Aktualne Kody Rabatowe – kupuj taniej i zarabiaj przekazując kody dalej

Data aktualizacji: 03.06.2024

Kody rabatowe to jedno z najczęstszych haseł wpisywanych w wyszukiwarki internetowe! I nic w tym dziwnego, ponieważ każdy chciałby oszczędzić na zakupach. W poniższym wpisie poznać jak wyglądała historia kodów zniżkowych, jak wykorzystują je wydawcy sieci afiliacyjnych oraz gdzie można je umieścić.

Kody rabatowe w sieci i outdoorze

Kody rabatowe nie pojawiły się wraz z rozwojem biznesów e-commerce. Był to raczej wynik ewolucji, która od lat trwała na rynku zakupów. Początków kodów rabatowych, które znamy dzisiaj, należy szukać w kuponach ze zniżkami, które dodawane były do codziennej prasy. Po wycięciu takiego kuponu i okazaniu go w odpowiednim sklepie, można było otrzymać wskazany na nim rabat. Nie dotyczyły one jednak tylko produktów, ale również usług, takich jak hotele czy wycieczki.

Z czasem, takie źródło dystrybucji przestało być opłacalne. Wraz z rozwojem internetu, spadło zainteresowanie prasą, a sklepy on-line zaczęły święcić coraz większe triumfy. W sieci zaczęły pojawiać się przestrzenie, na których użytkownicy mogli znaleźć zniżki i wykorzystać je podczas wirtualnych zakupów. Ich popularność jest nieprzerwana do dziś. Użytkownicy często przed podjęciem decyzji zakupowej, zaglądają na różne strony, aby sprawdzić, czy czasem sklep, w których chcą coś kupić, nie udostępnił żadnej promocji. Potencjał ten wykorzystany został w afiliacji przez serwisy rabatowe.

Kody rabatowe w programach partnerskich

W programach partnerskich kody rabatowe są udostępnianie przez sklepy wydawcom, za pośrednictwem sieci afiliacyjnej. Wydawca, po otrzymaniu kodu, umieszcza go w swoim serwisie podpinając link afiliacyjny, dzięki czemu ma pewność, że transakcja zostanie mu przyznana. W takiej konfiguracji zyskuje każdy – w sklepie wzrasta ilość zamówień, klienci otrzymują zniżkę a wydawca prowizję.

Wspominając o wykorzystywaniu kodów rabatowych w afiliacji, należy również wspomnieć o ich różnicowaniu. Reklamodawcy, w zależności od potrzeby, mogą przekazać kody rabatowe uniwersalne lub ekskluzywne. I chociaż mechanizm działania obydwu zniżek jest identyczny, to jednak różnią się od siebie w następujące sposób:

Kody uniwersalneprzekazywane są wszystkim wydawcom danego programu partnerskiego, reklamodawca za pośrednictwem sieci afiliacyjnej udostępnia odpowiednią zniżkę, którą otrzymuje każdy partner.

Kody ekskluzywne to kody przekazywane tylko dla jednego, konkretnego wydawcy. Serwisy rabatowe często proponują reklamodawcą większą widoczność i wzmożoną promocję, jeżeli otrzymają zniżkę tylko dla siebie. Kody ekskluzywne mają zazwyczaj większą wartość niż uniwersalne.

Weekendowe kody rabatowe

Sklepy internetowe mają lepsze i gorsze okresy. Okresy wyższego i niższego zainteresowania ze strony klientów, czyli tzw. sezonowość sprzedaży, dotyczą każdego e-commerce. I tak przykładowo klimatyzatory czy kremy do opalania z filtrem zdecydowanie lepiej sprzedają się w wakacje, a w miesiące zimowe zapotrzebowanie na te produkty drastycznie spada.

Sezonowość sprzedaży przekłada się również na dni tygodnia. To właśnie weekend jest najspokojniejszym czasem dla sklepów internetowych. Sprzedaż zaczyna spadać już od piątku, kiedy ludzie rozpoczynają przygotowania do wolnej soboty i niedzieli.

