Kalendarz świąt nietypowych, czyli święta, o których się nie mówi

Każdego dnia jest powód do świętowania – zobacz jakie nietypowe święto kryje się pod dzisiejszą datą w kalendarzu świąt nietypowych!

Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki – to święta, o których słyszymy każdego roku. Te dni kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, upominkami, wspólnym czasem z przyjaciółmi. Niecierpliwie czekamy aż nadejdą, by móc celebrować. Jednak nie tylko o tych datach powinniśmy pamiętać! Kalendarz świąt nietypowych to zbiór wyszukanych, jedynych w swoim rodzaju świąt, które również możesz obchodzić.

Kalendarz świąt nietypowych w webePartners

Te szczególne święta mogą zaciekawić Twoich odbiorców do zakupu upominku znajomemu, mamie, tacie lub sobie! Zadbaj o swoją prowizję i podziel się ofertą ze swoimi obserwatorami. Dlatego pamiętaj o linku afiliacyjnym, bez niego ani rusz!

Na ten miesiąc, wraz z reklamodawcami przygotowaliśmy dla was personalizowany kalendarz świąt nietypowych! Do każdego z pięciu świąt, które zamieściliśmy w naszym kalendarzu zaproponowaliśmy marki, które oferują produkty związane z danym świętem.

01.10 Dzień Kawy

05.10 Światowy Dzień Nauczyciela

10.10 Dzień Gier Planszowych

13.10 Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

30.10Dzień Spódnicy

kalendarz świąt nietypowych

1 października – Dzień Kawy. W kawę proponujemy zaopatrzyć się na: Szczypta Świata, Cup&You, lub Bee.pl

5 października – Światowy Dzień Nauczyciela. Upominki dla nauczycieli znajdziesz na: OCTO Chocolate,WALLY oraz Czajownia 

10 października – Dzień Gier Planszowych. Gry planszowe kupisz na: Candy, TaniaKsiążka.pl i Księgarnia Natuli 

13 października – Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru. W garnitur ubierzesz się z pomocą: Borgio, ELEGANCKI PAN, OSOVSKI, a także Pakamera

30 października – Dzień Spódnicy możesz spędzić z: Bombshe, avocadostyle, XL-ka, albo MARSALA

Za nami wrzesień, na który również przygotowaliśmy kalendarz świąt nietypowych

9 września – Międzynarodowy Dzień Urody. O urodę zadbasz na: Roskosh,puroBIO cosmetics, Kanu Nature orazYourSkin Shop

13 września – Dzień Programisty. Artykuły związane z pracą programisty znajdziesz na: AVG i AVAST, ALE.pl, ELTROX, i Sklep Precio.pl

22 września – Europejski Dzień Bez Samochodu możesz spędzić z: Rowerzysta.pl, a także PROBOARDER

23 września – Pierwszy Dzień Jesieni. Na jesień zaopatrzysz się w: LubieButy.pl, DECORATORE lub Fabryka Form

27 września – Światowy Dzień Turystyki. Wyposażonym turystą zostaniesz z: Kubek ContigoZabierz Koniecznie, Moja Walizka albo Qstyle

30 września – Dzień Chłopaka. Prezent dla swojego ukochanego zakupisz na: SUPERSONIC, OSOVSKI, Forhim.pl, DlaBrodacza, scyzoryki.net

Kalendarz świąt nietypowych – 3 wyjątkowe święta, obchodzone w różnych częściach świata

Każda narodowość ma własne pamiętne daty. Mieszkańcy praktycznie każdego kraju obchodzą urodziny, Sylwestra, B

oże Narodzenie, czy Wielkanoc. Równocześnie każde państwo ma własne, tradycyjne święto, którego nie obchodzi się w żadnym innym kraju. Z pewnością są to święta mocno zakorzenione w społeczności danego terytorium. Oto parę z nich, które mogą Was zaciekawić.

1. Pogoń za serem – Wielka Brytania

W Gloucester co roku odbywa się wyścig za serem. Uczestnicy gonitwy w pogoni za serem pędzą w dół stromego zbocza, aby zdobyć żółty krążek sera. W rezultacie wygrywa ten, kto najszybciej za serem dobiegnie na dół.

2. Festiwal Światła – Tajlandia

Święto zaczyna się w czasie pełni księżyca w dwunastym miesiącu lunarnego kalendarza tajskiego. Podczas 5 dni odbywają się parady, pokazy sztucznych ogni i świetlne show. Lokalni mieszkańcy puszczają papierowe tratwy (Krathongi) na rzekę i rozświetlone lampiony do nieba. Godnym uwagi jest fakt, iż w trakcie puszczania tratew i lampionów modlą się. Wielu Tajów dziękuje w ten sposób hinduskiej bogini Wody Ganga.

3. Noc rzodkiewek – Meksyk

W mieście Oaxaca tradycyjna Noc rzodkiewek odbywa się co roku 23 grudnia. W trakcie festiwalu, rzemieślnicy wykonują rzeźby z półmetrowych rzodkiewek o wadze nawet do 3 kilogramów. Ważnymi aspektami podczas trwania festiwalu są także wesołe tańce, ciekawe konkursy oraz pyszne jedzenie.

Słyszałeś kiedyś, o którymś z tych świąt?

Kalendarz świąt nietypowych na 2022

Przed nami jeszcze parę oryginalnych i niepospolitych dni, by celebrować. Jak się okazuje świętować można nawet dzień drzewa, kundelka, czy borsuka. W odniesieniu do pozostałych miesięcy w roku 2022 oprócz Świąt Bożego Narodzenia, Halloween, czy Sylwestra będziemy mogli obchodzić również Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów – 28 października, nie od dziś wiadomo, że stres i nerwy są wrogiem człowieka. Dzień Absurdu – 20 listopada  w tym dniu można pleść bzdury i nikt nie powinien mieć nam tego za złe. Dzień Serka Wiejskiego – 30 grudnia, kiedy przejadły nam się już świąteczno-noworoczne potrawy, może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Reasumując o kalendarzu świąt nietypowych

Kalendarz świąt nietypowych to niewątpliwie kalendarz, z którym możesz celebrować każdy dzień! Jeśli chcesz zrobić komuś prezent zajrzyj do naszego kalendarza świąt nietypowych.