Linki afiliacyjne to najszybsza metoda zarabiania na polecaniu produktów. Kochają je blogerzy i użytkownicy social mediów. To najszybszy sposób aby monetyzować każde działanie online.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie dzięki polecaniu produktów lub usług, to świetnie trafiłeś, bo mamy dla ciebie proste narzędzie. Link afiliacyjny na najszybszy sposób na zarabianie przez internet.

Co to są linki afiliacyjne?

Linki afiliacyjne (znane również jako linki partnerskie lub deep linki), to po prostu aktywne linki URL, które po przetworzeniu w systemie afiliacyjnym,  zapisują liczbę kliknięć i ilość wygenerowanych dzięki temu akcji online: sprzedaży w sklepie internetowym, wypełnienie formularza lub ankiety, rejestracji w systemie, zapisania do newslettera, skorzystania z promocji i innych akcji jakich oczekuje reklamodawca. Jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z afiliacją, to tutaj dowiesz się czym różni się reklamodawca od wydawcy.

Gdy użytkownik internetu kliknie w twój link afiliacyjny i przejdzie dzięki temu do sklepu internetowego, tobie zostanie naliczona prowizja za zakupy, których on dokona w tym sklepie . Co więcej, użytkownik nie musi nic kupić bezpośrednio po przejściu do sklepu. Jeśli wróci do niego w ciągu 30 dni, czyli w okresie żywotności plików cookies, to nadal tobie zostanie naliczona prowizja za te zakupy.

Polecasz? Zarabiaj dzięki linkom afiliacyjnym

Niezależnie od tego jaki rodzaj działalności w internecie prowadzisz, zapewne polecasz sprawdzone produkty lub usługi innym użytkownikom, lub wspominasz te produkty, które uważasz za warte uwagi. Dzięki linkom afiliacyjnym możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli podepniesz pod swoje polecenia linki afiliacyjne, skorzysta na tym nie tylko twój czytelnik, ale również ty! Przekierowując użytkownika do stron, gdzie może on od razu przejrzeć polecany produkt lub usługę, sprawdzić cenę i dokonać zakupu, oszczędzasz mu czas jaki musiałby poświęcić na samodzielne przeszukiwanie internetu, a sam zarabiasz prowizję od sfinalizowanej transakcji.

Gdzie można umieścić linki afiliacyjne?

Tak jak każdy inny aktywny link, linki afiliacyjne możesz zamieścić w dowolnym miejscu na stronie internetowej, blogu lub w swoich kanałach social media: na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTubie czy Snapchcie. Jeśli nie posiadasz własnej strony i nie działasz aktywnie w social media, to nadal możesz zarabiać na linkach afiliacyjnych. Bo linki afiliacyjne można przesłać w mailu a także przez dowolny komunikator: Messenger, WhatsApp czy GG.

Jak stworzyć linki afiliacyjne

Generowanie linków afiliacyjnych jest szybkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy kilkanaście sekund aby wygenerować podstawowy link afiliacyjny do strony głównej wybranego sklepu intenretowego. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy programistycznej, przez proces generowania linków przeprowadzi cię nasz intuicyjny genrator linków afiliacyjnych.

linki afiliacyjne

 

Linki afiliacyjne może generować każdy, kto zarejestruje się w sieci afiliacyjnej jako wydawca i dołączy do wybranego programu partnerskiego. Po dołączeniu do programu partnerskiego stajesz się wydawcą tego programu co oznacza, że otrzymasz prowizję od zakupów, które zostaną zrealizowane z twoich linków afiliacyjnych. Linki afiliacyjne możesz dodwolnie generować do:

Jak i gdzie stosować linki afiliacyjne aby zarabiać?

Linki afiliacyjne (partnerskie) możemy podpinać pod dowolną grafikę, logo lub tekst (pojedyncze słowa lub całe zdania). Taki link  można stosować w poleceniach, dyskretnie reklamować wybrane produkty i w przyjazny sposób wpływać na decyzje zakupowe użytkowników. Linki afiliacyjne są efektywniejsze niż tradycyjne banery, bo nie są nachalne, dlatego użytkownicy chętnie w nie klikając nie mając tak naprawdę świadomości, że kliknęli w reklamę.

Jak zarabiać na blogu i w social media dzięki linkom afiliacyjnym

Na blogach, stronach tematycznych i w social media linki afiliacyjne można wykorzystywać na wiele sposobów. Na blogu i każdej innej stronie internetowej możesz linki afiliacyjne podpiąć pod dowolne zdjęcie, tekst, własną grafikę lub wkleić po prostu jako aktywny link.