Spadek sprzedaży w weekendy jest czymś naturalnym. Jednak można złagodzić nagłe zmniejszenie liczby zamówień poprzez zorganizowanie specjalnych akcji promocyjnych. Wyprzedaże, tańsze zakupy w pakietach, gratisy czy właśnie kody rabatowe to rewelacyjne sposób na zwiększenie sprzedaży w martwych okresach tygodnia.

Właśnie w tym celu powstała nasza akcja: Weekendowe Kody Rabatowe w webePartners! Możesz pobierać najnowsze kody w swoim panelu wydawcy lub śledzić na naszym blogu we wpisie Kody rabatowe na weekend

Jak wydawcy wykorzystują kody rabatowe?

Największymi beneficjentami są w tym wypadku wszystkie serwisy, które funkcjonują głównie dzięki kodom. Umieszczają one na swoich stronach konkretne rabaty, a ich użytkownicy mogą do woli z nich korzystać. Serwisy rabatowe bardzo często w celu pozyskania kodów ekskluzywnych organizują akcje promocyjne, gdzie oprócz wyświetlenia kodów na stronie, proponują również szereg innych działalności. Najgorętszymi okresami dla tego typu działalności, są stałe wydarzenia w ciągu roku – Black Friday, Boże Narodzenie, Mikołajki, a także Back to school czy nawet Halloween.

Ale z kodów nie korzystają tylko takie serwisy, inni wydawcy mogą umieszczać je na swoich blogach, facebookowych fanpage’ach czy Instagramie, łącząc je z linkami afiliacyjnymi. Stanowią one doskonały „wabik” na czytelników czy followersów, gdyż mogą oni kupić taniej polecane produkty, a wydawca otrzyma swoją prowizję od sieci afiliacyjnej.

Kody rabatowe i ich typy

Kody rabatowe mogą występować w kilku różnych typach, w zależności od tego, co oferują. Oczywiście, wydawcom najbardziej zależy na kodach obniżających wartość zamówienia, gdyż są one dla nich najkorzystniejsze.

Oto kilka najpopularniejszych typów:

Kod procentowy – czyli po prostu rabat, np. 10% na dany produkt, kategorię czy nawet cały asortyment. Stosowany zdecydowanie najczęściej.

Kod kwotowy – obniża kwotę zamówienia o konkretną wartość pieniężną, np. 20 zł taniej. W tym wypadku często występuje próg zakupowy, czyli kod obowiązuje od przekroczenia ustalonej minimalnej wartości zamówienia. Przykładowo, jeśli kod ma wartość 20 zł, a próg zakupowy to 100 zł, to możemy go wykorzystać tylko po przekroczeniu tej kwoty.

Darmowa dostawa – są to najczęściej kody krótkotrwałe, na weekend lub nawet jeden dzień (tzw. Dzień Darmowej Dostawy). Po wpisaniu kodu automatycznie nie zostają naliczone koszty przesyłki. Zdarza się, że akcje sklepów z bezpłatną wysyłką nie wymagają nawet wpisania kodu, a cena dostawy jest w tych dniach wyzerowana.

Kod rabatowy może obejmować najróżniejszy asortyment. Najczęściej stosuje się je w przypadku konkretnej kategorii lub całego asortymentu, znaczniej rzadziej przy pojedynczym produkcie. Informacja o kodzie powinna również zawierać informację o tym, w jakich dniach obowiązuje oraz czy łączy się on z innymi promocjami.

 

Zarządzanie kodami rabatowymi w programie partnerskim

W tej sekcji omówimy, jak zdobyć kody rabatowe oraz jak zarządzać nimi w celu osiągnięcia jak największych korzyści. Dowiesz się, jak tworzyć, edytować i rozpowszechniać kody rabatowe, aby skutecznie zwiększyć sprzedaż i zadowolenie klientów.

Tworzenie kodu rabatowego: Jak utworzyć własny kod?

