Jak pisaliśmy już w poście o banerach, zarabiać na afiliacji możecie na wiele różnych sposobów. Warto pamiętać o tym, by działania były różnorodne i przyciągały oko odbiorcy. Jednym z narzędzi, które to ułatwi jest rotator banerów przeznaczony dla użytkowników, którzy opierają swoją pracę właśnie na kreacjach banerowych.

Banery, działają czy nie?

Kwestia dodawania graficznych kreacji na stronach internetowych od dawna powoduje szerokie dyskusje wśród specjalistów ds. marketingu a także samych użytkowników. Klienci nie lubią być bombardowania dziesiątkami nachalnych reklam, choć z drugiej strony, z banerów mogą dowiedzieć się, np. o najnowszych promocjach lub kodach rabatowych. Złotym środkiem dla wydawców, którzy wykorzystują kreacje banerowe może być częsta ich podmiana, tak, aby odwiedzający stronę użytkownicy mieli możliwość przyjrzenia się grafikom z różnych kampanii. Ręczne podmienianie ich jest jednak dość kłopotliwe i zajmuje dużo czasu. Na szczęście, w webePartners nie będzie to konieczne! Do tego służy rotator banerów! 🙂

Takim urozmaiceniem może być na przykład rotator banerów. Jest to narzędzi, które pozwoli Wam na wyświetlanie różnych banerów w jednym miejscu. Po prostu co 10 minut wyświetli się inny baner zapraszający na stronę reklamodawcy.

Czym jest rotator banerów?

Rotator banerów to narzędzie, które służy do urozmaicania treści banerowych znajdujących się na stronie wydawcy. Pozwala on na wyświetlanie różnych banerów w jednym miejscu, aby użytkownicy nie musieli wciąż oglądać tych samych reklam. Rotator wyświetla inny baner co 10 minut, a więc z dużą częstotliwością. Dlatego nie musicie się martwić i niczego ustawiać, nasz system zrobi to za Was!

Dzięki temu rozwiązaniu będziecie mogli w atrakcyjny sposób polecać produkty z kilku programów partnerskich naraz.

Rotator banerów – jak z niego korzystać?

Kiedy zalogujecie się na swoje konto wydawcy w panelu webePartners, najpierw wybierzcie zakładkę narzędzia, a następnie podkategorię rotator banerów. Zobaczycie wówczas:

rotator banerów i jego tworzenie screen z panelu w webepartners

Aby utworzyć rotator musimy nadać mu nazwę i wybrać jego rozmiar (wszystkie użyte przez nas później banery muszą być jednej wielkości). Możemy też przypisać go do utworzonej wcześniej kampanii.

Po przejściu tych wszystkich kroków możemy wybrać banery do naszego rotatora. Pamiętajcie, że nie muszą to być produkty z jednego tylko programu partnerskiego.

rotator banerów i jego tworzenie w systemie webepartners

Aby dodać baner należy kliknąć znaczek “plus”, który jest umieszczony obok niego. Następnie klikamy ,,utwórz”. Link do niego znajdziemy klikając w ,,moje rotatory”, tam z pośród dostępnych rotatorów, klikamy ten, który nas interesuje i wybieramy ikonę ,,pobierz”.

rotator banerów link do wygenerowanego narzędzia

Gotowy kod rotatora umieszczamy w kodzie naszej strony. I gotowe!

Rotator banerów – zalety:

+ pozwala na umieszczenie banerów różnych programów partnerskich

+ aktualizacja i podmiana kreacji co 10 minut

+ użytkownicy otrzymują różne treści reklamowe

+ strony wydawców nie muszą być przeładowane kreacjami banerowymi

 


 


 

 

zarabiaj na polecaniu produktów

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 06.11.2018