawienia własnych przemyśleń o tym, co jest najistotniejsze w życiu w sieci i jak unikać przenoszenia go na życie w realu. Dlatego bardzo zależało nam, żeby zaprosić na wydarzenie nie tylko wydawców, których już dobrze znamy i z którymi współpracujemy, ale także blogerów, influencerów czy youtuberów, którzy nie są partnerami naszej sieci. Chętnych nie zabrakło i 28 września we wrocławskiej Barbarze spotkało się kilkudziesięciu internetowych twórców. Prowadzącym imprezę był wrocławski bloger Dawid Tymiński, znany w sieci jako Dandycore.

Na wstępie, wszystkich zgromadzonych powitała Ewa Dudek, założycielka webePartners. W kilku słowach przybliżyła naszym gościom, jak zaczęła się jej przygoda z afiliacją, na czym polega nasza praca oraz kto za tym wszystkim stoi. Nasi wydawcy mogli wreszcie spotkać się z nami w cztery oczy, a nie za pomocą e-maili, co było bardzo miłym doświadczeniem. Nie zabrakło wspólnych żartów, zdjęć i rozmów.

Po części powitalnej nastąpiła krótka przerwa, w czasie której można było napić się kawy lub herbaty oraz spróbować pysznych ciast, które przygotowało Etno Cafe. Była to też pierwsza okazja do integracji między gośćmi, co również było dla nas niezwykle ważne.

Impreza firmowa WYLOGUJ SIĘ – panel dyskusyjny

Po przerwie kawowej rozpoczęła się pierwsza część urodzinowej imprezy, czyli panel dyskusyjny, w którym poruszany miały być właśnie sposoby na wylogowanie się z sieci. Panel przybrał formą luźniej dyskusji, na scenie zostali zaproszeni goście, którzy wcześniej wyrazili chęć udziału w nim. Jedno miejsce zostało puste – było one zarezerwowane dla osób z publiczności, jeżeli chcieliby wyrazić swoją opinię, mogli to zrobić w każdej chwili.

Dyskusja nie przebiegała jednak tylko wokół krytyki internetu jako złodzieja czasu. Uczestnicy często podkreślali, że sieć jest ważnym elementem życia, natomiast nie może ona zdominować naszej codzienności. Wywiązała się z tego bardzo interesująca dyskusja, goście dzieli się z innymi swoim sposobami na wylogowanie, a i publiczność często zabierała głos. Była to znakomita okazja, aby skonfrontować swój punkt widzenia z opiniami innych osób, a także wyrazić swoje zdanie na ten temat.

imprea firmowa

impreza firmowa

impreza firmowa

Impreza firmowa to też pyszne jedzenie!

Na naszych gości przez cały czas czekały kawa, herbata i słodkości, ale po zakończeniu panelu dyskusyjnego rozpoczęła się przerwa lunchowa. Na stołach pojawiły się słone przekąski, kanapki, koreczki, sałatki… Lunch był idealnym momentem, aby podyskutować na temat dyskusji, która wywiązała się na scenie parę chwil wcześniej. Goście mieli też okazję, żeby lepiej się poznać i porozmawiać o swoich działaniach online.

Jednym z głównych założeń naszych urodziny było, aby impreza firmowa stała się również możliwością integracji środowiska blogierskiego z Wrocławia i nie tylko! Dlatego, tym bardziej przyjemnie było patrzeć, jak osoby, które wcześniej znały się tylko ze wzajemnych lajków na Instagramie mogły porozmawiać w cztery oczy, w luźniej i przyjaznej atmosferze. A różne pyszności, tylko sprzyjały sympatycznym pogawędkom.

Impreza firmowa i sesja mastermind

Wśród naszych gości znaleźli się zarówno blogerzy, Youtuberzy czy influancerzy, jak również właściciele sklepów internetowych czy innych zaprzyjaźnionych firm. W jednym miejscu spotkały się osoby o zupełnie różnym doświadczeniu biznesowym, które mogły sporo się od siebie nauczyć. Dlatego też postanowiliśmy dać im szansę na podzielenie się swoimi przemyśleniami w ramach sesji mastermind.

Sesja mastermind to najczęściej cykl spotkań w wąskiej grupie, która spotyka się regularnie, próbując rozwiązać jakiś biznesowy problem. Oczywiście, musieliśmy dostosować jej zasady do naszych warunków, aby impreza firmowa była nie tylko świetną zabawą, ale także możliwością zdobycia nowych doświadczeń. Moderacją zajął się oczywiście niezawodny Dawid, który krążył wśród grup naszych gości i nakierowywał ich na różne tematy, aby mogli nawiązać swobodną dyskusję. Udało mu się sprowokować ciekawe rozmowy, wymiany wizytówek i… oczywiście wzajemne followy na Instagramie!

Skoro urodzinowa impreza firmowa to musi być tort!

