Zarabianie w Internecie bez wkładu finansowego

Data aktualizacji: 09.01.2024

Zarabianie w Internecie może stać się sposobem na życie, jeśli dobrze poprowadzisz swoje kroki w sieci. Czy wiesz, że jest możliwe rozpoczęcie działalności online bez żadnego wkładu finansowego? Mamy dla Ciebie 4 pomysły, które możesz wykorzystać!

Zarabianie w Internecie bez wkładu finansowego

Zarabianie w Internecie może przybierać różne formy. Dla niektórych jest to tylko dodatkowa praca, która przynosi niewielkie pieniądze, ale pozwala podreperować domowy budżet, dla innych sposób monetyzowania pasji, a dla jeszcze innych sposób na życie. Istotny jednak jest fakt, że większość ludzi, którzy decydują się na pracę online z różnych pobudek, po jakimś czasie rezygnuje z innych prac, uznając tę wykonywaną w Internecie za wystarczające źródło zarobkowania.

Aby zacząć prowadzić biznes online i zarabiać przez Internet, zazwyczaj konieczne jest posiadanie wkładu finansowego. Trudno byłoby stworzyć sklep internetowy bez posiadania budżetu, który pozwoli na stworzenie strony internetowej sklepu wraz ze wszystkimi niezbędnymi, dodatkowymi systemami płatnymi, zakupienie towaru i obsługę logistyczną. Istnieje jednak wiele sposobów na zarabianie w Internecie, które nie wymagają inwestycji finansowej, więc ich realizację możesz zacząć od zaraz!

zarabianie w internecie linki afiliacyjne

1. Zarabianie w Internecie – zarabianie na linkach afiliacyjnych 

Link afiliacyjny to najprostsze i najskuteczniejsze narzędzie umożliwiające zarabianie w Internecie. Polecając produkty ze sklepów internetowych poprzez linki afiliacyjne, masz gwarancję, że otrzymamy prowizję od ich sprzedaży, gdy użytkownik kupi coś w sklepie dzięki Twojemu poleceniu.

Link afiliacyjny - jak działa

Zarabianie w Internecie – na linkach może zarabiać każdy!

Afiliacja jest dostępna dla każdego. Na linkach afiliacyjnych mogą zarabiać twórcy internetowi z dużymi zasięgami, a także osoby bez strony internetowej, które wyłącznie działają w social media lub chcą polecać produkty swoim znajomym przez komunikatory typu Messenger, WhatsApp czy e-mail.

Aby zostać wydawcą, wystarczy, że:

 • prowadzisz serwis tematyczny,
 • piszesz bloga,
 • masz duże grono znajomych, z którymi kontaktujesz się online poprzez różne komunikatory
 • prowadzisz konto w social media (YouTube, Facebook, Instagram, Snapchat, Pinterest),
 • działasz aktywnie w grupach na Facebooku
 • masz serwis rabatowy lub cashbackowy,
 • posiadasz wyszukiwarkę produktów lub porównywarkę cen,
 • posiadasz legalną bazę mailingową,
 • komunikujesz się z odbiorcami lub znajomymi przez mail i komunikatory online.

 

zarabianie w internecie_kto_moze_zarabiac

przycisk zacznj zarabiac jako wydawca

 

Aby móc zacząć zarabiać na linkach afiliacyjnych wystarczy zarejestrować się sieci afiliacyjnej jako WYDAWCA.

Po rejestracji wydawca dołącza do programów partnerskich, które korespondują z tematami poruszanymi przez niego w Internecie. Następnie generuje linki afiliacyjne, które umieszcza w swoich treściach (mając pełną dowolność tego, w jaki sposób to zrobi). Kiedy użytkownik dokona zakupu z linku afiliacyjnego wydawcy, ten otrzyma prowizję. Wydawca z góry wie, jaką prowizję otrzyma, bo jest ona zawsze szczegółowo określona w regulaminie każdego programu partnerskiego.

Dlaczego warto zarabiać w Internecie jako wydawca afiliacyjny?

Afiliacja daje wydawcom możliwości zarabiania dużych pieniędzy lub generowania dodatkowych zysków, które pozwalają podreperować domowy budżet. Oprócz tego jest to dziedzina, która stale się rozwija, więc praca nigdy się nie nudzi! Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten rodzaj zarabiania w Internecie?

