Przygotuj swój program partnerski na największą sprzedaż w roku. Black Friday, Black Week, Mikołajki i Święta tuż, tuż.

Data aktualizacji: 23.04.2024

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a chłodne wieczory zaczynają przypominać o zbliżającej się zimie, konsumenci na całym świecie z niecierpliwością wyczekują jednego z najgorętszych okresów zakupowych. Rozpoczyna się od Black Week, a jego kulminacja następuje w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ten czas przynosi ze sobą gorączkę zakupów, podczas której sklepy oferują swoje najbardziej atrakcyjne promocje, a klienci poszukują najlepszych okazji.

POBIERZ NA PÓŻNIEJ ZOBACZ WIĘCEJ

Jednak w dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie zakupy online stają się coraz bardziej powszechne, sukces w tym kluczowym okresie nie zależy wyłącznie od atrakcyjności ofert czy jakości produktów. Kluczem do osiągnięcia rekordowych wyników sprzedażowych jest skuteczna współpraca z wydawcami w sieci afiliacyjnej. Wydawcy ci, działając jako ambasadorzy marki, mają zdolność dotarcia do szerokiej grupy potencjalnych klientów, promując produkty i usługi w sposób, który buduje zaufanie i przyciąga uwagę. Współpracując z nimi efektywnie, reklamodawcy mogą znacząco zwiększyć swoją widoczność i zyski w tym najważniejszym okresie roku.

W artykule przedstawimy 5 kluczowych wskazówek, które pomogą reklamodawcom w pełni wykorzystać potencjał tego sezonu i maksymalizować zyski dzięki skutecznej współpracy z wydawcami w sieci afiliacyjnej. Zapraszamy do lektury!

1. Udostępnij kody rabatowe i dodaj materiały reklamowe

W świecie marketingu afiliacyjnego kody rabatowe i materiały reklamowe stanowią podstawowe narzędzie pracy dla wydawców. To dzięki nim mogą oni skutecznie promować produkty czy usługi reklamodawców, przyciągając uwagę potencjalnych klientów i zachęcając ich do zakupów.

Przekazanie wydawcom materiałów z odpowiednim wyprzedzeniem jest niezwykle istotne. Wydawcy potrzebują czasu na zaplanowanie swoich działań promocyjnych, dostosowanie strategii do dostępnych materiałów oraz wdrożenie ich na swoich platformach. Zaplanowane działanie i rozłożone odpowiednio w czasie przekłada się na skuteczną promocję programu partnerskiego.

Kody rabatowe i promocje

Kody rabatowe są jednym z najistotniejszych narzędzi do angażowania wydawców we współpracę afiliacyjną. Otrzymując kod rabatowy, wydawcy przekazują go swoim odbiorcom, dzięki czemu mają dodatkowy argument, aby zachęcać użytkowników do zakupów w konkretnym sklepie sklepie. Najwieksze korzyści udostępniania kodów i aktualnych promocji wydawcom:

 • motywują wydawców do aktywności w programie
 • wydawcy chętniej wspominają w publikacjach o marce udostępniającej kody
 • chętnie przekazują kody swoim odbiorcom motywując do szybszych zakupów
 • zniżki kreują wizerunek marki przyjaznej swoim klientom
 • szybko docierają do łowców okazji
 • pobudzają sprzedaż w niskich sezonach zakupowych

W jaki sposób dodać kody rabatowe w panelu reklamodawcy webePartners?

Dodawanie kodów rabatowych panelu reklamodawcy webePartners

Kody uniwersalne i dedykowane

W systemie webePartners, reklamodawca ma możliwość przekazywania kodów rabatowych dla wszystkich wydawców lub tylko dla wybranych. Dwa podstawowe rodzaje kodów to:

KOD UNIWERSALNY – przekazywany jest wszystkim wydawcom programu partnerskiego, czyli ten sam kod rabatowy będzie pojawiał się na wielu różnych witrynach wydawców.