Zanim jednak goście mogli się nim uraczyć, nastąpiło ogłoszenie wyników gry miejskiej InstaKrasnal! Nasza impreza firmowa była nie tylko zabawą dla zaproszonych gości, ale również dla Wrocławian, którzy tłumnie stawili się w punkcie startowym gry z samego rana, a następnie z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Oczywiście od razu zostały one przedstawione również na naszym Facebooku. Następnie, wylosowaliśmy zwycięzców urodzinowej zabawy spośród osób, które wzięły udział w głosowaniu w Barbarze. Oni również otrzymali super nagrody!

Na zakończenie części oficjalnej, na salę wjechał ogromny tort z logo webePartners! Pokrojenie go zajęło chwilę czasu, ale Ewa doskonale sobie z nim poradziła razem ze swoim pomocnikiem! Po kilku minutach wszyscy goście otrzymali po kawałku ciasta, który był apetycznym zwieńczeniem całego dnia!

Ale to nie był jeszcze koniec zaplanowanych atrakcji!

Czy impreza firmowa może mieć coś wspólnego ze sztuką?

W naszym przypadku, jak najbardziej! Postanowiliśmy zakończyć całe wydarzenie urodzinowe występem artystycznym. Do współpracy zaprosiliśmy niezależną grupę teatralną z Wrocławia, Kolektyw Twórczy Pawlacz, który specjalnie dla nas przygotował czytanie performatywne dramatu Holyfood autorstwa Marka Kochana. Sztuka w interesujący sposób poruszyła kwestie tego czy w dzisiejszych czasach faktycznie wszystko potrzebuje reklamy i czy istnieją jeszcze jakieś granice, których jej twórcy nie są w stanie przekroczyć, aby sprzedać swój produkt.

Czytanie miało charakter otwarty, Barbara została udostępniona dla wszystkich, którzy mieli ochotę zobaczyć młodych twórców w akcji. Kiedy tylko ustały oklaski, naszedł czas na urodzinowego drinka we wrocławskiej klubokawiarni Szajba, gdzie zorganizowaliśmy afterparty. Daliśmy opaść emocjom i dalej kontynuowaliśmy rozmowy z naszymi gośćmi już w nieco mniej formalnej atmosferze.

Impreza firmowa i gra miejska

Jedną z głównych atrakcji urodzinowej imprezy była gra miejska InstaKrasnal, śladami wrocławskich krasnali. Zabawa rozpoczęła się jeszcze przed oficjalnym powitaniem zaproszonych gości, zaproszenie do zabawy otrzymali nie tylko uczestnicy wydarzenia, ale dołączyć mógł każdy. Nagrody dla zwycięzców ufundowali nasi wspaniali reklamodawcy: Kup Meble, Meble Pumo, Edinos.

Gra składała się z trzech etapów, pierwszy polegał się na zarejestrowaniu drużyny na punkcie startowym, gdzie uczestników witały nasze urocze dziewczyny, Marta i Monika. Po rejestracji każda drużyna otrzymała mapę oraz wybierała 3 gadżety. Tak przygotowani, musieli wyruszyć na poszukiwania krasnali i robić im zdjęcia z wybranymi przez siebie dodatkami. Każdy krasnoludek punktowany był inaczej, te znajdujące się bliżej punktu startowego miały mniej punktów niż te umiejscowione dalej. Aby przejść do drugiego etapu, drużyna musiała wykonać zdjęcia, tak, aby łączna liczba punktów wyniosła 150.

Do drugiego etapu przechodzili wszyscy uczestnicy, którzy uzbierali wymaganą liczbę punktów. Spośród zrobionych przez siebie zdjęć, musieli wybrać maksymalnie dwa i przesłać je mailowo do komisji konkursowej, która z nadesłanych fotografii wybrała 10, które przeszły do ścisłego finału.

W trzecim etapie finałowe zdjęcia zostały umieszczone na Facebooku, gdzie użytkownicy mogli głosować na te, które spodobały im się najbardziej. Zwyciężyło to z największą liczbą polubień. Przyznaliśmy również drugie i trzecie miejsce oraz nagrody pocieszenia. Co więcej, w konkursie głosowali również nasi goście! W międzyczasie rozwiesiliśmy wszystkie 10 fotografii w Barbarze oraz przygotowaliśmy specjalne miejsce do głosowania. Wśród osób, które oddały głos, również rozlosowaliśmy nagrody.

Impreza firmowa webePartners – było warto!

Nasze 10. urodziny były doskonałą okazją, żeby poznać naszych wydawców, nawiązać nowe kontakty, a także zaprezentować możliwości, jakie daje afiliacja szerszemu grono. Nie zabrakło oczywiście śmiechu, ciekawych rozmów i pysznego jedzenia. Ale najważniejsze jest dla nas, że mogliśmy Was gościć! Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy postanowili spędzić ten czas z nami! Mamy nadzieję, że doskonale się bawiliście!

Jeżeli macie ochotę przypomnieć sobie wspólnie spędzone chwile, zapraszamy do galerii zdjęć oraz specjalnego video, które zmontowała dla nas ekipa filmowa!