Zarabianie przez internet możliwe jest na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest oczywiście afiliacja!

Opisujemy na czym dokładnie polega praca przez internet, ile można na niej zarobić oraz jak osiągnąć lepsze wyniki.

Zarabianie przez internet, o czym należy pamiętać?

Często słysząc termin zarabianie przez internet utożsamiamy ją z popularnymi blogerami czy influencerami, którzy zajmują się promocją swojego wizerunku online. Tego typu zarabianie przez internet jest jednak zarezerwowane dla bardzo wąskiej grupy. Nie oznacza to oczywiście, że inni nie mają takiej możliwości, wręcz przeciwnie! Coraz więcej osób decyduje się uniezależnić od pracy na etacie i poświęć pasjom, które następnie będą monetyzowane. Warto jednak wspomnieć, że taki sposób zarabiania może mieć kilka wad. Przede wszystkim wymaga on dość dużego zaangażowania z naszej strony i sporych nakładów czasowych.

Zarabianie przez internet może być także naszym zajęciem dodatkowym, zupełnie niezwiązanym z obowiązkami zawodowymi. Znaczna część osób zaczyna właśnie od tego, zanim zdecyduje się na pełnoetatowe zarabianie przez internet. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, ile czasu możemy poświęcić na naszą działalność online i czy wystarczy nam zapału oraz motywacji. Musimy pamiętać, że nie osiągniemy satysfakcjonujących wyników od razu. Początki zawsze są trudne, dlatego nie warto się zniechęcać na starcie. W przypadku kwestii takich jak zarabianie przez internet, stare przysłowie, że cierpliwością i pracą ludzie się bogacą jest bardzo adekwatne. 🙂

Istnieje wiele możliwości działań, które pozwolą nam na zarabianie przez internet. Poniżej umówimy kilka najpopularniejszych.

Zarabianie przez internet – Freelancing

To jedna z najpopularniejszych form zarabiania przez internet. Wielu specjalistów, nie chcąc ograniczać swojej pracy wyłącznie do konkretnej firmy, przyjmuje zlecenia od różnych instytucji. Freelancerami najczęściej zostają graficy, copywriterzy czy programiści. Zarobki freelanckerskie są często zbliżone do tych, które otrzymaliby na etacie, jednak dzięki komfortowi pracy z domu, mogą sami wybierać interesujące projekty i na własną rękę organizować czas na nie poświęcony. Do minusów należy z pewnością duża konkurencja i obawa przed możliwym brakiem stałych zleceń.

Zarabianie przez internet – Kryptowaluty

Zarabianie za pomocą waluty Bitcoin było w pewnym momencie niesamowicie popularne. Jego najbardziej znaną formą była tzw. kopanie kryptowalut, czyli zatwierdzaniu nowych bloków i dołączania ich do istniejącego już łańcucha za pomocą własnego sprzętu komputerowego. Jednak zarabianie na kryptowalutach nie należy do najprostszych i wymaga dużej wiedzy technicznej, poza tym, związane jest również z dużym ryzykiem.

Zarabianie przez internet – ankiety/testy

Bardzo popularna forma zarabiania, zwłaszcza wśród ludzi, którzy chcą dorobić sobie parę groszy. Polega na wypełnianiu ankiet lub testowaniu aplikacji czy gier w zamian za drobną opłatę. W internecie roi się od różnego rodzaju portali, które zrzeszają użytkowników, zainteresowanych taką formą zarabiania online. Zaletą tego sposobu jest bez wątpienie relatywnie niewielki czas, który trzeba poświęcić na wypełnianie ankiet lub testy. Minusem, natomiast, dość niskie zarobki.

Zarabianie przez internet – własny sklep online

Zakupy online stają się coraz popularniejsze, dlatego sklepów internetowych przybywa każdego dnia. Dodatkową zachętą jest fakt, że coraz więcej platform umożliwia postawienie stron sklepów za ich pomocą, co jest znacznym ułatwieniem dla wielu osób, które marzą o sprzedawaniu online. Należy jednak pamiętać, że mowa tu o działalności i niektórych mogą odstraszać formalności związane z jej założeniem i prowadzeniem. Mniej znane marki również muszą przez długi czas pracować na swoją renomę. Na szczęście, sklepy internetowe mogą dzisiaj prowadzić marketing afiliacyjny,  dołączyć do sieci afiliacyjnej aby rozwijać współpracę z wydawcami w ramach własnego programu partnerskiego.

Zarabianie przez internet – blogowanie

Zarabianie na blogu możliwe jest na wiele sposobów. Popularniejsi blogerzy z dużymi zasięgami, często podpisują umowy z konkretnymi markami, reklamując ich produkty. Współpraca bezpośrednia wymaga jednak imponujących wyników, więc nie twórca internetowy ma taką możliwość. Jednocześnie coraz bardziej popularnym sposobem jest sprzedaż własnych produktów przez blogerów, czy to fizycznych, czy cyfrowych, takich jak: ebooki, kursy, poradniki czy webinary. Jednak aby zarobić na sprzedaży trzeba posiadać duże grono zaangażowanych odbiorców. Zanim więc stanie się możliwa współpraca z dużymi markami lub sprzedaż własnych produktów, warto wykorzystać możliwości afiliacjiAfiliacja umożliwia zarabianie przez internet dużym i małym blogerom, freelancerom i najróżniejszym twórcom internetowym! Jej największą zaletą jest ogólnodostępność, brak progu wejścia i dowolność działań. I właśnie temu sposobowi na pracę przez internet, przyjrzymy się bliżej.

