Jak pisaliśmy już w poście o banerach, zarabiać na afiliacji możecie na wiele różnych sposobów. Warto pamiętać o tym, by działania były różnorodne i przyciągały oko odbiorcy. Jednym z narzędzi, które to ułatwi jest rotator banerów przeznaczony dla użytkowników, którzy opierają swoją pracę właśnie na kreacjach banerowych.

Banery, działają czy nie?

Kwestia dodawania graficznych kreacji na stronach internetowych od dawna powoduje szerokie dyskusje wśród specjalistów ds. marketingu a także samych użytkowników. Klienci nie lubią być bombardowania dziesiątkami nachalnych reklam, choć z drugiej strony, z banerów mogą dowiedzieć się, np. o najnowszych promocjach lub kodach rabatowych. Złotym środkiem dla wydawców, którzy wykorzystują kreacje banerowe może być częsta ich podmiana, tak, aby odwiedzający stronę użytkownicy mieli możliwość przyjrzenia się grafikom z różnych kampanii. Ręczne podmienianie ich jest jednak dość kłopotliwe i zajmuje dużo czasu. Na szczęście, w webePartners nie będzie to konieczne! Do tego służy rotator banerów! 🙂

Takim urozmaiceniem może być na przykład rotator banerów. Jest to narzędzi, które pozwoli Wam na wyświetlanie różnych banerów w jednym miejscu. Po prostu co 10 minut wyświetli się inny baner zapraszający na stronę reklamodawcy.

Czym jest rotator banerów?

Rotator banerów to narzędzie, które służy do urozmaicania treści banerowych znajdujących się na stronie wydawcy. Pozwala on na wyświetlanie różnych banerów w jednym miejscu, aby użytkownicy nie musieli wciąż oglądać tych samych reklam. Rotator wyświetla inny baner co 10 minut, a więc z dużą częstotliwością. Dlatego nie musisz się martwić i niczego ustawiać, nasz system zrobi to za Ciebie!

Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł w atrakcyjny sposób polecać produkty z kilku programów partnerskich naraz.

Rotator banerów – jak z niego korzystać?

Kiedy zalogujewa się na swoje konto wydawcy w panelu webePartners, najpierw znajdź zakładkę narzędzia wydawcy, a następnie wybierzcie podkategorię Banery/Rotatory. Zobaczysz wówczas:

utwórz rotator banerów w webepartners

Aby utworzyć rotator musisz nadać mu nazwę i opcjonalnie opis. Pamiętaj, że w nowym rotatorze webePartners możesz umieszczać banery różnych rozmiarów, przygotuj się, że jednak może to być ryzykowne, gdyż niektóre elementy na Twojej stronie mogą zostać przesunięte lub zasłonięte. Dlatego, sugerujemy, abyś wybierał jednak banery o zbliżonych rozmiarach. Będą się one zmieniać co 5 minut, a jeżeli których z nich straci ważność, zostanie automatycznie wykluczony z rotatora.  Możemy też przypisać go do utworzonej wcześniej kampanii.

Przejdźmy teraz do wyboru banerów do rotatora. Pamiętaj, że nie muszą to być kreacje z jednego tylko programu partnerskiego.

rotator banerów wybierz banery do rotatora

Aby dodać baner należy kliknąć button “Dodaj do rotatora”, który jest umieszczony w zakładce Akcja. Następnie kliknąć ,,Zapisz rotator”. Link do niego znajdziesz klikając w ,,moje rotatory banerów”, tam z pośród dostępnych rotatorów, znajdź ten, który Cię interesuje i wybierz ikonę w kolumnie Akcja, aby wyświetlić kod.

rotator pobierz kod

Gotowy kod rotatora umieszczasz w kodzie swojej strony. I gotowe!

Rotator banerów – zalety:

+ pozwala na umieszczenie banerów różnych programów partnerskich

+ aktualizacja i podmiana kreacji co 10 minut

+ użytkownicy otrzymują różne treści reklamowe

+ strony wydawców nie muszą być przeładowane kreacjami banerowymi

 


 

zarabiaj na polecaniu produktów

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 06.10.2019
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *