Zarabianie przez Internet możliwe jest na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest oczywiście afiliacja!

Zarabianie przez Internet – nie tylko dla największych

Często słysząc termin zarabianie przez Internet utożsamiamy ją z popularnymi blogerami czy influencerami, którzy zajmują się promocją swojego wizerunku online, gromadzą wokół siebie ogromne społeczności i zarabiają na promowaniu produktów największych marek. Tego typu zarabianie przez Internet jest jednak zarezerwowane dla bardzo wąskiej grupy. Nie oznacza to oczywiście, że inni nie mają takiej możliwości, wręcz przeciwnie! Zarabianie na własnej marce osobistej przestało być zarezerwowane wyłącznie dla największych influencerów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się uniezależnić od pracy na etacie i poświęcać pasjom, które następnie będą monetyzowane dzięki możliwościom jakie daje Internet.

O największych zaletach zarabianie online jako wydawca afiliacyjny już pisaliśmy. W tym tekście skupiamy się na największych korzyściach wynikających z pracy przez Internet, przypominamy o możliwościach afiliacyjnych i analizujemy inne, sprawdzone sposoby monetyzowania nawet niewielkiego ruchu online.

Zarabianie w Internecie –  największe zalety

Zarabianie przez Internet może być zajęciem pełnoetatowym,  a także dodatkowym, zupełnie niezwiązanym z obowiązkami zawodowymi. Znaczna część osób zaczyna właśnie od tego, zanim zdecyduje się na pełnoetatowe zarabianie przez Internet. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, ile czasu możemy poświęcić na naszą działalność online i czy wystarczy nam zapału oraz motywacji. Musimy pamiętać, że zarabianie przez Internet wymaga czasu, nie od razu przynosi wymarzone korzyści. Początki bywają trudne, dlatego nie można się zniechęcać na starcie, bo przecież jak stare przysłowie mówi: cierpliwością i pracą ludzie się bogacą!

Zarabianie przez Internecie to niesie spektrum możliwości i posiada wiele zalet:

1. Pracujesz ile chcesz, sam decydujesz ile czasu poświęcisz na zarabianie w Internecie. Twoje zaangażowanie w działania online ma wpływ na wyniki, dlatego bardzo ważne jest ich dokładnie rozplanowanie. Natomiast, nikt nie będzie egzekwować jak dużo czasu na nie przeznaczasz. Im szybciej i efektywniej pracujesz, tym lepiej dla Ciebie!

2. Pracujesz skąd chcesz. To bez wątpienia jedna z największych zalet zarabiania przez Internet. Nie musisz dojeżdżać do biura czy tracić czasu w korkach. Zarabianie w Internecie dajecie możliwość pracy z każdego miejsca na świecie! Niezależnie od tego czy jesteś w domu, podróży, czy czekasz w kolejce do urzędu, jeżeli masz ze sobą telefon, tablet lub komputer z dostępem do sieci, możesz działać!

3. Możesz wykorzystywać wiele narzędzi jakie dostarcza Internet i dywersyfikować swoje przychody. To kolejna, ogromna zaleta Internetu. Monogość rozwiązań i sposobów zarabiania pozwala na testowanie i wybieranie tych najbardziej opłacalnych. jednocześnie bez konieczności ograniczania się tylko do jednego moedelu zarabianie przez Internet. Wraz z rozwojem własnych mozliwosci, można dodwać kolejne źródła przychodów z działań prowadzonych w Internecie.

Zarabianie przez Internet – zarabiaj na polecaniu!

Zarabianie na polecaniu jest stare jak świat. Dlatego w Internecie powstała afiliacja, aby umożliwić jednym sprzedawać więcej (Reklamodawcom), a drugim zarabiać na polecaniu (Wydawcom).

zarabianie przez Internet

Zarabianie przez Internet – afiliacja

Zarabianie w sieci afiliacyjnej nie wymaga rozpoznawalności, dlatego to świetne rozwiązanie dla początkujących i zaawansowanych wydawców. Nie ma wymagań co do zasięgów i liczby odbiorców bloga, serwisu czy konta w mediach społecznosciowych. Na każdym etapie tworzenia swojego medium możesz rozpocząć współpracę afiliacyjną i zacząć działać w programach partnerskich.

