Zarabianie przez internet możliwe jest na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest oczywiście afiliacja!

Zarabianie przez internet – o czym należy pamiętać?

Często słysząc termin zarabianie przez internet utożsamiamy ją z popularnymi blogerami czy influencerami, którzy zajmują się promocją swojego wizerunku online. Tego typu zarabianie przez internet jest jednak zarezerwowane dla bardzo wąskiej grupy. Nie oznacza to oczywiście, że inni nie mają takiej możliwości, wręcz przeciwnie! Coraz więcej osób decyduje się uniezależnić od pracy na etacie i poświęć pasjom, które następnie będą monetyzowane. Warto jednak wspomnieć, że taki sposób zarabiania może mieć kilka wad. Przede wszystkim wymaga on dość dużego zaangażowania z naszej strony i sporych nakładów czasowych.

Zarabianie przez internet może być także naszym zajęciem dodatkowym, zupełnie niezwiązanym z obowiązkami zawodowymi. Znaczna część osób zaczyna właśnie od tego, zanim zdecyduje się na pełnoetatowe zarabianie przez internet. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, ile czasu możemy poświęcić na naszą działalność online i czy wystarczy nam zapału oraz motywacji. Musimy pamiętać, że nie osiągniemy satysfakcjonujących wyników od razu. Początki zawsze są trudne, dlatego nie warto się zniechęcać na starcie. W przypadku kwestii takich jak zarabianie przez internet, stare przysłowie, że cierpliwością i pracą ludzie się bogacą jest bardzo adekwatne. 🙂

Zarabianie w internecie –  największe zalety

Zarabianie w internecie może dać wiele możliwości, jednak zanim zaczniesz swoją przygodę w sieci, warto jest poznać kilka największych zalet, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji!

1. pracujesz ile chcesz, sam wyznaczasz sobie, ile czasu poświęcisz na zarabianie w internecie.  Twoje zaangażowanie w działania online ma wpływ na wyniki, dlatego bardzo ważne jest ich dokładnie rozplanowanie. Natomiast, nikt nie będzie egzekwować jak dużo czasu na nie przeznaczasz.

2. pracujesz skąd chcesz. To bez wątpienia jedna z największych zalet pracy przez internet. Nie musisz dojeżdżać do biura czy tracić czasu w korkach, zarabianie w internecie dajecie możliwość pracy z każdego miejsca na świecie! Niezależnie od tego czy jesteś w domu, podróży albo czekasz w kolejce do urzędu, jeżeli masz ze sobą telefon, tablet lub komputer z dostępem do sieci, aby monetyzować swoje działania online!

3. sam decydujesz o kierunku swoich działań. Zarabianie w internecie jest kwestią indywidualną, nie jesteś związany żadnymi kontraktami, umowami czy zobowiązaniami, masz całkowitą samodzielność i niezależność. W klasycznej pracy rzadko możesz pozwolić sobie na dowolność działań, w pracy online, sam decydujesz, co jest dla ciebie i najlepsze i w jakim kierunku chcesz się rozwijać!

Zarabianie przez internet – afiliacja

Zarabianie przez internet dzięki filiacji nie wymaga rozpoznawalności. Nie ma wymagań co do zasięgów czy liczby odbiorców bloga, serwisu czy konta w mediach społecznosciowych. Na każdym etapie tworzenia swojego medium możesz rozpocząć współpracę afiliacyjną i zacząć działać w programach partnerskich. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz zarabiać polecając produkty na wiele sposobów. Jak i gdzie zamieszczać linki afiliacyjne dowiesz się z naszego wpisu: link afiliacyjny, czym jest i jak na nim zarabiać.

Ale najistotniejszy we współpracy afiliacyjnej jest fakt, że aby zarabiać przez internet nie musisz mieć strony www czy pisać bloga. Możesz prowadzić działania afiliacyjne zamieszczając linki:

  • w komentarzach i opiniach na serwisach tematycznych
  • W social media: na fanpagach i grupach facebookowych, na Instagramie, Youtubie, Pintereście etc.
  • w mailach i wszelkiego rodzaju komunikatorach

W afiliacji może zarobić każdy. Jako wydawca sam decydujesz ile czasu poświęcasz na działania, z którymi reklamodawcami i markami współpracujesz,  jakie produkty polecasz i gdzie je promujesz. Nie ma narzuconych progów wejścia i wyników  jakie trzeba osiągnąć poprzez własne działania. Dlatego można do afiliacji podejść tylko hobbystycznie, lub z pełnym zaangażowanie jako główne źródło dochodu wykorzystując jej cały potencjał.

