Jak stworzyć stronę internetową do zarabiania na afiliacji?

Data aktualizacji: 22.05.2024

Podpowiadamy, jak stworzyć stronę internetową do afiliacji, aby zarabiać jako wydawca na programach partnerskich.

Jak stworzyć stronę internetową, która zarabia? Okazuje się, że to o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać! Pokazujemy, na czym to wszystko polega, jak taką stronę zbudować, a także ile możesz zyskać dzięki marketingowi afiliacyjnemu.

Czym jest skuteczna, internetowa strona afiliacyjna?

Chcąc zarabiać na afiliacji w Internecie, należy wiedzieć, jak stworzyć stronę internetową właśnie pod kątem tego typu działalności. W sieci istnieje dziś wiele sposób, by zapewnić sobie dodatkowy przychód pasywny, a uczestnictwo w programach afiliacyjnych to jeden z najskuteczniejszych kierunków. Warto jednak najpierw zastanowić się, jak stworzyć stronę internetową, aby móc zarabiać na afiliacji.

Podczas budowania strony internetowej, warto zadbać o wysoką jakość treści w ramach niszy, która zainteresuje potencjalnych odbiorców. Na witrynie afiliacyjnej promować można produkty (fizyczne lub cyfrowe) innych portali przy pomocy odpowiednich narzędzi afiliacyjnych. Należy skupić swoją uwagę na takim stworzeniu treści, by czytelnik zaangażował się nie tylko w przeczytanie, ale i był skłonny kliknąć w link afiliacyjny.

Czasami buduje się strony afiliacyjne z myślą o konkretnym produkcie, pisząc treści związane z jego charakterystyką. Umieszczając link do danego przedmiotu lub usługi, można liczyć na zarobek, jeśli potencjalny klient dokona zakupu poprzez odnośnik, czyli link afiliacyjny. Pozytywny odzew ze strony grupy docelowej osiągnąć można dzięki angażującym i ciekawym treściom.

Przykładowo, możesz stworzyć stronę afiliacyjną poświęconą prostownicom do włosów. W swoim tekście poruszysz temat kilku modeli, które porównasz ze sobą, wskazując na faworyta lub faworytów. Umieszczając przy najlepszych produktach link afiliacyjny, możesz liczyć na to, że odbiorca kupi go z Twojej rekomendacji. Wówczas sprzedawca zyskuje klienta, a Ty zarabiasz na polecaniu konkretnych produktów.

jak stworzyć stronę internetową
Zestawienie produktów na blogu Wikilistka.pl

 

Bardzo dobrym pomysłem są też różnego rodzaju zestawienia niezbędnych produktów, prezentowniki czy zestawienia produktów TOP na wybrane okazje. Dzięki temu można w jednym wpisie dodać kilka linków afiliacyjnych, co zwiększa szanse na sukces sprzedażowy.

Jak stworzyć afiliacyjną stronę internetową krok po kroku?

Aby stworzyć stronę afiliacyjną, która pozwoli zarabiać na programach afiliacyjnych, wystarczy pamiętać o 5 podstawowych krokach. Maksymalnie uproszczony projekt skupia się na prostych etapach:

1. Zrób porządny research i znajdź swoją wyjątkową niszę.
2. Wymyśl nazwę dla swojej domeny internetowej.
3. Wykup hosting dla strony internetowej.
4. Stwórz swoją stronę afiliacyjną.
5. Zapełnij stronę treściami pod kątem afiliacji.

Przyjrzyjmy się z bliska, jak powyższe kroki funkcjonują w praktyce.

Jak stworzyć stronę – krok 1

Research i wybór niszy

Jeżeli dopiero zamierzasz wejść w świat afiliacji, zacznij od wykonania porządnego researchu, który zakończy się wyborem atrakcyjnej niszy. Ważne, by założenia tego etapu spełnić jeszcze przed budową strony internetowej. Chodzi o to, by „wstrzelić się” we właściwy sektor, który zagwarantować Ci może najlepsze warunki finansowe.

Programy partnerskie często dotyczyć mogą następujących nisz:

  • Zdrowie i sport (np. podnoszenie ciężarów, joga, fitness, psychologia, medycyna naturalna, kosmetologia).
  • Styl życia (np. ciąża, podróże, randkowanie, związki, zwierzęta, edukacja, samorozwój, ekologia, zrównoważone życie).
  • Hobby (np. motoryzacja, fotografia, muzyka, technologia, gadżety, gry, kino, książki, ogrodnictwo, sztuka).
  • Jedzenie i kulinaria (np. wegetarianizm, weganizm, przepisy, porady kulinarne, diety, zdrowe odżywianie, potrawy narodowe, piwowarstwo domowe).
  • Finanse (np. inwestycje, akcje, gra na giełdzie, dochód pasywny, kryptowaluty, doradztwo zawodowe, finanse osobiste).
  • Moda i uroda (np. paznokcie, makijaż, odzież, styl, pielęgnacja włosów, tatuaże, dodatki, plotki z życia gwiazd).
  • Zarabianie w Internecie (np. media społecznościowe, freelancing, e-commerce, SEO, SEM, branding, marketing internetowy, aplikacje mobilne, blogowanie).
jak stworzyć stronę internetową
Linki afiliacyjne bardzo dobrze sprawdzają się również w poradnikach „zrób to sam”.

