Pierwsza wypłata prowizji krok po kroku

Data aktualizacji: 22.12.2022

Często pytacie nas, jak wygląda pierwsza wypłata zarobionych prowizji, jaki numer rachunku podać i gdzie znaleźć generator… Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ten krótki poradnik!

Pierwsza wypłata prowizji – od czego zacząć

Aby wypłacić swoje środki, wejdź w górnym menu w zakładkę >>> Środki

Pierwsza, najistotniejsza kwestia: aby dokonać wypłaty z konta wydawcy, należy uzbierać minimum 100 zł! Przed zleceniem wypłaty należy uzupełnić dane w systemie, o ile nie zrobiłeś tego wcześniej. Wystarczy w prawym górnym rogu wybrać zakładkę „Ustawienia”.

wypłata środków 1

Następnie, zostaniesz przeniesiony do zakładki „Ogólne”, gdzie będziemy mogli uzupełnić dane. Automatycznie jest tu ustawiona opcja dla osób fizycznych, jeżeli prowadzimy firmę, wystarczy zaznaczyć przycisk w prawym górnym rogu.

wypłata środków 2

Następnie, należy wysłać na bok@webepartners.pl maila z prośbą o aktywację wypłaty. Wystarczy wpisać ”aktywacja wypłaty” w temacie wiadomości. 🙂 Po zgłoszeniu aktywacji wypłaty dostaniecie od nas wiadomość potwierdzającą. Wówczas pojawi się kolejny komunikat:

Teraz, wystarczy tylko kliknąć pomarańczowy przycisk!

Pierwsza wypłata – akceptacja płatności i dodawanie dokumentu

Po wypłacie środków, w tabeli rozliczeniowej pojawi się status płatności: „oczekująca”, oznacza to, że zlecenie wypłaty trafiło do administratora systemu, który wkrótce ją zaakceptuje.

Gdy Twoje zlecenie wypłaty zostanie zaakceptowane, otrzymasz wiadomość e-mail. W tabeli rozliczeniowej pojawi się kolejny status płatności „zaakceptowana”.

Pozostaje już tylko dostarczenie odpowiedniego dokumentu, abyśmy na jego podstawie mogli dokonać przelewu środków na Twoje konto. Klikając „prześlij fakturę”, otrzymasz następujące powiadomienie:

Teraz, wystarczy, że wprowadzisz numer faktury VAT oraz załadujesz plik. Po dostarczeniu dokumentu webePartners ma 14 dni na przelew środków. Analogicznie sprawa wygląda, jeżeli chcesz rozliczyć się za pomocą rachunku. Wówczas, zamiast przycisku „Prześlij fakturę”, pojawi się przycisk „Wygeneruj rachunek”. Zamiast nr faktury, należy wówczas podać numer rachunku.

Numer rachunku może być np. w następującym schemacie:

Numer/Miesiąc/Rok

Przykładowo: wypłacamy środku po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku. Wówczas wpiszemy:

0001/06/2019

Jeżeli następną wypłatę zlecimy we wrześniu tego, numer może wyglądać następująco:

0002/09/2019

Są to oczywiście tylko przykłady i nie musicie się do nich ściśle stosować. 🙂

Pierwsza wypłata – z kim się kontaktować?

Oczekujesz długo na wypłatę, nie możesz dodać rachunku, podałeś błędną kwotę…

Wszystko może się zdarzyć! Dlatego jesteśmy na posterunku w przypadku pytań i wątpliwości!

Piszcie do nas na adres:

bok@webepartners.pl

Pozdrawiamy!

pierwsza wypłata