 • Możesz potraktować go dorywczo lub jako pracę na pełny etat.
 • Masz pełną swobodę działania.
 • Współpraca bez dodatkowych formalności i konieczności podpisywania bezpośrednich umów o współpracę.
 • Możesz współpracować naraz z setkami reklamodawców!
 • Otrzymujesz różne narzędzia do promocji. Dzięki sieci afiliacyjnej masz stały dostęp do linków afiliacyjnych, widżetów produktowych, banerów, plików XML.
 • Dodatkowo otrzymujesz stały dostęp do zniżek, akcji specjalnych i kodów rabatowych udostępnianych przez reklamodawców.

 

zarabianie w internecie na linkach afiliacyjnych

 

2. Copywriting – zarabianie w Internecie dzięki pisaniu

copywriting zarabianie w internecie

Copywriting to pisanie tekstów wykorzystywanych w reklamach i materiałach promocyjnych oraz sloganów reklamowych. Kiedyś copywriterzy pracowali wyłącznie w agencjach reklamowych, przygotowując teksty i dialogi do reklam. Dziś mają znacznie większe pole do popisu, a ich praca w dużej mierze odbywa się w sposób zdalny.

Czy copywriter to zawód dla każdego?

Pisanie może wielu osobom wydawać się proste, gdyż jest to umiejętność, którą nabywamy już na etapie szkoły podstawowej. Warto jednak wiedzieć, że tworzenie treści na zlecenie to zajęcie wymagające dużej kreatywności, wyobraźni, nienagannej polszczyzny, dużego zasobu słów i znajomości zasad ortografii. Oprócz tego trzeba być na bieżąco z obowiązującymi trendami, szkolić się i stale poszerzać swoją wiedzę w branży, dla której tworzy się lub chce tworzyć teksty.

Sposoby na zarabianie w Internecie dzięki pisaniu

Copywriterzy mają wiele możliwości współpracy, dlatego warto na początku zastanowić, w jakiej formie czujesz się najlepiej. Może są to konkretne, krótkie treści, takie jak opisy produktowe czy kategorii? A może preferujesz dłuższe formy jak artykuły blogowe czy eksperckie? Dobrze jest zastanowić się nad tym już na początku swojej drogi, ponieważ to determinować będzie Twój dobór klientów do współpracy, a także sposób, w jaki skonstruujesz swoją ofertę. Jakie treści możesz tworzyć w swojej pracy? Są to m.in.

 • teksty na stronę dla powstających i istniejących już witryn internetowych,
 • teksty pozycjonujące
 • artykuły tematyczne
 • artykuły techniczne,
 • posty do social media
 • wpisy blogowe
 • opisy produktów
 • opisy kategorii
 • recenzje
 • hasła reklamowe

To jednak nie wszystko. Osoba pracująca w taki sposób musi często dbać także o oprawę graficzną tych tekstów, czyli dobierać odpowiednie zdjęcia, zlecać przygotowanie grafik lub wykonywać je samodzielnie. Coraz częściej copywriter potrafi obsługiwać podstawowe programy graficzne (Photoshop, Canva), dzięki czemu jest w stanie stworzyć proste materiały graficzne czy infografiki. Dzięki takim umiejętnościom możesz stać się nawet content managerem, który dba o cały content strony internetowej czy kanałach social mediach, a nie tylko o treść.

Copywriter – zarabianie w Internecie bez żadnych kosztów

Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście praca jako copywriter może być faktycznie bezkosztowa. Jeśli jesteś jedną z nich to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Możesz nie wydać ani złotówki na start, a zarobić całkiem sporo. Jak to możliwe?

Korzystaj z darmowej wiedzy, jeśli chcesz docelowo zarabiać dzięki pisaniu

Początkujący copywriterzy mogą znaleźć ogromną dawkę wiedzy w Internecie zupełnie za darmo. Nie musisz więc inwestować w żadne drogie szkolenia ani nawet książki, przygotowujące do wykonywania zawodu. Wystarczy, że skorzystasz z wiedzy dostępnej powszechnie i bezpłatnie na stronach internetowych ekspertów, takich jak dynanet.pl, arturjablonski.com czy paweltkaczyk.com. My także przygotowaliśmy artykuł Jak zarabiać w domu na pisaniu?, który rozkłada ten aspekt na czynniki pierwsze.

Możesz zarabiać bez własnej strony internetowej

Na początku nie musisz także inwestować we własną witrynę w sieci. Wystarczy, że założysz darmowe konto na Instagramie i/lub Facebooku, a także będziesz posiadać adres e-mail, a bez problemu skontaktujesz się z klientami. Warto także założyć sobie profesjonalne konta na takich platformach jak OLX, Pracuj.pl czy Useme, gdzie można pozyskać kontrahentów, wysyłając im portfolio i CV.