Zarabianie przez internet – afiliacja

Tak jak wspominaliśmy, zarabianie przez internet dzięki filiacji nie wymaga rozpoznawalności. Nie ma wymagań co do zasięgów czy liczby odbiorców bloga lub serwisu. Na każdym etapie tworzenia swojego medium możesz rozpocząć współpracę afiliacyjną i zacząć działać w programach partnerskich. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz zarabiać polecając produkty na wiele sposobów. Jak i gdzie zamieszczać linki afiliacyjne dowiesz się z naszego wpisu: link afiliacyjny, czym jest i jak na nim zarabiać.

Ale najistotniejszy we współpracy afiliacyjnej jest fakt, że aby zarabiać przez internet nie musisz mieć strony www czy pisać bloga. Możesz prowadzić działania afiliacyjne zamieszczając linki:

  • w komentarzach i opiniach na serwisach tematycznych
  • W social media: na fanpagach i grupach facebookowych, na Instagramie, Youtubie, Pintereście etc.
  • w mailach i wszelkiego rodzaju komunikatorach

W afiliacji może zarobić każdy, taka praca przez internet ma też wiele innych zalet, ponieważ jako wydawca sam decydujesz ile czasu poświęcasz na działania, z którymi reklamodawcami i markami współpracujesz,  jakie produkty i gdzie promujesz. Nie ma narzuconych wyników, jakie należy osiągnąć poprzez własne działania. Dlatego można do afiliacji podejść tylko hobbystycznie, lub z pełnym zaangażowanie wykorzystując jej cały potencjał.

Zarabianie przez internet – zarobki wydawcy sieci afiliacyjnej

Przyjrzyjmy się poniższemu przykładowi i tego ile można zarobić na współpracy afiliacyjnej.

praca przez internet: program afiliacyjny michała szafrańskiego warunki

Propozycja możliwości zarabiania na polecaniu złożona przez Michała Szafrańskiego, autora książki „Finansowy ninja”. Źródło: jakoszczedzacpieniadze.pl

Jak łatwo się zorientować, jednorazowe polecenie produktu nie będzie dla nas opłacalne. Należy opracować najlepszy sposób regularnej promocji. Linki afiliacyjne nie tracą na ważności, dlatego nawet, jeżeli ktoś kliknie w nie i dokona transakcji po jakimś czasie od publikacji, prowizja zostanie przyznana wydawcy. Można również wykorzystać banery lub widżety. Umieszczając narzędzia afiliacyjne w różnych miejscach, dzięki stałemu dostępowi do statystyk, łatwo sprawdzić, co radzi sobie najlepiej.

Trudno jednoznacznie oszacować, jakie zyski może przynieść taka praca przez internet. Wszystko zależy od czasu i zaangażowania wydawcy, liczby jego użytkowników, aktywności na własnych stronach i social mediach etc. WebePartners gromadzi wielu, bardzo zróżnicowanych wydawców. Działają u nas nie tylko duzi gracze z imponującymi zasięgami, którzy regularnie wypłacają duże kwoty, ale również mniejsi blogerzy i twórcy internetowi, którzy również radzą sobie bardzo dobrze. W tym przypadku, nie zawsze popularność ma znaczenie, nawet nieduży bloger może zdziałać dużo, jeżeli ma odpowiednie podejście do czytelników i publikuje systematycznie, dlatego też zarabianie przez internet w modelu afiliacyjnym jest tak atrakcyjne.

Mając aktywnych i zaangażowanych użytkowników bardzo łatwe będzie polecanie im produktów. A do tego nie potrzeba ogromnych zasięgów! Wystarczy pasja i zaangażowanie w publikowane treści, aby dostrzegli oni autorytet, który posiada fachową wiedzę i chce ją przekazać innym! Zarabianie przez internet jest naprawdę proste!

Zarabianie przez internet a system wypłat w afiliacji

Sieci afiliacyjne mają jeszcze jedną, bardzo dużo zalett gdy mówimy o zarabianiu. Jedną z nich jest system wypłat.

Wszystkie prowizje zebrane są w jednym miejscu i można wypłacić je w jednym momencie. System płatności też jest bardzo prosty i przejrzysty. W skrócie: wydawca otrzyma prowizję za ustaloną wcześniej akcję. To jakie konkretnie ma to być działanie, zależy od wymagań reklamodawcy i ustaleń sieci partnerskiej.

Te działania to:

CPA – wynagrodzenie za akcję polegającą np. na obejrzeniu krótkiego filmu, wypełnienie formularza itp.
CPC – pieniądze wypłacone za każde kolejne kliknięcie w link
CPL – zapłata za pozostawienie danych kontaktowych (tzw. lead)
CPO – honorarium zależne od liczby złożonych zamówień
CPS – prowizja od sprzedaży
CPV – zarobek uzależniony od liczby odwiedzin na stronie

Dowiedz się więcej o modelach sprzedaży, takich jak CPS!

Afiliacja to model, w którym każda strona jest zadowolona. Wydawca otrzymuje wynagrodzenie za swoje działania. Reklamodawca dostaje ruch na stronie, czy zwiększenie sprzedaży. Mamy więc sytuację “win-win”.

Zarabianie przez internet, to proste!

Jak widać, praca przez internet nie jest szczególnie skomplikowana, zwłaszcza, jeżeli jesteśmy wydawcami działającymi w sieci afiliacyjnej. Jeżeli jesteś twórcą internetowym i nadal zastanawiasz się czy rozpocząć przygodę z afiliacją, zapoznaj się z opiniami naszych wydawców! O tym, czym się zajmują, jakie są dla nich największe zalety współpracy z sieciami oraz jak osiągnęli sukces w internecie, opowiadają w wywiadach, m.in.: Robert Nawrowski, Dandy czy Wikilistka.

 

zarabianie przez internet, dołącz do webepartners

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 30.11.2019