Linki afiliacyjne na blogu – dobre przykłady

Stylizacje na blogach to świetny sposób aby wykorzystywać potencjał linków afiliacyjnych. Wpisy tego typu działają bardzo podobnie do poradników zakupowych, które zawsze cieszą się duzym zainteresowaniem czytelników . We wpisie modowej blogerki Ubieraj Się Klasycznie, panie znajdą konkretne pomysły na to jak dopasować różne elementy garderoby. Taka forma idealnie sprawdza się przy wykorzystywaniu linków afiliacyjnych, które można polinkować pod nazwę sklepu, marki czy nazwę konkretnetgo produktu, które zostaja wymienione obok grafiki czy zdjęcia.

Przykład:7 inspiracji na wiosnę– Ubieraj Się Klasycznie

geneator linków

Pokazywanie czytelnikom w jaki sposób mogą zmienić swoją przestrzeń,proponowanie dodatków do wnętrza, pomoc w doborze kolorów, podpowiadanie jak zestawić ze sobą produkty oraz… polecać im najlepsze – to zawsze się sprawdza w linkach afiliacyjnych! Ewa z bloga Mocem zaprezentowała ciekawe inspiracje dla urządzenia weselnej sali, dzięki linkom afiliacyjnym, przyszli małżonkowie z łatwością będą mogli kupić odpowiednie dekoracje i ozdoby.

Przykład: Lawenda – motyw przewodni wesela – Mocem

generator linków link afiliacyjny

Dla każdego coś miłego! Lista prezentowa dla architekta, programisty, sportowca czy fana komiksów Marvela. Joanna z bloga Joanna Pachla, przedstawia propozycje tanich prezentów świątecznych! Taka lista na pewno pomoże niejednej osobie wybrać super prezent dla kogoś bliskiego, od razu przechodząc do sklepu za pomocą linka afiliacyjnego, a autorowi zarobić na blogu.

Przykład: 12 pomysłów na tanie prezenty świąteczne. Jak wybrać te najlepsze? – Joanna Pachla

generator linków link afiliacyjny

Dzielenie się z czytelnikami swoimi najnowszymi odkryciami (artykuły spożywcze, gadżety, kursy, książki – sprawdza się zawsze). Na tego typu wpisy postawiła Ch*jowa Pani Domu jedna z najpopularniejszych blogerek lajfstajlowych. Dodanie linków afiliacyjnych pod dane pozycje książkowe z pewnością przyniesie wiele transakcji, a co za tym idzie, prowizji!

Przykład: Najlepsze książki lipiec 2019 – Ch*jowa Pani Domu

generator linków link afiliacyjny

Jeśli piszesz bloga i szukasz więcej więcej przykładów wykorzystania linków afiliacyjnych, znajdziesz je w artykule Generator linków afiliacyjnych – najprostsze narzędzie do zarabiania online.


Linki afiliacyjne w serwisach społecznościowych 

Linki afiliacyjne można zamieszczać w serwisach społecznościowych, przesyłać mailem a także poprzez dowolny komunikator typu Messenger czy WhatsApp. Przygotowaliśmy przewodnik pełen praktycznych porad i przykładów jak można zarabiać na linkach afiliacyjnych w mediach społecznościowych. Pobierz ebooka i przekonaj się jakie to łatwe!

jak zarabiać na facebooku

pobierz ebokk linki afiliacyjne

 


Generowanie linków afiliacyjnych – wideo przewodnik

Linki afiliacyjne to najszybszy sposób polecenia produktów i i usług. Tworzymy go metodą „skopiuj-wklej” w generatorze linków, po zalogowaniu w panelu wydawcy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po narzędziach na YouTube.Linki afiliacyjne – warto zapamiętać

Linki afiliacyjne można umieszczać w różnorodnych serwisach :

ważne zapamiętaj blogach, vlogach

ważne zapamiętaj kanałach YouTube

ważne zapamiętaj Facebooku, Pintereście, Instagramie

ważne zapamiętaj mailingach

ważne zapamiętaj serwisach rabatowych

ważne zapamiętaj serwisach tematycznych i opiniotwórczych

Nawet gdy nie masz strony ani konta w sieciach społecznościowych, nadal możesz zarabiać na polecaniu produktów poprzez linki partnerskie. Wystarczy, że prześlesz link znajomym w mailu lub poprzez dowolny komunikator. Gdy skorzystają z Twojego polecenia, przejdą przez ten link do sklepu i kupią jakąkolwiek rzecz, Ty otrzymasz od tej transakcji prowizję.

No to do dzieła!

link afiliacyjny jak zarabiać

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 09.08.2020