Już nie trzeba nikogo przekonywać, że zarabianie na YouTube jest możliwe, a co więcej, można zarobić dużo 🙂 Coraz więcej najmłodszych użytkowników internetu marzy o karierze YouTubera. I trudno się temu dziwić. 

Zarabianie na YouTube – wymagania YouTube

Najbardziej popularnym sposobem zarabianie wśród YouTuberów jest program partnerski YouTube. Jednak  zrealizowanie wszystkich wymagań przez program partnerski YouTube, może być dość trudne dla początkującego YouTubera. Ilość materiału jaką należy opublikować aby osiągnąć wymagane 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania swoich filmów wymaga dużo pracy, a przede wszystkim czasu. Zarabianie na AdSense w ramach programu partnerskiego YouTube czy bezpośrednio w sieci AdSense, to również kwestia wielkości wygenerowanego ruchu.

Zarabianie na YouTube – czy można zarobić na małym kanale?

Internet zmienia się nieustannie a kierunek zmian nadają jego użytkownicy. Ogromna ilość informacji jaką musi dziennie przetworzyć przeciętny użytkownik oraz zalew „fake newsów” powodują spadek zaufania do dużych serwisów. Już nie giganci internetu mają wpływ na decyzje zakupowe i inne działania internautów. Największym zaufaniem cieszą się teraz niszowe serwisy tematyczne i influencerzy, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Powstaje bardzo dużo niewielkich serwisów, kanałów YouTube czy blogów, które przyciągają mniejsze ale za to bardzo aktywne społeczności. Dzięki wartościowym treściom jakie dostarczają zyskują stałe grupy odbiorców. Dla tego typu serwisów najlepszym sposobem monetyzacji jest afiliacja.

Zarabianie na Youtube jest bardzo proste, youtuberzy korzystają z niej coraz częściej, aby polecać konkretne produkty w swoich filmach i zarabiać prowizję od ich sprzedaży. Jednocześnie współpraca afiliacyjna daje dużą dowolność każdemu twórcy. Dodatkowym atutem tego rodzaju współpracy jest fakt, że jako YouTuber nie podpisujesz żadnych dodatkowych umów z markami, których produkty chcesz polecać i możesz ją w zakończyć w dowolnym momencie, bez podawania przyczyny swojej decyzji.

Zarabianie na YouTube – atuty współpracy z siecią afiliacyną

 •  zero formalności we współpracy z markami
 •  dowolnosć w tworzeniu materiałów promocyjnych
 •  polecasz tylko produkty i usługi, które chcesz
 • możesz zakończyć współprace w każdym momencie bez podawania przyczyny

 

link afiliacyjny jak zarabiać

 

Zarabianie na YouTube – afiliacja to najszybszy sposób na monetyzację nawet małego ruchu

Na YouTube mamy sporo możliwości afiliacyjnych, dlatego dzięki afiliacji zarabianie na YouTube jest w zasięgu nawet mało popularnego YouTubera. Pod youtubowymi filmami możemy do woli dodawać klikalne linki afiliacyjne, które mogą odnosić bezpośrednio do sklepów z produktami, które przedstawiamy lub o których wspominamy w filmie. Mogą to być ubrania, kosmetyki, książki, gry, gadżety etc. Każdy widz może bez problemu przejść do strony zakupu poprzez link afiliacyjny umieszczony w opisie filmu.

