Cykl rozliczeniowy w webePartners

Data aktualizacji: 29.03.2022

Często pytacie nas, jak wygląda kwestia rozliczenia z siecią partnerską, ile trzeba czekać na przelew, jak aktywować wypłatę… Wychodząc naprzeciw Waszym wątpliwościom, przygotowaliśmy ten wpis. Miłej lektury!

Jak to się zaczyna?

Aby wypłacić środki, trzeba, przede wszystkim, je zgromadzić :). Kiedy już umieścisz linki partnerskie na swoich serwisach i transakcje powoli zaczną pojawiać się w systemie, są one oznaczone żółtym kółkiem. Oznacza to, że zamówienie czeka na weryfikację reklamodawcy.

cykl rozliczeniowy

Od momentu dokonania transakcji, reklamodawca ma 45 dni, aby ją zweryfikować, czyli zaakceptować (kółko zielone) lub odrzucić (kółko czerwone). Nie martw się, jeżeli jakieś transakcje zostaną oznaczone na czerwono. Zdarzają się sytuacje, gdy klient, na przykład, zrezygnuje z zakupu, nie opłaci zamówienia albo je zwróci. Przy każdym odrzuconym zamówieniu możesz kliknąć w lupkę, aby dowiedzieć się, dlaczego reklamodawca go nie zaakceptował. Oczywiście, w razie jakichś wątpliwości, zawsze powinieneś skontaktować się z nami, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Środki do wypłaty

Jednak oznaczone na zielono transakcje, to jeszcze nie wszystko. Następnie musisz poczekać, aż zmienią swój status na fioletowy, co oznacza, że oczekują one na opłatę przez reklamodawcę. 15-ego dnia każdego miesiąca wystawiamy naszym klientom faktury. Przykładowo, fakturę do opłacenia za transakcje styczniowe, reklamodawca otrzyma 15 marca, ponieważ musi zagwarantować swoim klientom możliwość zwrotu zakupionego towaru. Potem oczekujemy, aż reklamodawca rozliczy się z nami, abyśmy mogli po raz kolejny zmienić status, tym razem na niebieski – do wypłaty. Ostatni kolor to czarny, który oznacza, że wypłaciłeś już pieniądze :).

cykl rozliczeniowy

Pierwsza wypłata

Aby wypłacić środki po raz pierwszy, musisz się skontaktować z nami. Wystarczy, że wyślesz maila na adres: bok@webepartners.pl, wpisując w jego tytule: aktywacja wypłaty. Pamiętaj, że zanim to zrobisz, należy upewnić się, czy uzupełnione zostały wszystkie dane w naszym systemie, imię, nazwisko, nr konta bankowego etc. Dopiero wtedy będziemy mogli aktywować wypłatę.

Wypłaty możesz dokonać dopiero w momencie, gdy na Twoim koncie znajdzie się kwota minimalna, czyli 100 zł. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla sieci afiliacyjnej, gdyby nie ten próg, musielibyśmy wysyłać przelewy nawet na najdrobniejsze kwoty, co zajęłoby bardzo dużo czasu. Aby wypłacić środki, wystarczy, że klikniesz w pomarańczowy przycisk.

cykl rozliczeniowy

Co ważne, nie musisz wypłacać zgromadzonych pieniędzy regularnie. Tylko od Ciebie zależy, czy chcesz uzbierać większą kwotę, czy wolisz otrzymywać przelewy na bieżąco.

Rachunek czy faktura?

Jednak samo kliknięcie to nie wszystko. Aby środki mogły zostać przelane na Twoje konto, musisz wygenerować dokument, na podstawie którego wyślemy do Ciebie pieniądze. Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, wystarczy, że wygenerujesz rachunek za pomocą naszego panelu. Jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilkę.

cykl rozliczeniowy

Jeżeli natomiast prowadzisz działalność gospodarczą, powinieneś wystawić nam fakturę VAT. Wystarczy, że dodasz ją do systemu.

cykl rozliczeniowy

Czasami zdarza się, że wydawcy tylko zlecą płatność, a nie wygenerują dokumentu. Wówczas nie mamy możliwości przelania zarobionych pieniędzy. Dlatego, zanim napiszesz do nas maila, sprawdź, czy wszystkie formalności zostały dokonane. 🙂

O tym, jak powinieneś rozliczyć się potem z Urzędem Skarbowym, dowiesz się tutaj.

Kiedy otrzymam wypłatę?

Kiedy Twoje zlecenie wypłaty oraz dokument zostaną zaakceptowane, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś otrzymał od nas przelew. Najczęściej wysyłamy je w piątek. Czasami jednak wypadnie nam coś nieoczekiwanego, wówczas wysyłamy przelewy na początku kolejnego tygodnia. Dlatego nie martw się jeżeli Twój rachunek lub faktura zostały zaakceptowane, np. w poniedziałek, a w piątek nadal nie otrzymałeś przelewu, na pewno dotrze do Ciebie w ciągu kilku dni.

Jeżeli zdarzy się sytuacja, że nie otrzymasz swoich środków, skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy wszystko wyjaśnić.

Co należy zapamiętać?

Cykl rozliczeniowy nie należy do skomplikowanych. Przed zleceniem aktywacji wypłaty uzupełnij wszystkie dane w systemie. Musisz też pamiętać o dołączeniu rachunku lub faktury VAT, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, inaczej nie będziemy mieli możliwości wypłacenie środków.

 

cykl rozliczeniowy