Częstym mitem z którym można się spotkać jest ten, iż zarabianie przez polecenie jest tylko dla osób, które prowadzą strony www lub bloga. Zauważamy jednak, że afiliacja wygodnie rozsiadła się w serwisach społecznościowych. To dobry moment, żeby pokazać jak zarabiać na Facebooku.

Afiliacja – jak zarabiać na facebooku?

Linki afiliacyjne są odpowiedzią na pytanie, jak zarabiać na Facebooku? Są one szczególnie skuteczne na tej platformie społecznościowej, ponieważ mamy wiele możliwości ich zamieszczania. Zanim jednak omówimy dokładnie, gdzie możesz wkleić link afiliacyjny, warto pamiętać o najważniejszym:

Nasi fani oczekują przede wszystkim wartościowych treści, które tworzymy lub udostępniamy. Dlatego bardzo ważne jest, aby polecane w ramach afiliacji produkty były uzupełnieniem publikowanej treści, a nie wyłącznie suchą reklamą.

Link afiliacyjny, czyli jak zarabiać na Facebooku

Najpopularniejszą formą działań afiliacyjnych w mediach społecznościowych jest link afiliacyjny zwany zamiennie linkiem partnerskim (więcej dowiesz się z wcześniejszego wpisu o linkach afiliacyjnych).

Facebook zezwala na umieszczenie aktywnego linka praktycznie w każdym miejscu: bezpośrednio w treści posta bez grafiki, w opisie grafiki, filmu czy w albumie zdjęć. Dlatego tworzenie wpisów zawierających linki afiliacyjne nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Tworzysz post afiliacyjny dokładnie tak samo jak każdy inny post, tylko dodatkowo doklejasz link afiliacyjny w wybranym miejscu.

Nieco trudniej tworzyć posty afiliacyjne na Instagramie, bo nie jest on już tak łaskawy jeśli chodzi o dodawanie jakichkolwiek aktywnych linków. Afiliacja na Instagramie wymaga nieco większego zaangażowania, o czym pisaliśmy w artykule na temat zarabiania na Instagramie.

Link afiliacyjny jako post

To banalnie proste zadanie. Po wygenerowaniu linka afiliacyjnego umieszczamy go bezpośrednio w treści posta. Po wklejeniu należy dodać odpowiednią, przygotowaną grafikę (w przypadku postów linkujących jest to najczęściej rozmiar 1200×628). Nazwę linku możemy zmienić klikając na nią i wpisując własną, tak jak na obrazku poniżej. Pamiętajmy też o dodaniu treści, sam link afiliacyjny jako post raczej nie zachęci użytkowników do kliknięcia, natomiast z odpowiednim contentem, to skuteczna metoda jak zarabiać na facebooku.

Post na tablicy ze zdjęciem podpowiada jak zarabiać na Facebooku

Link afiliacyjny w treści posta

Możemy również dodać link afiliacyjny w treści posta. Najlepiej zilustruje to poniższy przykład:

Marek prowadzi fanpage poświęcony serialom. Od jakiegoś czasu działa w sieciach afiliacyjnych i reklamuje na swojej stronie produkty reklamodawców. Marek wie jak zarabiać na Facebooku i ostatnio opublikował następujący post: House of Cards, to niesamowicie wciągający serial o intrygach na samych szczytach amerykańskiej władzy. Doskonałe aktorstwo, porywająca akcja, genialne poprowadzone wątki. Polecam z całego serca! Jeżeli chcielibyście mieć w swojej kolekcji cały pierwszy sezon na DVD, kliknijcie tutaj: https://goo.gl/FNKCMU


Link afiliacyjny zawarty bezpośrednio w treści posta to też sposób na to, jak zarabiać na Facebooku

Taka forma promocji jest bardzo przemyślana, ponieważ link afiliacyjny stanowi jedynie uzupełnienie treści posta, a nie jego cel.

Jeśli to dla was mało i jeszcze zastanawiacie się jak zarabiać na Facebooku to mamy kolejną propozycje. Tak się składa, że Facebook spośród wszystkich platform społecznościowych oferuje najwięcej sposobów prezentowania postów. Tym samym oznacza to, że daje wiele możliwości przekierowywania użytkowników poza serwis.