W opisie filmu nie ma ograniczeń co do ilości linków afiliacyjnych jakie możemy tam zamieścić. Dlatego warto to wykorzystać i podlinkować każdy produkt z dokładnym opisem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób opisywania produktów. Dużo skuteczniej podziała opis:

Książkę Dana Browna „Początek”, możesz kupić tutaj: https://goo.gl/VmoVhL

niż Link do książki: https://goo.gl/VmoVhL

Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy na filmie pojawia się wiele produktów z jednej kategorii.
Odbiorcy na YouTubie są coraz bardziej przyzwyczajeni do rekomendacji jakie udzielają im ich ulubieni YouTuberzy. Dlatego nawet bez większego zachęcania przeszukują opisy filmów aby odnaleźć linki do interesujących ich produktów. Pamiętajmy, że dzięki temu oszczędzą oni swój czas i nie muszą już samodzielnie przeszukiwać internetu w poszukiwaniu konkretnego produktu. Przechodząc szybko do produktu w sklepie, od razu widzą jego cenę, co jest dodatkowym ułatwienie i przyśpiesza decyzję o ewentualnym zakupie.

Dlatego na współpracy afiliacyjnej nie ma przegranych, każdy na niej korzysta:

 •   WYDAWCA (w tym przypadku YouTuber) , który otrzymuje prowizję za sprzedaż
 •  UŻYTKOWNIK INTERNETU, który szybko odnajduje zarekomendowany przez zaufanego YouTubera produkt
 •  REKLAMODAWCA (sklep internetowy), który dzięki rekomendacji  sprzedaje więcej.

Zarabianie na YouTube – dobre praktyki


Dawid Tymiński prowadzi kanał  na temat mody męskiej, rozwoju osobistego i wizerunku. Jest autorem Dandycore – najbardziej dandyskiego kanału na YT. Swoim odbiorcom podpowiada przede wszystkim konkretne rozwiązania i gotowe zestawienia produktowe wybranych stylizacji.

Dawid przywiązuje ogromną wagę do tego, aby jego porady były nie tylko praktyczne ale przede wszystkim możliwe do zrealizowania. Dlatego pod filmami zamieszcza linki do sklepów, gdzie można kupić prezentowane produkty lub bardzo do nich podobne.

Afiliacja daje ona fajne możliwości wplatania treści sponsorowanych w artykułach typowo contentowych. Po drugie jest to świetny i mało inwazyjny sposób na przetestowanie reakcji naszej społeczności na fakt, że zaczynamy na blogu zarabiać. Ostatnią ważną kwestią jest fakt, że w afiliacji wygrywa każda ze stron. Bloger i sieć afiliacyjna mają prowizję, sklep sprzedaż, a osoba kupująca zaoszczędza czas, a niejednokrotnie także pieniądze na swoich zakupach.

Pablo Tymiński zarabianie na YouTube


Robert Nawrowski od kilku lat prowadzi kanał związany  z  nowym  i  technologiami.  Duża część  kanału  poświęcona  jest  testowaniu i  dokładnemu  omawianiu   najnowszych smartfonów.

W niemal każdym  opisie  filmu,  który jest recenzją produktu, znajdziecie wiele linków afiliacyjnych. Użytkownik nie tylko otrzymuje od  Roberta kompleksowe podsumowanie produktu, ale także jego cenę i sprawdzone miejsce w sieci, gdzie można produkt kupić.

Robert Nawrowski zarabianie na YouTube

Robert zawsze informuje swoich widzów, że linki mogą być afiliacyjne  i tłumaczy dlaczego:

Część linków umieszczonych w opisie może być tzw. afiliacyjnych co oznacza, że przenoszą do strony konkretnego sklepu (oferty). Dzięki temu macie linki z cenami, które są zawsze aktualne, a ja za sprzedaż z takiego kliknięcia otrzymuje małą prowizję. Wszystkie linki są umieszczane w dobrej wierze z należytą starannością. Jeżeli coś nie działa jak powinno przepraszam i proszę o informację. 