Samodzielnie przygotuj portfolio korzystając z darmowych narzędzi

Dobre portfolio to podstawa, jednak to, co liczy się najbardziej, to treści w nim zawarte. Nie musisz więc inwestować we współpracę z grafikami, ponieważ dzięki darmowej wersji Canva czy prezentacji w Power Point możesz wykonać je w 100% samodzielnie.

Korzystaj z doświadczenia innych (za darmo)

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o pracę copywritera, jest zdobywanie doświadczenia. Możesz zrobić to całkowicie bezpłatnie. Jak? Po prostu pisząc! Każdego dnia musisz szlifować swój warsztat, choćby po to, aby skompletować swoje portfolio. Nawet jeśli nie masz zleceń od klientów, staraj się pisać, aby nie wyjść z wprawy. Możesz także spróbować praktyk lub stażów (płatnych albo bezpłatnych), dzięki którym specjaliści w tym fachu nauczą Cię jak pisać, aby porywać tłumy.

Zarabianie w Internecie – jak pozyskiwać pierwszych klientów?

Decydując się na zawód copywritera, musisz wiedzieć, że na początku, to Ty będziesz musiał zabiegać o klientów. Właśnie dlatego potrzebne jest Ci solidne portfolio, które przekona potencjalnych zleceniodawców, że to współpraca z Tobą jest tą, na którą warto się zdecydować.

Korzystaj z portali ogłoszeniowych

Oczywiście najprostszym sposobem na znalezienie klientów jest stałe śledzenie portali ogłoszeniowych. Jeśli zależy Ci wyłącznie na zarabianiu w Internecie dzięki pisaniu, pamiętaj, aby zaznaczyć, że szukasz pracy zdalnej. Portale, na których najłatwiej jest znaleźć oferty dla copywriterów to RocketjobsPracuj.plOLX oraz Gumtree.

Zaangażuj się w media społecznościowe

Innym sposobem jest odpowiadanie na ogłoszenia zamieszczone na różnych grupach na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Wiele osób zamieszcza tam oferty współpracy wraz z konkretnym opisem wymagań. Dodatkowym plusem jest fakt, że dzięki tym grupom można pozyskać wiele ciekawych kontaktów, nie tylko do potencjalnych klientów, ale także do innych copywriterów.

Składaj mailowo propozycje współpracy

Możesz także spróbować szczęścia i sam zaproponować różnym firmom współpracę wysyłając swoją ofertę mailowo. Niektórzy właściciele ecommerce czy firm usługowych, nie zdają sobie jeszcze sprawy, jak ważne jest, aby posiadać dobre treści w swoich social media i na stronie. Przedstawiając im jak wartościowe i przede wszystkim efektywne będzie to dla nich, możesz zdobyć swoje pierwsze zlecenia. Poza tym dużo przedsiębiorstw stawia teraz na nieszablonową rekrutację, gdzie inicjatywa własna kandydatów jest bardzo wysoko punktowana. Zaproponowanie współpracy wpisuje się w ten trend.

Proś o rekomendacje znajomych

Tzw. poczta pantoflowa to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie pierwszej współpracy, gdyż osoba, która zna Cię osobiście, może wydać rekomendację. Nie wstydź się więc prosić o pomoc, bo może okazać się, że właśnie w ten sposób rozpoczniesz swoją pracę.

Zarabianie w Internecie – jaka jest pensja copywritera?

Ile można zarobić na copywritingu? Tak naprawdę wszystko zależy od Twojego doświadczenia, umiejętności i treści, których pisania się podejmujesz. Średnia stawka w tym zawodzie to 10-20 zł za 1000 znaków ze spacjami, chociaż zdarza się i 100 zł za 1000zzs oraz 5 zł za 1000zzs. To Ty musisz zdecydować, ile czasu poświęcasz na daną treść i na ile wyceniasz swoją pracę. Można jednak śmiało stwierdzić, że zarabianie w Internecie jako copywriter pozwala w pełni utrzymać się tak samo, jak w przypadku pracy etatowej. To, o czym trzeba wspomnieć w kontekście początkowej pracy copywritera to fakt, że nie musisz zakładać działalności. Możesz pracować w ramach działalności nierejestrowej lub na umowę o dzieło/zlecenie. Nie musisz więc płacić składek ZUS ani podatków, dzięki czemu zarabiasz nieco więcej.

blogi i youtube zarabianie w internecie

3. Zarabianie w Internecie – blogerzy i YouTuberzy

Kolejnym popularnym sposobem zarabiania Internecie, który jeszcze do niedawna uznawany był tylko za zabawę, jest bycie blogerem lub vlogerem, czy YouTuberem. Połączyliśmy tę grupę, gdyż tak naprawdę różni ich tylko jedno – forma wypuszczanych treści. Blogerzy posługują się głównie tekstem, a vlogerzy wideo umieszczanym w serwisie YouTube.