W afiliacji może zarobić każdy. Jako wydawca sam decydujesz ile czasu poświęcasz na działania, z którymi reklamodawcami i markami współpracujesz,  jakie produkty polecasz i gdzie je promujesz. Nie ma narzuconych progów wejścia i wyników  jakie trzeba osiągnąć poprzez własne działania. Dlatego można do afiliacji podejść tylko hobbystycznie lub z pełnym zaangażowaniem i traktować jako główne źródło dochodu, wykorzystując jej cały potencjał.

Zarabianie przez Internet – linki afiliacyjne

Dzięki linkom afiliacyjnym, najprostszemu narzędziu afiliacyjnemu, zarabianie przez Internet jest proste i przyjemne. Linki afiliacyjne można umieszczać w treści artykułu, cytować w nagraniach albo wstawiać w opisach filmów lub podcastów, dodawać do zdjęć i grafik. Dzięki temu użytkownik ma możliwość przenieść się na stronę sprzedawcy polecanych produktów lub usług i wykonać konkretną akcję.

Link afiliacyjny to unikalny adres URL, w którym jest zaszyfrowane ID wydawcy. To właśnie ten link dostarcza reklamodawcy informacji na temat tego, z czyjego polecenia dokonano danego zakupu – a w efekcie prowizja zostaje zapisana na twoje konto. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz zarabiać polecając produkty na wiele sposobów. Jak i gdzie zamieszczać linki afiliacyjne dowiesz się z naszego wpisu: link afiliacyjny, czym jest i jak na nim zarabiać.

Ale najistotniejszy we współpracy afiliacyjnej jest fakt, że aby zarabiać przez Internet nie musisz mieć strony www czy pisać bloga. Możesz prowadzić działania afiliacyjne zamieszczając linki:

  • w komentarzach i opiniach na serwisach tematycznych
  • W social media: na fanpagach i grupach facebookowych, na Instagramie, Youtubie, Pintereście etc.
  • w mailach i wszelkiego rodzaju komunikatorach

Zarabianie przez Internet na blogach

Największą zaletą współpracy afiliacyjnej Wydawców z Reklamodawcami jest fakt, że zyskuje na niej każda z zaangażowanych stron. Poniżej przedstawiamy przykłady wykorzystania linków afiliacyjnych przez blogerów, którzy na różne sposoby wplatają w swoje treści linki afiliacyjne i odsyłają użytkowników do konkretnych produktów w sklepach reklamodawców. Dzięki temu korzyści odnoszą:

  • Bloger (Wydawca), bo zarobi prowizję od zakupów każdego użytkownika, który kliknie link afiliacyjny lub baner i przejdzie na stronę sklepu, a następnie dokona tam dowolnego zakupu
  • Reklamodawca (właściciel sklepu online), bo zarobi więcej, gdzyż dzięki poleceniom Wydawcy sprzeda więcej
  • Kupujący, bo zyska czas (a często również rabat), gdyż dzięki rekomendacji Blogerki której ufa, nie traci czasu na przeglądaniu tysięcy ofert w Internecie

 


Przykład 1

Blogerka pisząca na temat naturalnych kosmetyków poleca produkty wybranego sklepu. Robi to wstawiając baner reklamowy na bloga lub opisując wybrany produkt, w którym to wpisie podlinkowuje istotne frazy/ zdjęcia linkiem afiliacyjnym do wybranego produktu. Dzięki takiej współpracy zyskuje każda ze stron:

 

generator linków link afiliacyjny

 


Przykład 2

Inaczej wykorzystuje linki afiliacyjne Joanna z bloga Joanna Pachla, która tworzy zestawienia produktowe czy prezentowe na różne okazje. Skomponowała m.in. propozycje tanich prezentów świątecznych. Taka lista na pewno pomoże niejednej osobie wybrać super prezent dla kogoś bliskiego, od razu przechodząc do sklepu za pomocą linka afiliacyjnego.

generator linków link afiliacyjny

 