Zarabianie przez internet – zarobki wydawcy sieci afiliacyjnej dla ecommerce

Przyjrzyjmy się poniższemu przykładowi i tego ile można zarobić na współpracy afiliacyjnej jako wydawca afiliacyjny. Propozycja możliwości zarabiania na polecaniu produktów Michała Szafrańskiego, autora książki „Finansowy ninja”. Michał przez wiele lat działał w afiliacji jako wydawca zarabiając pokaźne kwoty, które transparentnie publikował. Od kilku lat działa jako reklamodawca, umożliwiając innym zarabianie na polecaniu jego sztandarowego produktu „Finansowy ninja”. 


praca przez internet: program afiliacyjny michała szafrańskiego warunki

Źródło: jakoszczedzacpieniadze.pl

 


Jakie zyski może przynieść praca przez internet jako wydawca afiliacyjny zależy od bardzo wielu czynników. Jedno tylko jest pewne, że kluczowe jest zaangażowanie własne i zaangażowanie społeczności jaką gromadzi wokół siebie wydawca, a także aktywność jaką prowadzi na własnych stronach i w social media. W webePartners gromadzimy tysiące, bardzo zróżnicowanych wydawców. Współpracują z nami influenserzy z imponującymi zasięgami, których przychody z afiliacji są wysokie i regularne, ale jednocześnie mniejsi twórcy internetowi, których przychody z afiliacji systematycznie rosną. W afiliacji popularnosć nie jest kluczowa.  Kluczowe jest umiejętne dobranie polecanych produktów do własnej grupy odbiorców i zaangażowanie w promowanie własnych treści.

Zarabianie przez internet – Cost Per Sale (prowizja od sprzedaży) – podstawowy model zarabiania w afiliacji dla ecommerce

Najpopularniejszym modelem zarabiania w afiliacji dla e-commerce jest model CPS – cost per sale. Oznacza to, że wydawca otrzymuje prowizję od sprzedaży produktów, które poleca na swoich stronach lub w kanałach social media. Jeśli jego użytkownik kliknie w nośnik reklamowy ( link afiliacyjnywidget produktowy czy baner) , przejdzie na stronę sklepu reklamodawcy i w ciągu 30 dni dokona tam zakupu polecanych przez wydawcę lub innych produktów, wydawca otrzyma prowizję od wartości tych sprzedaży.

CPS jest najczęściej stosowanym model w afiliacji dla e-commrece, ponieważ stanowi rozsądny kompromis korzyści dla wydawców i reklamodawców. W tym wypadku kwota prowizji zostaje naliczona gdy dochodzi do zakupu w sklepie reklamodawcy. Dlatego, reklamodawcy niczym nie ryzykują, bo płacą ze efekty kampami promocyjnych prowadzonych przez wydawców. Dla wydawców model CPS jest również atrakcyjny, gdyż samodzielnie mogą wybierać i polecać produkty, które są trafnie dobrane do ich grup odbiorców. Dzięki temu wydawcy  osiągają wysokie konwersje sprzedaży. Oznacza to, że mała liczba kliknięć i przejść do sklepu reklamodawcy skutkuje zakupem określonych produktów i naliczenie należnej prowizji dla wydawcy.

Przykładowo:

Prowadzisz bloga modowego, cyklicznie tworzysz zestawienia stylizacyjne, gotowe zestawy z produktów dostępnych w sieci. Twoi odbiorcy doceniają to, gdyż nie muszą poświęcać własnego czasu w przeszukiwaniu tysięcy ofert w internecie.  Pod graficznymi zestawieniami publikujesz linki do sklepów, gdzie można kupić przedstawiane produkty, niektóre z linków to linki afiliacyjne. Od każdej sprzedaży, która dojdzie do skutku z kliknięcia w twój link afiliacyjny, zostanie naliczona Ci prowizja od wartości zakupu, którego dokona „twój” klient. Na tym właśnie polega model Cost Per Sale.

Pamiętaj, że odesłany przez ciebie klient do sklepu reklamodawcy, nie musi od razu dokonać zakupu! Dzięki systemowi trackingowemu (systemowi śledzenia sprzedaży), jeżeli klient zdecyduje się sfinalizować transakcję w późniejszym terminie, prowizja nadal trafi do Ciebie. Żywotność cookies jest określona w każdym programie partnerskim, ale standardowo wynosi minimum 30 dni. Klient ma zatem cały miesiąc, żeby podjąć decyzję i sprawić, że otrzymasz prowizję! 🙂

Model CPS gwarantuje obydwu stronom (wydawcom i reklamodawcom) jasne i uczciwe warunki współpracy.