Czy bloger i YouTuber to zawód?

Jeszcze kilka lat temu na hasło „bloger jest zawodem” wielu ludzi uśmiechało się pod nosem. Dziś już nikogo nie dziwi fakt, że jest to praca, dzięki której można zarabiać duże pieniądze. Co szczególnie ważne, w kontekście tego artykułu, aby zostać profesjonalnym blogerem czy YouTuberem, nie musisz mieć żadnego zaplecza finansowego. Dziś, aby kręcić filmy i je montować lub pisać treści blogowe wystarczy telefon i podstawowy laptop lub komputer stacjonarny. Jeszcze 6-7 lat temu, niemalże oczywistością było, że jeśli chcesz nagrywać, musisz posiadać wysokiej klasy lustrzankę. Dziś smartfony mają taką jakość nagrywanego obrazu, że wielu dużych youtuberów posiłkuje się nimi w codziennej pracy.

Jak zarabiają w Internecie blogerzy i YouTuberzy

Zarabianie w Internecie na blogu i YouTube może mieć wiele wymiarów. Najpopularniejszym jest współpraca na zasadzie artykułów/filmów sponsorowanych. W zamian za tekst/wideo, polecający produkt lub usługę, otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Innym sposobem jest zarabianie na linkach afiliacyjnych. Temat afiliacji rozwiniemy w dalszej części tego artykułu. Blogerzy i YouTuberz zarabiają także coraz częściej jako eksperci, np. wydając opinie ma serwisach zewnętrznych lub w różnego rodzaju raportach, prowadząc własne webinary, szkolenia, wydając ebooki, tworząc płatne kluby, a także występują gościnnie u innych twórców czy na konferencjach.

Więcej o zarabianiu na YouTube dowiesz się z artykułu Zarabianie na YouTube – jak monetyzować nawet niewielki ruch, a o innych możliwościach zarabiania na blogu pisaliśmy w Zarabianie na blogu – analizujemy możliwości.

Jak zostać twórcą, który zarabia w Internecie?

Tworzenie własnego miejsca w sieci, bloga czy kanału YouTube, który musi być przemyślane. Nie każdy, kto zapragnie zostać blogerem, będzie na tym zarabiał. Co musisz więc zrobić, aby Twój blog lub kanał na YouTube umożliwił ci zarabianie w Internecie?

Zarabianie w Internecie – publikuj regularnie

Pierwszą, i jedną z najważniejszych kwestii, jest fakt, że musisz traktować bloga/kanał YouTube poważnie. Najistotniejsza jest regularność w podejmowanych działaniach. Zanim więc przystąpisz do pierwszej publikacji, rozplanuj dokładnie jakie treści i z jaką częstotliwością będziesz w stanie publikować. Zaplanuj tytuły publikacji i wątki, jakie poruszysz. Ustal niezbędny czas na przygotowanie treści i również wpisz go w swój tygodniowy plan pracy.

Pozostawaj w kontakcie z odbiorcami

Pozostawanie w stałym kontakcie z odbiorcami jest bardzo ważne. Pierwsze publikacje nie trafią do szerokiego grona odbiorców, bo dopiero zaczynasz budować swoją społeczność. Dlatego znajdź alternatywne sposoby komunikacji z potencjalnymi czytelnikami i widzami. Może być to newsletter (przeczytaj jak budować własną bazę mailingową) lub profil na Instagramie, Facebooku czy TikToku.

Aby zarabiać w Internecie, nie musisz posiadać milionowej grupy odbiorców, ale musisz systematycznie pracować nad budowaniem i powiększaniem swojej społeczności. Warto więc pozostawiać swój ślad w różnych miejscach w sieci, nie tylko na blogu czy kanale YouTube. Postaw na Instastories czy live na Facebooku, a dzięki temu z pewnością zyskasz większe grono odbiorców i przede wszystkim utrzymasz dobre relacje z tymi, których zainteresowałeś swoimi publikacjami.