Przykład 3

Reklamodawcy chętnie przyznają kody rabatowe wydawcom, a Ci, przekazywali je swoim odbiorcom. Dawid z Dandycore świetnie wykorzystuje to w komunikacji ze swoimi czytelnikami. Przygotowuje wpisy, w których przedstawia najlepsze obniżki wielu produktów. Wszystkie oczywiście zostały oznaczone odpowiednimi linkami.

generator linków link afiliacyjny

Linki afiliacyjne to tylko jedno z wielu narzędzi afiliacyjnych jakie mają do dyspozycji wydawcy. Swoje treści w Internecie można uzupełniać wykorzystując również widżety produktowe, benery, kody rabatowe czy pliki xml.  Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak działać efektywnie jako wirtualny wydawca, koniecznie przeczytaj: Wirtualny wydawca – jak zarabiać na afiliacji?

Zarabianie przez Internet – jak zacząć działać jako wydawca?

Pierwszy krok do jest banalnie prosty, wystarczy zarejestrować się w sieci afiliacyjnej. Rejestracja jest prosta i szybka, zajmuje około 30 sekund, gdyż wystarczy podać login (adres email) oraz hasło. Po rejestracji, należy potwierdzić ją klikając w link aktywujący, który zostaje przesłany na na adres email podany podczas rejestracji. Przy pierwszym logowaniu należy uzupełnić swoją wizytówkę, czyli podać podstawowe informacje na temat sposobów, w jaki możesz lub chcesz polecac produkty z programów partnerskich, aby zarabiać prowizje na tych poleceniach. Po przejściu rejestracji wszelkie formalności masz już za sobą. Teraz wystarczy dołączyć do dowolnej liczby programów partnerskich i już można zacząć swoją przygodę z zarabianiem w sieci dzięki programom partnerskim.

działaj jako wydawca jak zarabiać przez internet

 

Zarabianie przez Internet – zarobki wydawcy sieci afiliacyjnej dla ecommerce

Przyjrzyjmy się poniższemu przykładowi i tego ile można zarobić na współpracy afiliacyjnej jako wydawca afiliacyjny. Propozycja możliwości zarabiania na polecaniu produktów Michała Szafrańskiego, autora książki „Finansowy ninja”. Michał przez wiele lat działał w afiliacji jako wydawca zarabiając pokaźne kwoty, które transparentnie publikował. Od kilku lat działa jako reklamodawca, umożliwiając innym zarabianie na polecaniu jego sztandarowego produktu „Finansowy ninja”. 


praca przez internet: program afiliacyjny michała szafrańskiego warunki

Źródło: jakoszczedzacpieniadze.pl

 


Jakie zyski może przynieść praca przez Internet jako wydawca afiliacyjny zależy od bardzo wielu czynników. Jedno tylko jest pewne, że kluczowe jest zaangażowanie własne i zaangażowanie społeczności jaką gromadzi wokół siebie wydawca, a także aktywność jaką prowadzi na własnych stronach i w social media. W webePartners gromadzimy tysiące, bardzo zróżnicowanych wydawców. Współpracują z nami influenserzy z imponującymi zasięgami, których przychody z afiliacji są wysokie i regularne, ale jednocześnie mniejsi twórcy internetowi, których przychody z afiliacji systematycznie rosną. W afiliacji popularnosć nie jest kluczowa.  Kluczowe jest umiejętne dobranie polecanych produktów do własnej grupy odbiorców i zaangażowanie w promowanie własnych treści.

Zarabianie przez Internet – Cost Per Sale (prowizja od sprzedaży) – podstawowy model zarabiania w afiliacji dla ecommerce

Najpopularniejszym modelem zarabiania w afiliacji dla e-commerce jest model CPS – cost per sale. Oznacza to, że wydawca otrzymuje prowizję od sprzedaży produktów, które poleca na swoich stronach lub w kanałach social media. Jeśli jego użytkownik kliknie w nośnik reklamowy ( link afiliacyjnywidget produktowy czy baner) , przejdzie na stronę sklepu reklamodawcy i w ciągu 30 dni dokona tam zakupu polecanych przez wydawcę lub innych produktów, wydawca otrzyma prowizję od wartości tych sprzedaży.