Tworzenie kodu rabatowego to proces, który pozwala na stworzenie unikalnego kodu, który będzie mógł być wykorzystany przez klientów do uzyskania zniżki na produkty lub usługi. Aby utworzyć kod rabatowy, należy:

 1. Określić cel promocji, np. zwiększenie sprzedaży, pozyskanie nowych klientów, czy promowanie konkretnego produktu.
 2. Wybrać rodzaj zniżki, czyli procentową lub kwotową.
 3. Ustalić warunki promocji, takie jak minimalna wartość zamówienia, termin ważności kodu czy limit ilościowy.
 4. Wygenerować unikalny kod, który będzie łatwy do zapamiętania i wpisania przez klientów.

Warto pamiętać, że skuteczny kod rabatowy powinien być atrakcyjny dla klientów, łatwy do zrozumienia i wprowadzenia, a także dostosowany do celów promocji.

Edytowanie kodu rabatowego: Jak zmienić warunki działania kodu?

Edytowanie kodu rabatowego pozwala na modyfikację jego warunków działania, takich jak wartość zniżki, termin ważności czy ograniczenia dotyczące produktów objętych promocją. Aby edytować kod rabatowy, należy:

 1. Znaleźć kod rabatowy, który chcemy zmodyfikować, w systemie zarządzania promocjami.
 2. Wprowadzić zmiany w warunkach działania kodu, takie jak zwiększenie wartości zniżki, przedłużenie terminu ważności czy dodanie nowych produktów do promocji.
 3. Zapisać zmiany i poinformować klientów o nowych warunkach promocji, np. poprzez newsletter, media społecznościowe czy serwisy rabatowe.

Regularne edytowanie kodów rabatowych pozwala na dostosowanie promocji do aktualnych potrzeb klientów oraz zwiększenie efektywności działań marketingowych.

Rozpowszechnianie kodów rabatowych: Jak skutecznie przekazać kody wydawcom?

Rozpowszechnianie kodów rabatowych to proces, który pozwala na dotarcie z promocją do jak największej liczby klientów. Skuteczne wysyłanie kodów rabatowych może odbywać się na różne sposoby, takie jak:

 • Wysyłanie kodów rabatowych w newsletterach, co pozwala na dotarcie do zainteresowanych klientów, którzy zapisali się do otrzymywania informacji o promocjach.
 • Publikowanie kodów rabatowych na stronach internetowych, mediach społecznościowych czy serwisach rabatowych, co zwiększa zasięg promocji i pozwala na pozyskanie nowych klientów.
 • Wysyłanie kodów rabatowych w wiadomościach SMS lub MMS, co pozwala na szybkie i skuteczne dotarcie do klientów, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach.
 • Udostępnianie kodów rabatowych w ramach programów lojalnościowych, co pozwala na nagradzanie stałych klientów i zwiększenie ich zadowolenia z zakupów.

Warto pamiętać, że skuteczne rozpowszechnianie kodów rabatowych zależy od doboru odpowiednich kanałów komunikacji oraz dostosowania promocji do potrzeb i oczekiwań klientów.

Kody rabatowe w programie partnerskim

Marketing internetowy wykorzystuje różne narzędzia i strategie, aby zwiększyć sprzedaż, pozyskać nowych klientów i utrzymać lojalność obecnych. Jednym z takich narzędzi są kody rabatowe, które pozwalają na oferowanie atrakcyjnych zniżek i promocji. W tej sekcji omówimy, jak kody rabatowe są wykorzystywane w marketingu internetowym oraz jak wpływają na sprzedaż i zadowolenie klientów.

Kody rabatowe jako narzędzie promocji: Jak kody wpływają na sprzedaż?