Zarabianie w Internecie – rozsądnie dobieraj reklamodawców

Wiele osób decydując się na zarabianie w Internecie, nastawia się tylko na zysk. Pamiętaj jednak, że taka krótkowzroczność może pozbawić Cię dochodu w dłuższej perspektywie. Dlaczego? Otóż wyobraź sobie, że tworzysz bloga/kanał na YouTube, który po jakimś czasie zbiera duże grono odbiorców ze względu na Twoje zaangażowanie i wartościowe treści. Reklamodawcy zaczynają się do Ciebie zwracać z propozycjami płatnej współpracy. Jeżeli w tym momencie, zapomnisz o tym, że tworzysz dla ludzi i zaczniesz reklamować produkty niezwiązane z tematami, jakie poruszasz, możesz stracić na wiarygodności! Przed taką sytuacją uchronić Cię może wybieranie rozsądne wybierania reklamodawców do płatnej współpracy!

Inicjuj współpracę, aby jak najszybciej zacząć zarabiać w Internecie

Nie czekaj biernie na propozycje współpracy! Możesz samodzielnie zaproponować współpracę markom, które pasują do profilu Twojego kanału przekazu. Jeśli jeszcze nie masz dużego grona odbiorców, pochwal się jakością tworzonych treści i pozytywnymi reakcjami na pierwsze publikacje.

dropshipping zarabianie w internecie

4. Zarabianie w Internecie – dropshipping

Dropshipping to sposób na sprzedawanie w Internecie bez większego wkładu własnego. Polega on na przeniesieniu odpowiedzialności za proces wysyłki na dostawcę. Oznacza to więc, że sklep internetowy nie ma swojego towaru oraz nie inwestuje we własny magazyn. Ta część działalności przekazywana jest firmie zewnętrznej.

Zarabianie w internecie na dropshipping – czy sklep online jest konieczny?

Wielu początkujących sprzedawców dropshippingowych decyduje się rozpocząć sprzedaż na popularnych portalach aukcyjnych jak OLX czy Allegro. Dzięki temu nie muszą od razu inwestować w budowanie strony internetowej, na której klient może złożyć zamówienie. Jest to dobry sposób, aby przetestować, jaką popularnością cieszą się produkty, które chcą docelowo oferować we własnym sklepie. Koszty takiego działania to prowizja za każdą dokonaną sprzedaż rozliczana bezpośrednio z serwisem aukcyjnym.

Jak zacząć zarabianie w Internecie na dropshippingu?

Jeśli chcesz zacząć sprzedaż dropshippingową, musisz się do tego dobrze przygotować. Oto 5 kroków, których nie możesz pominąć:

 1. Wybierz branżę, w ramach której będziesz się poruszał. Dropshipping działa właściwie w każdym obszarze, więc wszystko zależy od Ciebie, mogą być to kosmetyki, części do samochodów, meble czy ubrania.
 2. Wybierz hurtownię dla sklepów budowanych na dropshippingu, z którą chcesz współpracować.
 3. Dokładnie przeanalizuj warunki współpracy oferowane przez wybraną hurtownię i podpisz przygotowaną oraz sprawdzoną przez specjalistę umowę.
 4. Wybierz platformę aukcyjną, na której chcesz sprzedawać i zapoznaj się z regulaminem sprzedaży.
 5. Zadbaj o „zatowarowanie” – dobrze i chwytliwie opisz produkty, zamieść atrakcyjne zdjęcia, zwracaj uwagę na to, czy stan magazynowy hurtowni zgadza się ilościami, jakie gwarantujesz klientom.

Czy, aby zarabiać w Internecie trzeba mieć działalność gospodarczą?

Niezwykle ważne jest także, że aby zacząć taką sprzedaż nie musisz mieć zarejestrowanej firmy! Możesz na początek działać w ramach nierejestrowej działalności gospodarczej. Prowadzenie działalności nieewidencyjnej, które nie wymagają odprowadzania składek ZUS, jest możliwe, jeśli zarobki z prowadzonego e-sklepu nie przekraczają limitu miesięcznego równego połowie stawki minimalnej krajowej w danym roku. Warto jednak pamiętać, że działalność nierejestrowa przeznaczona jest tylko dla osób, które w ostatnich 5 latach nie prowadziły działalności gospodarczej. Jeśli jednak Twoje przychody będą wyższe, musisz nie tylko założyć działalność, ale także posiadać kasę fiskalną.

afiliacja-trudne słowo prosty zarbek