CPS jest najczęściej stosowanym model w afiliacji dla e-commrece, ponieważ stanowi rozsądny kompromis korzyści dla wydawców i reklamodawców. W tym wypadku kwota prowizji zostaje naliczona gdy dochodzi do zakupu w sklepie reklamodawcy. Dlatego, reklamodawcy niczym nie ryzykują, bo płacą ze efekty kampami promocyjnych prowadzonych przez wydawców. Dla wydawców model CPS jest również atrakcyjny, gdyż samodzielnie mogą wybierać i polecać produkty, które są trafnie dobrane do ich grup odbiorców. Dzięki temu wydawcy  osiągają wysokie konwersje sprzedaży. Oznacza to, że mała liczba kliknięć i przejść do sklepu reklamodawcy skutkuje zakupem określonych produktów i naliczenie należnej prowizji dla wydawcy.

Przykładowo:

Prowadzisz bloga modowego, cyklicznie tworzysz zestawienia stylizacyjne, gotowe zestawy z produktów dostępnych w sieci. Twoi odbiorcy doceniają to, gdyż nie muszą poświęcać własnego czasu w przeszukiwaniu tysięcy ofert w Internecie.  Pod graficznymi zestawieniami publikujesz linki do sklepów, gdzie można kupić przedstawiane produkty, niektóre z linków to linki afiliacyjne. Od każdej sprzedaży, która dojdzie do skutku z kliknięcia w twój link afiliacyjny, zostanie naliczona Ci prowizja od wartości zakupu, którego dokona „twój” klient. Na tym właśnie polega model Cost Per Sale.

Pamiętaj, że odesłany przez ciebie klient do sklepu reklamodawcy, nie musi od razu dokonać zakupu! Dzięki systemowi trackingowemu (systemowi śledzenia sprzedaży), jeżeli klient zdecyduje się sfinalizować transakcję w późniejszym terminie, prowizja nadal trafi do Ciebie. Żywotność cookies jest określona w każdym programie partnerskim, ale standardowo wynosi minimum 30 dni. Klient ma zatem cały miesiąc, żeby podjąć decyzję i sprawić, że otrzymasz prowizję! 🙂

Model CPS gwarantuje obydwu stronom (wydawcom i reklamodawcom) jasne i uczciwe warunki współpracy.

Model Cost Per Sale jest zatem najpopularniejszy z następujących powodów:

  •  gwarantuje reklamodawcy, że płaci gdy sam zarabia dlatego chętnie dzieli się prowizją
  •  wysokie konwersje gwarantują wydawcom wysokie prowizje
  •  wszystkie działania są mierzalne i możliwe do optymalizacji na każdym etapie i w każdym momencie
  •  jest to bezpieczny model dla każdej ze stron dzięki czemu zakłada długofalową współpracę wydawców z reklamodawcami

Dowiedz się więcej o innych modelach zarabiania w afiliacji: CPC i CPL.

Afiliacja to model, w którym każda strona jest zadowolona. Wydawca otrzymuje wynagrodzenie za swoje działania a reklamodawca dostaje ruch na stronie i zwiększenie sprzedaży. Mamy więc sytuację “win-win”.

Zarabianie w Internecie – afiliacja w social media

Social media to kolejny sposób na zarabianie w Internecie. Wielu osobom wydaje się, że prawdziwe zyski czerpią z nich tylko najwięksi gracze – popularni Youtuberzy, Instagramerzy z dziesiątkami tysięcy obserwujących czy największe fanpejdże na Facebooku. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, największe gwiazdy zarabiają na barterach czy materiałach sponsorowanych, natomiast nie oznacza to wcale, że mniejsze profile czy kanały nie mają szans na zarabianie w Internecie! Jeżeli działasz na Youtubie, Facebooku, Instagramie czy innych social media powinieneś również poznać możliwości afiliacji.

jak zarabiać na facebooku

Zarabianie przez Internet, to proste!

