Linki afiliacyjne to najszybsza metoda zarabiania na polecaniu produktów. Kochają je blogerzy i użytkownicy social mediów. To najszybszy sposób aby monetyzować każde działanie online.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie dzięki polecaniu produktów lub usług, to świetnie trafiłeś, bo mamy dla ciebie proste narzędzie jakim są linki afiliacyjne.

Co to są linki afiliacyjne?

Linki afiliacyjne (znane również jako linki partnerskie lub deep linki), to po prostu aktywne linki URL, które po przetworzeniu w systemie afiliacyjnym,  zapisują liczbę kliknięć i ilość wygenerowanych dzięki temu akcji online: sprzedaży w sklepie internetowym, wypełnienie formularza lub ankiety, rejestracji w systemie, zapisania do newslettera, skorzystania z promocji i innych akcji jakich oczekuje reklamodawca. Jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z afiliacją, to tutaj dowiesz się czym różni się reklamodawca od wydawcy.

Gdy użytkownik internetu kliknie w twój link afiliacyjny i przejdzie dzięki temu do sklepu internetowego, tobie zostanie naliczona prowizja za zakupy, których on dokona w tym sklepie . Co więcej, użytkownik nie musi nic kupić bezpośrednio po przejściu do sklepu. Jeśli wróci do niego w ciągu 30 dni, czyli w okresie żywotności plików cookies, to nadal tobie zostanie naliczona prowizja za te zakupy.

Polecasz? Zarabiaj dzięki linkom afiliacyjnym

Niezależnie od tego jaki rodzaj działalności w internecie prowadzisz, zapewne polecasz sprawdzone produkty lub usługi innym użytkownikom, lub wspominasz te produkty, które uważasz za warte uwagi. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli podepniesz pod swoje polecenia linki afiliacyjne, skorzysta na tym nie tylko twój czytelnik, ale również ty! Przekierowując użytkownika do stron, gdzie może on od razu przejrzeć polecany produkt lub usługę, sprawdzić cenę i dokonać zakupu, oszczędzasz mu czas jaki musiałby poświęcić na samodzielne przeszukiwanie internetu, a sam zarabiasz prowizję od sfinalizowanej transakcji.

Gdzie można umieścić linki afiliacyjne?

Tak jak każdy inny aktywny link, linki afiliacyjne możesz zamieścić w dowolnym miejscu na stronie internetowej, blogu lub w swoich kanałach social media: na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTubie czy Snapchcie. Jeśli nie posiadasz własnej strony i nie działasz aktywnie w social media, to nadal możesz zarabiać na linkach afiliacyjnych. Bo linki afiliacyjne można przesłać w mailu a także przez dowolny komunikator: Messenger, WhatsApp czy GG. Jeśli chcesz zobaczyć kilka konkretnych przykładów w jaki sposób inni wykorzystują afiliację, przeczytaj Jak dobrze dobrze wykorzystać afiliację

Jak stworzyć linki afiliacyjne

Generowanie linków afiliacyjnych jest szybkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy kilkanaście sekund aby wygenerować podstawowy link afiliacyjny do strony głównej wybranego sklepu intenretowego. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy programistycznej, przez proces generowania linków przeprowadzi cię nasz intuicyjny genrator linków afiliacyjnych.

linki afiliacyjne

 

Linki afiliacyjne może generować każdy, kto zarejestruje się w sieci afiliacyjnej i dołączy do wybranego programu partnerskiego. Po dołączeniu do programu partnerskiego stajesz się wydawcą tego programu co oznacza, że otrzymasz prowizję od zakupów, które zostaną zrealizowane z twojego polecenia. Linki afiliacyjne mogą odprowadzać do:

  • strony głównej serwisu reklamodawcy

https://goo.gl/0Xj7cC

  • dowolnej kategorii produktów w serwisie reklamodawcy

https://goo.gl/ff1xuv

  • do podstrony z konkretnym produktem, który chcemy reklamować

https://goo.gl/uvkecv


Jak i gdzie stosować linki afiliacyjne aby zarabiać?

Linki afiliacyjne (partnerskie) możemy podpinać pod dowolną grafikę, logo lub tekst (pojedyncze słowa lub całe zdania). Taki link  można stosować w poleceniach, dyskretnie reklamować wybrane produkty i w przyjazny sposób wpływać na decyzje zakupowe użytkowników. Linki afiliacyjne są efektywniejsze niż tradycyjne banery, bo nie są nachalne, dlatego użytkownicy chętnie w nie klikając nie mając tak naprawdę świadomości, że kliknęli w reklamę.

Linki afiliacyjne na blogach i w serwisach tematycznych

Na blogach i stronach tematycznych linki afiliacyjne można podpiąć pod dowolne zdjęcie, tekst, własną grafikę lub wkleić po prostu jako aktywny link.


FRAGMENT WPISU NA BLOGU

linki afiliacyjne w poście bloga

We fragmencie wpisu powyżej, zdjecie zostało podlinkowane linkiem afiliacyjnym odprowadzającym do strony produktu w sklepie, w tekście fraza kombinezon z kominem również do tej samej podstrony co zdjęcie, natomiast logo sklepu madnezz.pl – do strony głównej reklamodawcy.

Ale to tylko jeden przykład z bardzo wielu możliwości wykorzystywanie linków afiliacyjnych. Jeśli piszesz bloga lub posiadacz stronę tematyczną, więcej przykładów znajdziesz we wpisie a temat pomysłów umieszczania linków afiliacyjnych. Jeśli natomiast nie prowadzisz własnej strony, ale aktywnie działasz w social media, polecamy wpis afiliacja bez bloga lub serwisu.


Linki afiliacyjne w serwisach społecznościowych 

Linki afiliacyjne można zamieszczać w serwisach społecznościowych, przesyłać mailem a także poprzez dowolny komunikator typu Messenger czy WhatsApp. Przygotowaliśmy przewodnik pełen praktycznych porad i przykładów jak można zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych. Pobierz ebooka i przekonaj się jakie to łatwe!

jak zarabiać na facebooku

pobierz ebokk linki afiliacyjne

 


Linki afiliacyjne – warto zapamiętać

Linki afiliacyjne można umieszczać w różnorodnych serwisach :

ważne zapamiętaj blogach, vlogach

ważne zapamiętaj kanałach YouTube

ważne zapamiętaj Facebooku, Pintereście, Instagramie

ważne zapamiętaj mailingach

ważne zapamiętaj serwisach rabatowych

ważne zapamiętaj serwisach tematycznych i opiniotwórczych

Nawet gdy nie masz strony ani konta w sieciach społecznościowych, nadal możesz zarabiać na polecaniu produktów poprzez linki partnerskie. Wystarczy, że prześlesz link znajomym w mailu lub poprzez dowolny komunikator. Gdy skorzystają z Twojego polecenia, przejdą przez ten link do sklepu i kupią jakąkolwiek rzecz, Ty otrzymasz od tej transakcji prowizję.


Linki afiliacyjne to najszybszy sposób polecenia produktów i i usług. Tworzymy go metodą „skopiuj-wklej” w generatorze linków, po zalogowaniu w panelu wydawcy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po narzędziach na YouTube. 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 09.06.2019
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *