Good For You to był ruch, który zmienił moje życie! Rozmowa z Wojtkiem Kardysiem

Data aktualizacji: 28.03.2022

Spis treści ukryj

Wojtek Kardyś – współzałożyciel agencji  Good For You, która zajmuje się szeroko pojętym video marketingiem. Prowadzi audycję „Cotygodniowy Przegląd Internetu” w Radiu Kampus. Jego tekst pojawiały się na łamach Noizz i portalu naTemat.pl. Miłośnik kina i nowych mediów.

Zacznijmy od początku, gdzie stawiałeś swoje pierwsze kroki w szeroko pojętej branży?

Na stażach i praktykach. Dawniej, niestety, darmowe staże były czymś normalnym i akceptowalnym. Całe szczęście to się zmienia. Dodatkowo, prowadziłem social media restauracjom i pubom w Krakowie (przez cały okres studiów byłem barmanem).

Przyglądając się Twojej dotychczasowej ścieżce kariery, ciężko powiedzieć abyś narzekał na nudę. Mógłbyś opowiedzieć czy obecnie się zajmujesz?

Nie należę do osób, które w ogóle lubią się nudzić, tak więc, robię wszystko by być wiecznie zajętym. Ciekawe jeszcze ile tak pociągnę, no ale ad rem, obecnie prowadzę (wraz z Adrianem Kilarem) agencję produkcyjną Good For You, w której specjalizujemy się w video content. W między czasie jestem szkoleniowcem, konsultantem i PRowcem, specjalizuję się w influencer marketingu i PR w social mediach. Prowadzę również audycję radiową w Radio Kampus oraz piszę felietony do pism branżowych. Jak starczy czasu to z wielką chęcią występuję jako prelegent na konferencjach.

wojtek kardyś z agencji good for you pozujący z aparatem

W Szeri Szeri pełniłeś funkcję new business managera. Co lubisz w tym stanowisku pracy, a co było największym wyzwaniem?

Nie lubiłem tego stanowiska. Największym wyzwaniem było wytrzymanie do 17:00 🙂

Wraz z Adrianem Kilarem założyliście Good For You. Jako współzałożyciel możesz powiedzieć, że jesteś szefem dla samego siebie. Z perspektywy czasu, uważasz że prowadzenie własnego biznesu ma więcej zalet czy wad? Bez wątpienia obowiązków przybyło.

Polska to nie jest kraj dla młodych przedsiębiorców. Trudno prowadzić firmę gdy płatności nie są realizowane na czas, ZUS jest horrendalnie drogi w dodatku musisz płacić podatki dochodowe, VAT do tego dochodzą split VAT, usługi księgowe itd. Tak, prowadzenie firmy w Polsce to wyzwanie – mimo to, polecam. Good For You to był ruch, który zmienił moje życie. Na lepsze. Bez wątpienia.

Trzeba mieć jednak dużo cierpliwości, samozaparcia i szczęścia.

Z perspektywy specjalisty od digital marketingu powiedz, jaki według Ciebie jest zawód przyszłości? Kto ma największą szansę na sukces? 🙂

Programiści, montażyści, operatorzy kamery. To zajęcia, które nie mogą narzekać na zarobki czy nudę.

Ale marketing to nie wszystko! Przejdźmy do Twojej działalności radiowej. Czym charakteryzuje się audycja Cotygodniowy Przegląd Internetu?

To pierwsza w Polsce audycja influencer marketingowa. Prowadzę ją bez przerwy od ponad 2 lat. Gościłem w niej największe gwiazdy Youtuba, Instagrama oraz ekspertów z branży. Wspólnie podsumowujemy ostatni tydzień w Internecie, zahaczając o tematy związane z gośćmi. Fenomenalna sprawa i przygoda. Ostatni nawet mamy sponsora audycji.

wojtek kardyś z good for you pozuje na tle radia kampus

Jesteś również pasjonatem kina. Nadal piszesz recenzje? Może mógłbyś polecić jakiś gorący tytuł ostatnich miesięcy?

Niestety, w ostatnim czasie nie widziałem filmu, który z ręką na sercu bym polecił. Przynajmniej z nowości. Może dlatego, że nie jestem fanem Marvela czy DC a może dlatego, że nie mam tyle czasu co kiedyś? 🙂

W każdym razie, polecam Another Women, film Woody’ego Allena z lat 80. Widziałem to jakiś czas temu i muszę przyznać, że do dzisiaj pamiętam finał. Świetne, inteligentne i wrażliwe kino.

Działasz naprawdę na wielu płaszczyznach. Skąd czerpiesz pasję i energię, aby sprostać tym wszystkim zadaniom?

Nie rozstaję się z kalendarzem i listą to-do. Pasję i energię czerpię z uznania, które zaczynają spływać na naszą agencję Good For You. Zdobywamy nagrody i nominację. Zaczynamy liczyć się w branży a nic nie motywuje bardziej niż zazdrosne spojrzenia konkurencji i „przyjaciół” 🙂

Zastanawiasz się czasami, co byś robił, gdyby nie praca w nowych mediach?

Zapewne pracowałbym w mediach tradycyjnych? Może za barem? Może bym to jakoś połączył? Całe szczęście, nie muszę się nad tym zastanawiać 😉

Na koniec zostawiliśmy najprzyjemniejszy temat. Prowadzisz firmę Good For You, działasz w radiu… a jakie masz sposoby na relaks po pracy i co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie? 🙂

Co to jest wolny czas? 🙂

 

Sprawdź inne nasze wywiady!

O tym, że prezentacja to nie autopromocja opowiada Piotr Bucki.

Influencer na traktorze? Czemu! Poznaj historię Magdaleny Urbaniak z Brand24.

Dla niej marka osobista nie ma żadnych tajemnic! Sprawdź co mówi o niej Joanna Cieślak-Ospalska.