Jak widać, praca przez Internet nie jest szczególnie skomplikowana, zwłaszcza, jeżeli jesteśmy wydawcami działającymi w sieci afiliacyjnej. Jeżeli jesteś twórcą internetowym i nadal zastanawiasz się czy rozpocząć przygodę z afiliacją, zapoznaj się z opiniami naszych wydawców! O tym, czym się zajmują, jakie są dla nich największe zalety współpracy z sieciami oraz jak osiągnęli sukces w internecie, opowiadają w wywiadach, m.in.: Robert Nawrowski, Dandy czy Wikilistka.Afiliacja to tylko jeden z wielu sposobów zarabiania przez Internet. Poniżej dokonaliśmy przeglądu innyche możliwości jakie niesie ze sobą Internet w dzisiajszych czasach. Możliwosci jest sporo 🙂

Zarabianie przez Internet – Freelancing

To jedna z najpopularniejszych form zarabiania przez internet. Wielu specjalistów, nie chcąc ograniczać swojej pracy wyłącznie do konkretnej firmy, przyjmuje zlecenia od różnych instytucji. Freelancerami najczęściej zostają graficy, copywriterzy czy programiści. Zarobki freelanckerskie są często zbliżone do tych, które otrzymaliby na etacie, jednak dzięki komfortowi pracy z domu, mogą sami wybierać interesujące projekty i na własną rękę organizować czas na nie poświęcony. Do minusów należy z pewnością duża konkurencja i obawa przed możliwym brakiem stałych zleceń.

Zarabianie przez Internet – Kryptowaluty

Zarabianie za pomocą waluty Bitcoin było w pewnym momencie niesamowicie popularne. Jego najbardziej znaną formą była tzw. kopanie kryptowalut, czyli zatwierdzaniu nowych bloków i dołączania ich do istniejącego już łańcucha za pomocą własnego sprzętu komputerowego. Jednak zarabianie na kryptowalutach nie należy do najprostszych i wymaga dużej wiedzy technicznej, poza tym, związane jest również z dużym ryzykiem.

Zarabianie przez Internet – ankiety/testy

Bardzo popularna forma zarabiania, zwłaszcza wśród ludzi, którzy chcą dorobić sobie parę groszy. Polega na wypełnianiu ankiet lub testowaniu aplikacji czy gier w zamian za drobną opłatę. W Internecie roi się od różnego rodzaju portali, które zrzeszają użytkowników, zainteresowanych taką formą zarabiania online. Zaletą tego sposobu jest bez wątpienie relatywnie niewielki czas, który trzeba poświęcić na wypełnianie ankiet lub testy. Minusem, natomiast, dość niskie zarobki.

Zarabianie w Internecie – domeny

Handel domenami można porównać do gry na giełdzie, musisz podjąć decyzję, w które z nich zainwestować, aby potem sprzedać je z zyskiem. W skrócie, polega to na tym, że wykupujesz domeny (czyli ciągi znaków, tworzące nazwy stron), które nie zostały jeszcze zarejestrowane, a następnie odsprzedajesz je innym zainteresowanym użytkownikom, np. właścicielom firm, których nazwa jest identyczna z twoją domeną lub do niej podobna. Często można na tym zarobić spore pieniądze, wystarczy tylko odrobina szczęścia! Przykładowo, w 2011 roku polski sklep z grami komputerowymi play.pl odsprzedał swoją domenę popularnemu operatorowi sieci komórkowej za (według nieoficjalnych informacji) 2 mln złotych! Pamiętaj, że może minąć sporo czasu, zanim uda ci sprzedać domenę, natomiast musisz stale ponosić opłaty za utrzymanie serwera!

Zarabianie przez Internet – własny sklep online

Niezależnie od tego, czy posiadasz sklep stacjonarny i chcesz rozwinąć swoją działalność czy też zaczynasz od zera, posiadanie przestrzeni sprzedażowej w Internecie to dobry sposób na zarabianie w Internecie. Pamiętaj jednak, że nie jest to tak proste, jak może się wydawać. Nawet jeśli posiadasz już witrynę ze swoim ecommerce i ciekawy produkt, musisz zadbać o to, aby Twoje kanały komunikacji były odpowiednio zarządzane, aby system odbierania zamówień i wysyłania paczek był dobrze zintegrowany, a także, aby Twój marketing prowadzony był spójnie i zgodnie z wizją firmy. Obecnie na rynku mamy mnóstwo ecommerce, sprzedających niemalże wszystko, jednak najpopularniejsze są te, które mają do przekazania coś więcej niż komunikat „kup mój produkt”. Mają ideę, która stoi za założeniem e-sklepu, mają pomysł na siebie i przedstawiają swoją wizję, która ułatwia podejmowanie decyzji konsumenckich.