Wpływ kodu rabatowego na sprzedaż jest związany z jego atrakcyjnością dla klientów oraz skutecznością w komunikacji marketingowej. Kody rabatowe mogą być wykorzystywane w różnych strategiach marketing promocja, takich jak:

 • Sezonowe promocje, np. wyprzedaże, świąteczne zniżki czy promocje z okazji Dnia Matki.
 • Oferty specjalne dla nowych klientów, np. zniżka na pierwsze zamówienie czy darmowa dostawa.
 • Promocje dla stałych klientów, np. programy lojalnościowe, kody rabatowe za polecenie znajomych czy zniżki urodzinowe.
 • Współpraca z influencerami, blogerami czy serwisami rabatowymi, którzy promują kody rabatowe wśród swojej społeczności.

Skuteczne wykorzystanie kodów rabatowych w marketingu internetowym może prowadzić do zwiększenia sprzedaży, pozyskania nowych klientów oraz utrzymania lojalności obecnych.

Nagradzanie klientów kodami rabatowymi: Jakie korzyści przynosi to firmie?

Nagradzanie klientów kodami rabatowymi jest jednym ze sposobów na zwiększenie ich zadowolenia z zakupów oraz utrzymanie lojalności. Korzyści dla firmy wynikające z nagradzania klientów kodami rabatowymi obejmują:

 • Zwiększenie oszczędności dla klientów, co może prowadzić do większej liczby powtórnych zakupów.
 • Wzrost zadowolenia klientów, co może wpłynąć na pozytywne opinie i rekomendacje.
 • Pozyskanie nowych klientów, którzy zdecydują się na zakup dzięki atrakcyjnym promocjom.
 • Utrzymanie lojalności obecnych klientów, którzy docenią nagrody za swoje zaangażowanie.

Warto pamiętać, że nagradzanie klientów kodami rabatowymi powinno być dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań, aby przynieść optymalne korzyści dla firmy.

Serwisy rabatowe i programy partnerskie: Jak zarabiają na kodach rabatowych?

Serwisy rabatowe oraz programy partnerskie to platformy, które pozwalają na promowanie kodów rabatowych i ofert specjalnych. Dzięki współpracy z firmami, serwisy rabatowe i programy partnerskie zarabiają na kodach rabatowych poprzez:

 • Prowizje od sprzedaży generowanej dzięki promowanym kodom rabatowym.
 • Opłaty za promowanie kodów rabatowych na stronach internetowych, w newsletterach czy mediach społecznościowych.
 • Współpracę z influencerami, blogerami czy serwisami rabatowymi, którzy otrzymują prowizje za promowanie kodów rabatowych wśród swojej społeczności.

Współpraca z serwisami rabatowymi i programami partnerskimi pozwala firmom na zwiększenie zasięgu promocji, pozyskanie nowych klientów oraz zwiększenie sprzedaży dzięki atrakcyjnym kodom rabatowym.

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy różne aspekty związane z kodami rabatowymi, ich działaniem oraz wykorzystaniem w praktyce. Przedstawiliśmy definicję kodów rabatowych, mechanizm ich działania oraz źródła, z których można pozyskać aktualne kody. Następnie omówiliśmy sposób korzystania z kodów rabatowych, w tym wprowadzenie kodu do zamówienia, zastosowanie kodu do obniżenia ceny oraz postępowanie w przypadku nieprawidłowego kodu.

Przedstawiliśmy również różne rodzaje kodów rabatowych, takie jak stałe i tymczasowe kody, kody ekskluzywne i dedykowane oraz zniżki procentowe i kwotowe. Omówiliśmy zarządzanie kodami rabatowymi, w tym tworzenie, edytowanie oraz rozpowszechnianie kodów wśród klientów.

W sekcji poświęconej marketingowi internetowemu, omówiliśmy wykorzystanie kodów rabatowych jako narzędzia promocji, nagradzanie klientów kodami rabatowymi oraz współpracę z serwisami rabatowymi i programami partnerskimi. Dzięki temu artykułowi, czytelnicy powinni posiadać wiedzę na temat korzystania z kodów rabatowych oraz ich wykorzystania w praktyce biznesowej.jak korzystać