Model Cost Per Sale jest zatem najpopularniejszy z następujących powodów:

ważne zapamiętaj  gwarantuje reklamodawcy, że płaci gdy sam zarabia dlatego chętnie dzieli się prowizją

ważne zapamiętaj  wysokie konwersje gwarantują wydawcom wysokie prowizje

ważne zapamiętaj  wszystkie działania są mierzalne i możliwe do optymalizacji na każdym etapie i w każdym momencie

ważne zapamiętaj jest to bezpieczny model dla każdej ze stron dzięki czemu zakłada długofalową współpracę wydawców z reklamodawcami

Dowiedz się więcej o  innych modelach zarabiania w afiliacji: CPC i CPL.

Afiliacja to model, w którym każda strona jest zadowolona. Wydawca otrzymuje wynagrodzenie za swoje działania a reklamodawca dostaje ruch na stronie i zwiększenie sprzedaży. Mamy więc sytuację “win-win”.

Zarabianie w internecie – afiliacja w social media

Social media to kolejny sposób na zarabianie w internecie. Wielu osobom wydaje się, że prawdziwe zyski czerpią z nich tylko najwięksi gracze – popularni Youtuberzy, Instagramerzy z dziesiątkami tysięcy obserwujących czy największe fanpejdże na Facebooku. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, największe gwiazdy zarabiają na barterach czy materiałach sponsorowanych, natomiast nie oznacza to wcale, że mniejsze profile czy kanały nie mają szans na zarabianie w internecie! Jeżeli działasz na Youtubie, Facebooku, Instagramie czy innych social media powinieneś również poznać możliwości afiliacji.

jak zarabiać na facebooku

Zarabianie przez internet, to proste!

Jak widać, praca przez internet nie jest szczególnie skomplikowana, zwłaszcza, jeżeli jesteśmy wydawcami działającymi w sieci afiliacyjnej. Jeżeli jesteś twórcą internetowym i nadal zastanawiasz się czy rozpocząć przygodę z afiliacją, zapoznaj się z opiniami naszych wydawców! O tym, czym się zajmują, jakie są dla nich największe zalety współpracy z sieciami oraz jak osiągnęli sukces w internecie, opowiadają w wywiadach, m.in.: Robert Nawrowski, Dandy czy Wikilistka.Afiliacja to tylko jeden z wielu sposobów zarabiania przez internet. Poniżej dokonaliśmy przeglądu innyche możliwości jakie niesie ze sobą internet w dzisiajszych czasach. Możliwosci jest sporo 🙂

Zarabianie przez internet – Freelancing

To jedna z najpopularniejszych form zarabiania przez internet. Wielu specjalistów, nie chcąc ograniczać swojej pracy wyłącznie do konkretnej firmy, przyjmuje zlecenia od różnych instytucji. Freelancerami najczęściej zostają graficy, copywriterzy czy programiści. Zarobki freelanckerskie są często zbliżone do tych, które otrzymaliby na etacie, jednak dzięki komfortowi pracy z domu, mogą sami wybierać interesujące projekty i na własną rękę organizować czas na nie poświęcony. Do minusów należy z pewnością duża konkurencja i obawa przed możliwym brakiem stałych zleceń.

Zarabianie przez internet – Kryptowaluty

Zarabianie za pomocą waluty Bitcoin było w pewnym momencie niesamowicie popularne. Jego najbardziej znaną formą była tzw. kopanie kryptowalut, czyli zatwierdzaniu nowych bloków i dołączania ich do istniejącego już łańcucha za pomocą własnego sprzętu komputerowego. Jednak zarabianie na kryptowalutach nie należy do najprostszych i wymaga dużej wiedzy technicznej, poza tym, związane jest również z dużym ryzykiem.

Zarabianie przez internet – ankiety/testy

Bardzo popularna forma zarabiania, zwłaszcza wśród ludzi, którzy chcą dorobić sobie parę groszy. Polega na wypełnianiu ankiet lub testowaniu aplikacji czy gier w zamian za drobną opłatę. W internecie roi się od różnego rodzaju portali, które zrzeszają użytkowników, zainteresowanych taką formą zarabiania online. Zaletą tego sposobu jest bez wątpienie relatywnie niewielki czas, który trzeba poświęcić na wypełnianie ankiet lub testy. Minusem, natomiast, dość niskie zarobki.

