Afiliacja na Snapchacie i Pintereście

Data aktualizacji: 03.04.2023

Jakiś czas temu opowiadaliśmy o tym jak zarabiać na Facebooku i jak zarabiać na Youtube, teraz poznamy tajniki innych mediów społecznościowych, czyli Snapchata i Pinteresta.

Link afiliacyjny – twoje podstawowe narzędzie

Tak jak w przypadku Facebooka, Instagrama oraz Youtube’a, w przypadku Snapchata i Pinteresta, głównym narzędziem jest link afiliacyjny. To właśnie dzięki niemu mamy pewność, że transakcja dokonana dzięki naszej rekomendacji zostanie poprawnie zliczona. Zawsze, przed dodaniem linku do swojego materiału, upewnij się, że jest to link afiliacyjny! Więcej na ten temat jak tworzyć linki afiliacyjne i gdzie je można zamieszczać, aby zarabiać, przeczytasz tutaj.

O Snapchacie słów kilka…

Snapchat jest obecnie jednym z najpopularniejszych kanałów social mediowych, zwłaszcza w młodszych grupach wiekowych – młodzieży w wieku 16-21 lat. Zatem może stanowić doskonały kanał, aby dotrzeć z produktami reklamodawców właśnie do takich użytkowników.

Snap to aplikacja, którą zainteresowanie wzrasta coraz bardziej, według opracowania SnapCenter, w ciągu roku przybyło ponad milion jego użytkowników! Tak duży wzrost nie mógł ujść uwadze marek, które zaczęły wykorzystywać go do promocji swoich produktów.


Jak zarabiać na Snapie?

Sposoby afiliacji przypominają trochę te stosowane na Instagramie, są jednak znacznie prostsze w obsłudze. Po zrobieniu zdjęcia możemy oznaczyć dany produkt linkiem afiliacyjnym, a gdy ktoś odtworzy naszego snapa, może bez problemu przełączyć się na stronę reklamodawcy.

snapchat_link_afiliacyjny_edycja


Jeżeli dodasz link afiliacyjny, wówczas każde zamówienie zrealizowane z tego linka zostanie zliczone na twoje konto i otrzymasz prowizję od sprzedaży. Wysokość prowizji od sprzedaży jest określona w warunkach programu partnerskiego, w którym współpracujesz w ramach afiliacji. Zobacz tutaj, z jakimi markami możesz od razu zacząć współpracę afiliacyjną po rejestracji w naszej sieci.

Linki afiliacyjne możemy zamieszczać również w My Story, która to opcja, w przeciwieństwie do instagramowego odpowiednika nie wymaga określonej liczby followersów. Podobnie możemy dodać linki afiliacyjne do video. Wówczas za pomocą poruszenia palcem w górę, nasi użytkownicy zostaną przeniesieni na podlinkowaną stronę.


Link do produktu załadowany jest na dole snapa

Dobrym pomysłem na wykorzystanie Snpachata przy afiliacji jest zamieszczenie informacji o kodzie rabatowym razem z linkiem afiliacyjnym, aby followersi dowiedzieli się o promocji i mogli od razu z niej skorzystać. Dzięki linkowi afiliacyjnemu transakcja zostanie zliczona na nasze konto i naliczona odpowiednia prowizja.

Kody rabatowe stanowią doskonały „wabik” na odbiorców treści w social media. Tutaj nie ma przegranych! Twoi fani i followersi docenią twój profil jeszcze bardziej, bo będą mogli kupić taniej to, co im polecasz, a ty otrzymasz prowizję od sprzedaży 🙂 Dlatego wykorzystuj kody przekazywane od reklamodawców, do których masz stały dostęp w sieci afiliacyjnej.


Pamiętajmy, że nie wszystkie produkty uda się skutecznie promować na Snapie. Korzystają z niego głównie młodzi, których niekoniecznie będzie interesować wyprzedaż mebli ogrodowych czy ubranek dla maluchów 🙂


Czas na Pinteresta!