 


Zarabianie na YouTube – jeszcze kilka możliwości

Opis konkretnego filmu to nie jedyne miejsce na Youtubie, gdzie możemy wykorzystać link afiliacyjny. Zostaje nam jeszcze miejsce na belce przy zdjęciu w tle:

zarabianie na YouTube

Możemy również dodać go do opisu w naszego profilu, jednak w tym przypadku, niestety nie w formie klikalnej.

afiliacja na instagramie i youtubie


Zarabianie na YouTube – program partnerski YouTube

Jak już wspominałam, popularnym sposobem zarabianie na YouTube wśród właścicieli większych kanałów YouTube jest dołączenie do programu partnerskiego YouTube. Program partnerski YouTube daje twórcom dostęp do większej liczby zasobów i funkcji YouTube, a przede wszystkim daje możliwość zarabiania na swoim kanale. Jednak aby dostać się do programu YouTube, trzeba przejść przez weryfikację swojego kanału i jednocześnie należy spełnić szereg wymagań.

Jednym z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych wymogów jest posiadania co najmniej 1000 subskrybentów i uzyskanie 4000 godzin czasu oglądania swoich filmów na publicznych stronach. Osiągnięcie takich progów jest świadectwem dla YouTube, że masz wystarczająco dużo treści, która zadecyduje, czy kanał jest zgodny ze wszystkimi wytycznymi programu partnerskiego YouTube i czy może on zostać do niego zakwalifikowany.

Jeśli posiadasz minimalny zasięg i ilość wyświetleń swoich filmów, to pamiętaj, aby stworzyć konto AdSense połączone ze swoim kanałem YouTube. Jest to niezbędne aby zarabianie na YouTube było możliwe.

Zarabianie na YouTube –  wymagania programu partnerskiego YouTube

 1. Musisz przestrzegać zasad programu partnerskiego YouTube.
 2. Musisz mieszkać w kraju lub regionie, w którym jest dostępny program partnerski YouTube.
 3. Musisz uzyskać ponad 4000 godzin czasu oglądania na stronach publicznych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 4. Musisz mieć ponad 1000 subskrybentów.
 5. Musisz mieć konto AdSense połączone z Twoim kanałem.

WAŻNE: Pamiętaj, że sporo czasu zajmuje weryfikacja konta zgłoszonego do programu partnerskiego YouTube. Standardowy czas oczekiwania na akceptację do programu to minimum miesiąc, który z powodu ogromnej ilości zgłoszeń, może być nawet dłuższy


Zarabianie na YouTube – reklama Google AdSense?

Google AdSense to platforma reklamowa Google, wyświetlający na stronach www reklamy kontekstowe w postaci tekstów, bannerów oraz wideo. Narzędzie jest dostępne dla wszystkich i bardzo łatwe w implementacji na stronie. Reklamy AdSense dają możliwość zarabiania na YouTube, bez konieczności poszukiwania reklamodawców na własną rękę, ponieważ system ten dostarcza ich nieprzerwanie. Google AsSense to oczywiście nie tylko platforma dla YouTuberów, ale również blogerów i innych serwisów internetowych.

Jak większość rozwiązań reklamowych, zarabianie na AdSense również ma swoje minusy i ograniczenia. Przede wszystkim reklamy AdSense nie wyświetlają się przy włączonym AdBlocku, a jak wiadomo, w Polsce z AdBlocka korzysta już prawie co drugi internauta. Tak więc połowa z użytkowników nie zobaczy reklamy, którą zamieszczą wydawcy poprzez system AdSense. Wysokość zarobków zależy od wielkości ruchu na stronie, dlatego witryny z tematów niszowych, nie mają szans na wysokie zarobki w sieci AdSense. Dlatego nie jest to dobry sposób zarabiania na małych kanałach YouTube czy niszowych serwisach i blogach, które nie posiadają dużych zasięgów, ale mogą pochwalić się wierną i zaangażowaną społecznością.


Zarabianie na YouTube – darmowy ebook

YouTube to nie jedyny serwis społecznościowy, który umożliwia zarabianie na linkach afiliacyjnych. Takie możliwosci dają praktycznie wszyskie social media: Facebook, Instagram, Pinterest czy Snapchat.

EBOOK Jak zarabiać na Instagrami

 

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 05.01.2021