Program partnerski premium – czym jest i dlaczego warto go uruchomić?

Data aktualizacji: 01.12.2023

Program partnerski premium to program afiliacyjny, który zapewnia wyższe stawki prowizji, ekskluzywne oferty promocyjne i inne znaczące korzyści, co czyni go świetną okazją i wyróżnieniem dla najlepszych wydawców. W tym wpisie zagłębimy się w szczegóły programów partnerskich premium i omówimy, w jaki sposób mogą one znacznie zwiększyć zarobki zarówno reklamodawcy, jak i wydawców.

Istota marketingu afiliacyjnego

Marketing afiliacyjny to strategia biznesowa, która obejmuje partnerstwo między reklamodawcą (sklepem internetowym) a wydawcą – kimś, kto promuje produkty lub usługi Twojej marki. Proces rozpoczyna się, gdy wydawca wybiera produkt lub usługę do promowania. Następnie wykorzystuje swój unikalny link afiliacyjny, aby skierować potencjalnych klientów na stronę sklepu internetowego. Kiedy jeden z tych potencjalnych klientów dokonuje zakupu, wydawca otrzymuje prowizję za swoje działania promocyjne.

Jak działa afiliacja i program partnerski premium

Co odróżnia regularne programy partnerskie od programów premium?

Regularne programy partnerskie zazwyczaj oferują standardowe stawki prowizji. Programy partnerskie premium są ulepszoną wersją tego modelu. Zazwyczaj oferują wyższe stawki prowizji i ekskluzywne oferty promocyjne, które są dostępne tylko dla wybranych wydawców.

Na przykład, podczas gdy wydawca w programie podstawowym może zarobić 10% prowizji od sprzedaży, wydawca premium może zarobić 15% lub nawet więcej. Ten dodatkowy procent, w połączeniu z dużą liczbą sprzedaży, może prowadzić do znacznie wyższych zarobków dla wydawców w programie partnerskim premium. Ta korzyść mobilizuje wydawców do aktywnego polecania produktów Twojej marki.

Program partnerski premium – największe korzyści

Program partnerski premium to także dostęp do ekskluzywnych ofert, które mogą przekazać swoim odbiorcom. Ekskluzywne oferty to świetny sposób na zachęcanie do współpracy zarówno wydawców afiliacyjnych, jak i potencjalnych klientów. Na takiej sytuacji korzysta każda ze stron:

 • klienci czują, że otrzymują unikalną ofertę, niedostępną dla ogółu społeczeństwa,
 • wydawcy dzięki tym kuszącym ofertom zwiększają dochód z prowizji,
 • a reklamodawcy zyskują kolejnych klientów i zwiększają sprzedaż.

Na przykład firma może oferować specjalny kod rabatowy, który jest dostępny tylko dla wydawców afiliacyjnych w programie partnerskim premium. W rezultacie klienci są bardziej skłonni do dokonania zakupu, aby skorzystać z wyjątkowej zniżki, zwiększając konwersje wydawcy, a tym samym jego ogólne zarobki. Dlatego właśnie programy partnerskie premium zapewniają niezrównaną możliwość zwiększenia dochodów zarówno reklamodawcy, jak i wydawcy.

Programu partnerski premium – przewodnik krok po kroku

1. Zidentyfikuj potencjalnych wydawców premium

Wybierz wydawców, których chcesz dołączyć do tego programu premium. Weź pod uwagę tych, którzy mają duży zasięg lub tych, którzy dobrze współpracowali z Tobą w przeszłości i aktywnie generują zyski. Możesz również poprosić swojego opiekuna programu partnerskiego o zaproponowanie listy wydawców do tego programu.

2. Zdecyduj o stawkach prowizji

Rozważ stawkę prowizji (Cost Per Sale lub Cost Per Lead), którą chcesz ustawić dla tego programu premium. Im wyższa stawka, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrani wydawcy będą chętni do współpracy i aktywnej promocji Twojego sklepu.

3. Utwórz program

Po ustaleniu listy wybranych wydawców do programu na preferencyjnych warunkach poproś swojego opiekuna programu partnerskiego o utworzenie takiego programu dla wybranych wydawców.

4. Rozważ dodatkowe bonusy

Możesz też dodać dedykowane kody rabatowe dla tej grupy lub zaproponować współpracę barterową, np. tym najbardziej zaangażowanym we współpracę lub wydawcom o największym zasięgu. Te dodatkowe korzyści mogą motywować Twoich partnerów i poprawić skuteczność Twoich działań w marketingu afiliacyjnym.

program partnerski premium

Jak wybrać odpowiednich wydawców do programu premium?

Reklamodawcy zazwyczaj poszukują wydawców, którzy:

 • generują dużą liczbę transakcji w podstawowym programie partnerskim
 • mają duży ruch na stronie lub duże zasięgi w mediach społecznościowych
 • posiadają zaangażowaną społeczność
 • są aktywni i innowacyjni w swoich działaniach marketingowych
 • publikują content spójny z wartościami marki

Jak zwiększyć swoje szanse na zaproszenie do programu partnerskiego premium jako wydawca?

Jeśli jesteś wydawcą, który chce przejść z programu regularnego na program partnerski premium, to warto rozważyć następujące strategie:

1. Zwiększ swoje umiejętności marketingowe i zasięg poprzez:

 • poprawę strategii SEO
 • regularne tworzenie wysokiej jakości treści
 • efektywne wykorzystanie platform mediów społecznościowych
 • regularne angażowanie i interakcje z publicznością

2. Pielęgnuj relacje z marką

Regularna komunikacja i wykazywanie zrozumienia dla ich produktów lub usług może sprawić, że staniesz się cennym partnerem.

3. Polecaj skutecznie

Może to obejmować udoskonalenie strategii promocyjnych. Skoncentruj się na produktach lub usługach, które dobrze odpowiadają zainteresowaniom Twoich odbiorców.

4. Wykorzystaj analitykę

Regularnie przeglądaj dane dotyczące skuteczności swoich działań, aby:

 • zrozumieć, co działa, a co nie
 • optymalizować swoje działania marketingowe

Przejście na program partnerski premium wymaga poświęcenia. Jako wydawca programu premium jesteś postrzegany jako osoba osiągająca najlepsze wyniki, a utrzymanie tego statusu wymaga ciągłej pracy na wysokim poziomie. Może to oznaczać generowanie znacznego ruchu, dużej liczby wartościowych leadów lub sprzedaży oraz ciągłe stosowanie innowacyjnych strategii marketingowych.

Podsumowanie

Jeśli masz już podstawowy program partnerski, to mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, zastanowisz się nad uruchomieniem programu partnerskiego premium. Utworzenie go jest całkowicie bezpłatne, a stawkę prowizji ustalasz samodzielnie. Wobec tego sprawdź teraz listę swoich wydawców, zobacz, którzy generują dla Ciebie najwięcej transakcji i utwórz dla nich program partnerski premium z wyższą prowizją i innymi benefitami. Zobaczysz, że Twoi wydawcy poczują się docenieni i chętniej będą polecać Twoje produkty. A to wpłynie dobrze nie tylko na wizerunek Twojej marki, ale też zobaczysz efekty w postaci większej sprzedaży.

Case Study:

Case Study: 1,5 mln zł sprzedaży i wzrost ruchu na stronie – jak to się udało dzięki afiliacji?

Case study: Ile czasu potrzeba na wygenerowanie sprzedaży o wartości 100 tys. zł w programie partnerskim?