Zakupy online stają się coraz popularniejsze, dlatego sklepów internetowych przybywa każdego dnia. Dodatkową zachętą jest fakt, że coraz więcej platform umożliwia postawienie stron sklepów za ich pomocą, co jest znacznym ułatwieniem dla wielu osób, które marzą o sprzedawaniu online. Należy jednak pamiętać, że mowa tu o działalności i niektórych mogą odstraszać formalności związane z jej założeniem i prowadzeniem. Mniej znane marki również muszą przez długi czas pracować na swoją renomę. Na szczęście, sklepy internetowe mogą dzisiaj prowadzić marketing afiliacyjny,  dołączyć do sieci afiliacyjnej aby rozwijać współpracę z wydawcami w ramach własnego programu partnerskiego.

Zarabianie przez Internet – blogowanie

Zarabianie na blogu możliwe jest na wiele sposobów. Popularniejsi blogerzy z dużymi zasięgami, często podpisują umowy z konkretnymi markami, reklamując ich produkty. Współpraca bezpośrednia wymaga jednak imponujących wyników, więc nie twórca internetowy ma taką możliwość. Jednocześnie coraz bardziej popularnym sposobem jest sprzedaż własnych produktów przez blogerów, czy to fizycznych, czy cyfrowych, takich jak: ebooki, kursy, poradniki czy webinary. Jednak aby zarobić na sprzedaży trzeba posiadać duże grono zaangażowanych odbiorców. Zanim więc stanie się możliwa współpraca z dużymi markami lub sprzedaż własnych produktów, warto wykorzystać możliwości afiliacjiAfiliacja umożliwia zarabianie przez Internet dużym i małym blogerom, freelancerom i najróżniejszym twórcom internetowym! Jej największą zaletą jest ogólnodostępność, brak progu wejścia i dowolność działań. I właśnie temu sposobowi na pracę przez Internet, przyjrzymy się bliżej.

Zarabianie w Internecie – jakie cechy są niezbędne?

Zarabianie w Internecie jest dostępne dla każdego, niezależnie od wieku, ilości wolnego czasu albo wiedzy technicznej. Natomiast, jest kilka cech, które powinny wyróżniać osoby pragnące osiągnąć sukces na zarabianiu w sieci.

Zarabianie w Internecie a motywacja do pracy

Tak jak zostało wspomniane powyżej, zarabianie w Internecie nie wymaga od ciebie w żaden sposób, ile czasu i pracy włożysz w swoje działania. Dlatego, bardzo ważna jest tutaj odpowiednia motywacja do pracy. Zacznij od wyznaczenia sobie celu, np. ile chcesz zarobić i zacznij go realizować. Kiedy osiągniesz jeden pułap, wyznacz kolejny – nieco wyższy. Dzięki temu, łatwiej będzie ci zmotywować się do poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na zarabianie w Internecie.

Zarabianie w Internecie a systematyczność

Jeżeli wyznaczysz sobie już cel do osiągnięcia, pamiętaj, że bycie systematycznym pomoże w jego realizacji. Wyznacz sobie czas, który możesz dziennie poświęcić na zarabianie w Internecie. Jeżeli twój terminarz jest napięty, może to być nawet pół godziny czy godzina dziennie. Najważniejsza jest systematyczność, spróbuj ustalić sobie stalą porę dnia, w której zajmujesz się swoimi działaniami online. Nawet, jeżeli nie masz zbyt dużo czasu, codziennie regularne działania mogą przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Zarabianie w Internecie a samorozwój

To co dzieje się w sieci nigdy nie jest constans, to zasada, o której powinien pamiętać każdy, kto rozpoczyna zarabianie w Internecie. Należy śledzić trendy, nowinki, być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. Dlatego warto śledzić influencerów, czytać wartościowe blogi, poszerzać wiedzę. Będąc na początku drogi do monetzyacji działań w sieci nie zaszkodzi, jeżeli będziesz wzorować się na opiniach ekspertów z danej dziedziny. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką formę zarabiania przez Internet wybierzesz.

 

zarabianie przez internet, dołącz do webepartners

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 10.05.2020