 

Wybierz najlepszą niszę, w ramach której łatwiej będzie Ci znaleźć atrakcyjne programy partnerskie. Możliwości są w tym przypadku praktycznie nieograniczone, a wymienione powyżej kategorie to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Przed wyborem niszy zadaj sobie trzy pytania:

  • Czy dane produkty są potrzebne? Warto skoncentrować się na niszy, na którą będzie popyt przez kolejne 3-5 lat.
  • Czy możesz monetyzować swoje działania? Szukaj kategorii, które pozwolą Ci przekuć Twoje działania w realne zarobki z afiliacji.
  • Czy Ci zależy? Nie musisz uwielbiać wszystkiego, w swojej branży, ale warto być przekonanym do swojej niszy, by operować w niej z większą wiarą i zaangażowaniem.

Trzy odpowiedzi na „TAK” oznaczają, że udało Ci się obrać właściwy kierunek działania. Pora przejść do kolejnego etapu budowania strony afiliacyjnej.

Jak stworzyć stronę – krok 2

Nazwa domeny internetowej

Pora na kwestię techniczną Twojej nowej działalności online. Każda strona internetowa potrzebuje miejsce, gdzie będzie mogła „zaparkować”. Miejscem tym jest domena internetowa, która potrzebuje swojej niepowtarzalnej nazwy i końcówki (np. „twojastronaafiliacyjna.pl”). Dostępność domeny krajowej można sprawdzić tutaj.
Warto sięgać po nazwy domen, które potencjalnym klientom będzie łatwo zapamiętać. Dobrze też, jeżeli nazwa będzie odzwierciedlać charakter działalności i korespondować z niszą, po jakiej się poruszasz.

Jak stworzyć stronę – krok 3

Hosting dla strony afiliacyjnej

Hosting to nic innego, jak wykupiona przestrzeń dyskowa na serwerze, gdzie znajdują się fizyczne pliki Twojej strony internetowej. Dzięki temu potencjalni odbiorcy mogą znaleźć domenę oraz poruszać się po jej zawartości.

Warto w tym momencie podkreślić istotną korelację pomiędzy krokiem 2 i 3 naszego poradnika. Istnieją sprawne kreatory stron www, które pozwalają nie tylko zbudować stronę internetową, ale także oferują rejestrację domeny i wykupienie hostingu. Należy podkreślić, że wybierając pełen pakiet usług, często można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak stworzyć stronę internetową

Jak stworzyć stronę – krok 4

Strona afiliacyjna i jej budowa

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, warto skorzystać z gotowych rozwiązań kreatorów stron internetowych. Jeśli nie masz doświadczenia w kodowaniu i deweloperce, a chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze na współpracy z programistą, możesz oprzeć się na rozwiązaniach kreatorów stron. W ten sposób sprawnie i szybko dopasujesz wszystkie kluczowe elementy designu i treści, co przełoży się na wyjątkowy portal.

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową do zarabiania na afiliacji, zadbaj o jej profesjonalny wygląd. Przejrzysty układ poszczególnych elementów to podstawa, by odbiorcy chcieli zostać na niej na dłużej. Intuicyjny interfejs zwykle przekłada się na większą wygodę, a to powoduje, że strona jest bardziej przyjazna w obsłudze.

Czym strona afiliacyjna powinna wyróżniać się na tle innych witryn internetowych? Najważniejsze, by już przy pierwszym spotkaniu z treściami odbiorca wiedział, z jaką tematyką ma do czynienia. Dlatego tak ważne jest kreowanie skutecznej landing page, a więc strony, na którą klient wchodzi w pierwszej kolejności.

Oprócz tego warto zadbać o optymalizację pod kątem SEO, a więc pozycjonowania strony w wyszukiwarkach internetowych. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe, treści, grafiki i linki pozwolą na lepszą widoczność witryny, co generować będzie większy ruch sieciowy.

Jak stworzyć stronę – krok 5

Treści afiliacyjne

Skoro już o treściach mowa, należy podkreślić, jak istotne jest wypełnienie strony wysokiej jakości tekstami. Strony afiliacyjne mają to do siebie, że ich treść musi jasno korespondować z tematyką portalu. Ich ostateczny kształt zależeć będzie również od produktów i usług, jakie zamierzasz wypromować na swojej witrynie.
Ten etap pracy nad stroną afiliacyjną sprowadza nas z powrotem do kroku 1, a więc wyboru niszy. Odpowiedni wybór produktów lub usług dla afiliacji jest tutaj kluczem do sukcesu. Jeżeli prowadzisz portal poświęcony motoryzacji, nie będziesz przecież promować kosmetyków. Chyba że kosmetyki do pielęgnacji auta.
Pamiętaj, żeby budować treści związane z produktami, które łączą się z niszą strony afiliacyjnej. Następnie, pisz swoje recenzje, artykuły porównawcze i poradniki dla odbiorców. Zapełnij stronę atrakcyjnymi tekstami i linkami afiliacyjnymi, a wkrótce zaczniesz zarabiać!

Jak stworzyć stronę internetową do zarabiania na afiliacji – podsumowanie

Teraz już wiesz, jak stworzyć stronę internetową do zarabiania na afiliacji. Temat ten jest niezwykle obszerny, a co za tym idzie, sposobów na odniesienie sukcesu istnieje całe mnóstwo. Jeżeli prześledzisz wymienione przez nas wcześniej wskazówki, uda Ci się stworzyć stronę afiliacyjną, która przyniesie wymierne korzyści majątkowe. Wejdź w świat marketingu afiliacyjnego już dziś, a także przekonaj się, jak atrakcyjna jest to działalność!

jak zainstalować wordpressa