KOD DEDYKOWANY – przekazywany jest tylko wybranemu wydawcy”, co oznacza, że tylko on może publikować go na swojej stronie.

Materiały reklamowe i banery

Mimo, że użytkownicy internetu uodpornili się już na uciążliwe reklamy w formie banerów, to w kilku przypadkach jest to wciąż jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingowych.

Najlepiej sprawdzają się banery, które są nośnikiem konkretnej informacji, na przykład o przecenie, kodzie rabatowym lub darmowej dostawie. Wówczas skutecznie wspomagają sprzedaż i zachęcają klientów do kliknięcia, aby mogli jak najszybciej zapoznać się z pełną ofertą promocyjną.

Jak dodać banery w panelu reklamodawcy webePartners?
Dodawanie banerów w panelu reklamodawcy webePartners
Jak dodać banery w panelu reklamodawcy webePartners?
Dodawanie banerów w panelu reklamodawcy webePartners

Banery muszą być atrakcyjne wizualnie, dostosowane do różnych formatów i rozmiarów, tak by pasowały do różnorodnych stron i platform, na których będą wyświetlane. Ważne jest, by były one aktualne i odzwierciedlały bieżące promocje czy oferty specjalne. Należy zadbać, aby nie odnosiły do nieaktualnych ofert, gdyż to najszybsza droga do zniechęcenia kupującego do marki. Przygotowując banery można skorzystać ze strony Moat.com – biblioteki banerów największych marek i przeanalizować grafiki, które konwertują. Warto tworzyć różnorodne kreacje, testować swoje pomysły i analizować ich skuteczność.

2. Stwórz program Premium dla najlepszych

Program partnerski na lepszych warunkach wynagradzania wydawców (czyli wyzsza prowizja) to najlepszy sposób na zwiększenie zaangażowania w działania marketingowe.

partnerski program premium
Zróżnicowane prowizje dla poszczególnych grup wydawców

Wyższa prowizja może również przekonać tych wydawców, którzy nie dołączyli jeszcze do programu ze względu na poziom wynagradzania. Wzrost może wahać się od kilku dodatkowych punktów procentowych do znacznego (nawet dwukrotnego) zwiększenia regularnej prowizji. Ta wyższa stawka może znacząco zwiększyć zarobki wydawcy i wpłynąć na większą sprzedaż w sklepie, zwłaszcza jeśli wydawca zapewnia duże zasięgi. Premiowy program to dobry sposób na przekazywanie ekskluzywnych ofert. Reklamodawca może oferować specjalny kod rabatowy, który będzie dostępny tylko dla wydawców w programie partnerskim premium.

program partnerski premium

1. Zidentyfikuj potencjalnych wydawców premium

Wybierz wydawców, których chcesz dołączyć do tego programu premium. Weź pod uwagę tych, którzy mają duży zasięg lub tych, którzy dobrze współpracowali z Tobą w przeszłości i aktywnie generują zyski. Możesz również poprosić swojego opiekuna programu partnerskiego o zaproponowanie listy wydawców do tego programu.

2. Zdecyduj o stawkach prowizji

Rozważ stawkę prowizji (Cost Per Sale lub Cost Per Lead), którą chcesz ustawić dla tego programu premium. Im wyższa stawka, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrani wydawcy będą chętni do współpracy i aktywnej promocji Twojego sklepu.

3. Utwórz program

Po ustaleniu listy wybranych wydawców do programu na preferencyjnych warunkach poproś swojego opiekuna programu partnerskiego o utworzenie takiego programu dla wybranych wydawców.

4. Rozważ dodatkowe bonusy

Możesz też dodać dedykowane kody rabatowe dla tej grupy lub zaproponować współpracę barterową, np. tym najbardziej zaangażowanym we współpracę lub wydawcom o największym zasięgu. Te dodatkowe korzyści mogą motywować Twoich partnerów i poprawić skuteczność Twoich działań w marketingu afiliacyjnym.