Zarabianie w internecie – domeny

Handel domenami można porównać do gry na giełdzie, musisz podjąć decyzję, w które z nich zainwestować, aby potem sprzedać je z zyskiem. W skrócie, polega to na tym, że wykupujesz domeny (czyli ciągi znaków, tworzące nazwy stron), które nie zostały jeszcze zarejestrowane, a następnie odsprzedajesz je innym zainteresowanym użytkownikom, np. właścicielom firm, których nazwa jest identyczna z twoją domeną lub do niej podobna. Często można na tym zarobić spore pieniądze, wystarczy tylko odrobina szczęścia! Przykładowo, w 2011 roku polski sklep z grami komputerowymi play.pl odsprzedał swoją domenę popularnemu operatorowi sieci komórkowej za (według nieoficjalnych informacji) 2 mln złotych! Pamiętaj, że może minąć sporo czasu, zanim uda ci sprzedać domenę, natomiast musisz stale ponosić opłaty za utrzymanie serwera!

Zarabianie przez internet – własny sklep online

Zakupy online stają się coraz popularniejsze, dlatego sklepów internetowych przybywa każdego dnia. Dodatkową zachętą jest fakt, że coraz więcej platform umożliwia postawienie stron sklepów za ich pomocą, co jest znacznym ułatwieniem dla wielu osób, które marzą o sprzedawaniu online. Należy jednak pamiętać, że mowa tu o działalności i niektórych mogą odstraszać formalności związane z jej założeniem i prowadzeniem. Mniej znane marki również muszą przez długi czas pracować na swoją renomę. Na szczęście, sklepy internetowe mogą dzisiaj prowadzić marketing afiliacyjny,  dołączyć do sieci afiliacyjnej aby rozwijać współpracę z wydawcami w ramach własnego programu partnerskiego.

Zarabianie przez internet – blogowanie

Zarabianie na blogu możliwe jest na wiele sposobów. Popularniejsi blogerzy z dużymi zasięgami, często podpisują umowy z konkretnymi markami, reklamując ich produkty. Współpraca bezpośrednia wymaga jednak imponujących wyników, więc nie twórca internetowy ma taką możliwość. Jednocześnie coraz bardziej popularnym sposobem jest sprzedaż własnych produktów przez blogerów, czy to fizycznych, czy cyfrowych, takich jak: ebooki, kursy, poradniki czy webinary. Jednak aby zarobić na sprzedaży trzeba posiadać duże grono zaangażowanych odbiorców. Zanim więc stanie się możliwa współpraca z dużymi markami lub sprzedaż własnych produktów, warto wykorzystać możliwości afiliacjiAfiliacja umożliwia zarabianie przez internet dużym i małym blogerom, freelancerom i najróżniejszym twórcom internetowym! Jej największą zaletą jest ogólnodostępność, brak progu wejścia i dowolność działań. I właśnie temu sposobowi na pracę przez internet, przyjrzymy się bliżej.

Zarabianie w internecie – jakie cechy są niezbędne?

Zarabianie w internecie jest dostępne dla każdego, niezależnie od wieku, ilości wolnego czasu albo wiedzy technicznej. Natomiast, jest kilka cech, które powinny wyróżniać osoby pragnące osiągnąć sukces na zarabianiu w sieci.

Zarabianie w internecie a motywacja do pracy

Tak jak zostało wspomniane powyżej, zarabianie w internecie nie wymaga od ciebie w żaden sposób, ile czasu i pracy włożysz w swoje działania. Dlatego, bardzo ważna jest tutaj odpowiednia motywacja do pracy. Zacznij od wyznaczenia sobie celu, np. ile chcesz zarobić i zacznij go realizować. Kiedy osiągniesz jeden pułap, wyznacz kolejny – nieco wyższy. Dzięki temu, łatwiej będzie ci zmotywować się do poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na zarabianie w internecie.

Zarabianie w internecie a systematyczność

Jeżeli wyznaczysz sobie już cel do osiągnięcia, pamiętaj, że bycie systematycznym pomoże w jego realizacji. Wyznacz sobie czas, który możesz dziennie poświęcić na zarabianie w internecie. Jeżeli twój terminarz jest napięty, może to być nawet pół godziny czy godzina dziennie. Najważniejsza jest systematyczność, spróbuj ustalić sobie stalą porę dnia, w której zajmujesz się swoimi działaniami online. Nawet, jeżeli nie masz zbyt dużo czasu, codziennie regularne działania mogą przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Zarabianie w internecie a samorozwój

To co dzieje się w sieci nigdy nie jest constans, to zasada, o której powinien pamiętać każdy, kto rozpoczyna zarabianie w internecie. Należy śledzić trendy, nowinki, być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. Dlatego warto śledzić influencerów, czytać wartościowe blogi, poszerzać wiedzę. Będąc na początku drogi do monetzyacji działań w sieci nie zaszkodzi, jeżeli będziesz wzorować się na opiniach ekspertów z danej dziedziny. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką formę zarabiania przez internet wybierzesz.

 

zarabianie przez internet, dołącz do webepartners

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 30.11.2019