Pinterest daje duże możliwości, jeżeli chodzi o afiliację. Jest to raczej medium bardziej „branżowe”, tzn. jego wartość społecznościowa jest na mniejszym poziomie niż na Facebooku czy Snapczacie. Mimo to rosnąca w zawrotnym tempie liczba przypinanych szpilek to dowód na to, że Pinterest to kopalnia pomysłów i inspiracji. W maju 2016 roku platforma przywróciła możliwość udostępniania linków afiliacyjnych.

Funkcjonowanie Pineteresta polega na tworzeniu tematycznych tablic, na których umieszczamy odpowiednie piny, czyli linki do różnego rodzaju treści zaciągane ze stron internetowych. Może to być, na przykład tablica o nazwie: Kurtki zimowe, gdzie dodajemy piny z różnymi produktami z tej kategorii. Często wykorzystują go też serwisy związane z projektowaniem wnętrz czy nawet kulinarne.

linki afiliacyjne na pintereście

Jeśli nie korzystasz jeszcze z wtyczki Pin It, to warto się w nią zaopatrzyć, bo dzięki niej od ręki przypniesz do swojej tablicy wszystko, co uznasz za interesujące: https://about.pinterest.com/pl/browser-button

Czym jest Pin It?

Pin It pozwala przypinać twórcze pomysły do tablicy na Pintereście z poziomu przeglądania danej strony. Po prostu znajdujesz w sieci coś, co Ci się podoba i od razu możesz przybić szpilę!

Z Pin it masz pewność, że nie umkną Ci przepisy z ulubionego bloga kulinarnego, zdjęcia najciekawszych miejsc z blogów podróżniczych, czy kreacje ze sklepów, które zrobiły na Tobie wrażenie.

Wtyczka Pin It jest bardzo sprytna, ale nie jest konieczna, aby móc dodawać linki afiliacyjne do zapisanych zdjęć na tablicy. Każde zdjęcie, które dodasz do swojej tablicy na Pintereście, możesz podlinkować linkiem afiliacyjnym.

Zarabianie na Pintereście

Nie jest to trudna sztuka, wystarczy, że opiszemy każdego pina na tablicy linkiem afiliacyjnym, dzięki czemu użytkownicy będą mogli od razu przejść na odpowiednią stronę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ na tablicy możemy umieszczać dowolną ilość pinów, dzięki czemu mamy pewność, że każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Niezależnie od tego, w jaki sposób dodasz zdjęcie do swojej tablicy, zawsze możesz dodać do niego aktywny link lub podmienić ten już istniejący na link afiliacyjny. Wystarczy kliknąć w ikonę edycji internetowy i wkleić link afiliacyjny.


linki afiliacyjne na pintereście

Pamiętaj także o dodaniu opisu i tagów, aby pin był atrakcyjny i można było go wyszukać po odpowiednich frazach. Linkując do różnych produktów z tej samej kategorii, możemy oczywiście dodawać linki afiliacyjne z wiele sklepów, a nie skupiać się tylko na promocji jednego.

Praktyczne wskazówki

  • w edycji Pina używaj zawsze pełnego linka afiliacyjnego, gdyż wersje skrócone mogą być potraktowane jako spam.

  • twórz Piny z checklistami i wishlistami, dziel ogólne tablice na mniejsze kategorie, szczególnie te niszowe sprawdzają się doskonale.

  • promuj produkty użyteczne dla twoich odbiorców i te, co do których masz pewność, że warto je polecać.


Snapchat i Pineterest to kolejne portale społecznościowe, które mogą ułatwić nam działania afiliacyjne. Pamiętajmy jednak, że przed ich rozpoczęciem zastanowić się, który z nich wybrać do promocji konkretnych produktów oraz do której grupy docelowej chcemy dotrzeć. Dzięki temu, na pewno łatwiej nam będzie osiągnąć zamierzone korzyści. 🙂

Dowiedz się więcej o tym jak afiliować w social mediach! Pobierz naszego e-booka!

snapchat i pinterest