Get the look to sposób jak zarabiać na Facebooku

Aby dowiedzieć się jak zarabiać na Facebooku musimy dobrze poznać naszego odbiorcę. To ułatwi nam wybór proponowanych produktów i oczywiście lepszą klikalność. Starajcie się polecać swoim użytkownikom rzeczy, które są powiązane z tematem waszego fanpage’a lub zainteresowaniami. Im bardziej zaangażowaną społeczność skupiacie wokół siebie, tym chętniej skorzysta ona z Twoich poleceń!

Get the look to kolejny sposób jak zarabiać na Facebooku

Jak zarabiać na Facebooku w grupach tematycznych

Innym sposobem na działalność afiliacyjną na Facebooku jest prezentowanie produktów w grupach tematycznych, które stają się coraz bardziej popularne. Zasady działania wyglądają tutaj bardzo podobnie jak w pozostałych miejscach. Przygotowujemy treść posta (np. opis książki), dodajemy jej zdjęcie oraz link afiliacyjny. Musimy jednak pamiętać, że każda grupa rządzi się swoimi prawami, dlatego przed udostępnieniem posta należy uważnie przeczytać jej regulamin. Chyba nie chcemy dostać bana, prawda?

 

Jak zarabiać na Facebooku poprzez linki w opisach zdjęć

Link afiliacyjny możemy również dodać do opisu zdjęcia. Jest to bardzo proste. Wystarczy, że udostępnimy na swoim fanpage’u obrazek, a wybierając funkcję dodaj opis, umieścimy przy nim link partnerski oraz treść posta.

Opis pod zdjęciem to dobre miejsce na link afiliacyjny. Dowiedz się jak zarabiać na Facebooku

Link partnerski w komentarzu i wiadomości prywatnej

To kolejny sposób jak zarabiać na Facebooku. W tym miejscu ponownie możemy posłużyć się przykładem Marka:

Po opublikowaniu posta o serialu House of Cards, Marek otrzymał pod nim komentarz od Magdy. Brzmiał on w ten sposób: Szukam prezentu na urodziny dla brata, który interesuje się fantastyką. Czy mógłbyś polecić mi jakiś serial? Nic prostszego! Maciek wszedł na stronę sklepu, którego jest partnerem i znalazł eleganckie wydanie pierwszego sezonu serialu Gra o Tron. Odpowiedział na komentarz w ten sposób: Jasne! Co powiesz na to: https://goo.gl/WWB62K

Bardzo podobne pytanie Marek otrzymał także w wiadomości prywatnej. Również polecił ten serial wraz z linkiem afiliacyjnym. Przesyłanie linków poprzez messengera nie stanowi przecież problemu!

Polecaj linki afiliacyjne bezpośrednio w wiadomości prywatnej. To dobry sposób jak zarabiać na Facebooku

W tych dwóch przypadkach mamy do czynienia z sytuacją gdzie użytkownik sam zgłasza się po pomoc i poradę, dlatego nie może być mowy o żadnym nachalnym działaniu i namawianiu do zakupu za wszelką cenę. To prosty sposób jak zarabiać na Facebooku.

Pamiętajcie, że linki afiliacyjne możecie przesyłać nie tylko przez Messengera. Swobodnie wkleicie go do komunikatora WhatsApp, Google Hangouts, SMS-a czy po prostu do maila.

Każdy link wysyłany na w wiadomości prywatnej czy w komentarzu, można zastąpić linkiem afiliacyjnym! Otwiera to przed wami wiele możliwości.

Linki afiliacyjne umieszczamy też w komentarzach. Podpowiadamy jak zarabiać na Facebooku

 


Jak zarabić na Facebooku – wideoporadnik

Nasz kolega Sebastian przygotował dla was filmowy poradnik jak w prosty i efektywny sposób wykorzystać Facebooka do afiliacji 🙂

Zachęcamy Was do obejrzenia tej instrukcji i poznania jakie sposoby dotarcia do odbiorców możecie wykorzystać:

W pierwszej lekcji dowiecie się, w jaki możecie podpiąć link afiliacyjny Facebooku jest wklejenie go w post. Dowiecie się też jak uatrakcyjnić taki link, by nie wyglądał brzydko i zachęcał do kliknięcia:

 

W lekcji numer dwa pokazujemy jak stworzyć post na Facebooka, w którego treści wklejamy link partnerski. Jest to bardzo proste, a szczegółowa instrukcja poniżej 🙂

 

Jak zarabiać na Facebooku w grupach dyskusyjnych? One także są świetnym miejscem do działań afiliacyjnych. W trzeciej lekcji dowiecie się jak wykorzystać ich potencjał:

 

W czwartej lekcji dowiecie się jak wykorzystać zdjęcia umieszczane na portalu. Jest to również bardzo proste, a ładne zdjęcie może bardzo przyciągnąć uwagę odbiorców. W filmie poniżej Sebastian pokazuje krok po kroku co należy zrobić:

 

Link afiliacyjny możesz także wykorzystać w komentarzu. Sebastian w piątej lekcji poradnika pokazuje wam jak zarabiać na fecebooku na przykładzie posta na fanpage. Tak naprawdę możesz wykorzystać każdy rodzaj komentarza (grupy, odpowiedź na fanpage czy nawet na prywatnym profilu gdy na przykład jakiś znajomy szuka ciekawej książki).

 

Szóstym filmikiem ze sposobem jak zarabiać na Facebooku dzieląc się linkami afiliacyjnymi, którym chcemy się z wami podzielić, jest przesyłanie linka poprzez prywatną wiadomość. Możecie wykorzystać ten sposób kiedy przykładowo wasz fan lub znajomy pyta o polecenie konkretnego produktu. W ostatniej lekcji wszystko jest objaśnione krok po kroku:

 

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik będzie dla was przydatny! Jak widzicie nie tylko posiadacze blogów i witryn internetowych mogą zostać wydawcami i rozpocząć swoją przygodę z naszą siecią partnerską.

Podsumowując:

afiliacja wykonane

  Afiliacja to dobry sposób na to, jak zarabiać na Facebooku. Otrzymujemy wiele nowych możliwości zyskiwania pieniędzy poprzez polecanie swoim odbiorcom wybranych produktów. Nie zapominajcie jednak o jakości contentu jaki publikujecie. Dbajcie o to, aby zawsze był wartościowy i spójny z wizerunkiem, który tworzycie. mocniej przełoży się to na korzyści z afiliacji.

afiliacja wykonane

  Posty nie powinny być przeładowane linkami afiliacyjnymi. Polecajcie również produkty, na których bezpośrednio nie zarabiacie. Dzięki temu zbudujecie swój wizerunek eksperta! Warto rekomendować rzeczy, które przetestowaliście lub wiecie, że są warte polecenia.

afiliacja wykonane

  TESTUJCIE! Nie ma jednej odpowiedzi na to, jak zarabiać na Facebooku i jaki format sprawdza się najlepiej w działaniach afiliacyjnych. Wszystko zależy od specyfiki i upodobań waszej grupy docelowej. Dlatego nie zniechęcajcie się, jeśli pierwsze działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Testujcie różne możliwości i formaty, aby z czasem wyłonić ten, który przynosi najlepsze efekty.


Afiliacja na Facebooku pozwala monetyzować działania w internecie bez konieczności posiadania własnej strony internetowej. Co więcej, sposobów na umieszczanie tam linka partnerskiego jest naprawdę sporo. Nie zapominajmy jednak, że tworząc fanpage musimy przede wszystkim dostarczać atrakcyjne treści naszym ,,lajkującym”, dlatego afiliujmy z rozwagą i umiarem!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak zarabiać na Facebooku i o afiliacji w social media, wystarczy, że pobierzesz naszego darmowego e-booka! Znajdziesz tam najlepsze przykłady, wskazówki i porady jak monetyzować swoje działania w sieci!

 

pobierz e-book jak zarabiać w social media

 

 

Absolwent dziennikarstwa, pasjonat literatury, teatru i muzyki rockowej. Praktycznie nie rozstaje się z klawiaturą, czy to w biurze, czy w domu. W webePartners opiekuje się wydawcami, dba aby ich współpraca z reklamodawcami na każdym etapie przebiegała sprawnie i efektywnie . W zespole webe znany z przygotowywania mocnej i pysznej kawy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 22.06.2017