3. Bierz udział w akcjach organizowanych przez wydawców

Współpraca z wydawcami w sieci afiliacyjnej to nie tylko pasywna promocja poprzez standardowe kanały, ale także aktywne korzystanie z dodatkowych możliwości, które oferują wydawcy. Te dodatkowe działania mogą znacząco zwiększyć widoczność sklepu i przyspieszyć osiągnięcie zamierzonych celów sprzedażowych.

Jakie oferty dodatkowe mogą być dostępne?

 • Płatne artykuły i recenzje – Wydawcy często oferują możliwość zamieszczenia płatnych artykułów lub recenzji produktów na ich stronach. Te treści, dostosowane do profilu ich odbiorców, mogą przyciągnąć nową grupę klientów.
 • Wyróżnione miejsca na stronach wydawców i w newsletterach – Szczególnie w drugiej połowie roku przybywa okazji do świętowania, dlatego wydawcy, którzy posiadają zaangażowane społeczności oferują reklamodawcom wyróżnione miejsca na swoich powierzchniach i w newsletterach, co zwiększa widoczność wśród określonej grupy odbiorców.
 • Płatne promocje w mediach społecznościowych – Wydawcy z silną obecnością w mediach społecznościowych proponują promocję na swoich profilach, co zwiększa zasięg i interakcję z potencjalnymi klientami.
 • Konkursy – Współorganizowanie konkursów z wydawcami to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania odbiorców i promocję marki w bardziej interaktywny sposób.
 • Bartery stanowią najlepsze uzupełnienie współpracy w modelu Cost Per Sale i są atrakcyjne dla wielu wydawców. Testowanie usług i produktów to wciąż jeden z najbardziej popularnych sposobów dla wydawców na aktywne polecanie dobrych rozwiązań.

Korzystając z ofert dodatkowych działań wydawców, reklamodawcy mają szansę wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować silniejszą relację z potencjalnymi klientami. Kluczem jest tutaj aktywne poszukiwanie i wykorzystywanie tych możliwości, które najlepiej pasują do profilu sklepu i jego odbiorców.

4. Reaguj na zgłoszenia, współpracuj i analizuj

Staraj się szybko reagować na zgłoszenie i prośby od wydawców. Bardzo często wydawcy planują specjalne akcje promocyjne dla wybranych marek lub produktów. Potrzebują wówczas więcej informacji o tych produktach, dodatkowe materiały reklamowe lub dedykowane kody rabatowe. Nawet jeśli nie możesz spełnić danej prośby, nie pozostawiaj wydawcy bez odpowiedzi. Dobra komunikacja jest podstawą współpracy afiliacyjnej. Budujesz dzięki temu trwałą relację, dzięki której wyniki programu będą systematycznie rosnąć.

statystyki w programie partnerskim
Dokładna analiza danych i statystyk to podstawa rozwijania programu partnerskiego
ststystyki_konwersja w programie partnerskim
Konwersja w e-commerce to jeden z głównych wskaźników pomagających w optymalizacji

Współpraca z wydawcami to nieustanny proces, który wymaga regularnej analizy i dostosowywania strategii. Aby maksymalizować zyski i budować trwałe relacje z wydawcami, niezbędne jest analizowanie działań prowadzonych z wydawcami oraz poznanie sposobu promocji i technik, jakie wykorzystują Ci najskuteczniejsi. Dzięki temu można szybko zidentyfikować, które elementy współpracy funkcjonują prawidłowo, a które wymagają poprawy.

5. Szybko akceptuj wydawców do programu

W świecie afiliacji, gdzie tempo działania i reakcji jest kluczem do sukcesu, szybka akceptacja próśb wydawców staje się niezbędnym elementem skutecznej strategii. Gdy wydawca decyduje się dołączyć do programu partnerskiego, zazwyczaj jest już gotowy do promowania produktów czy usług reklamodawcy. Każda zwłoka w akceptacji jego prośby może prowadzić do utraty cennego czasu, a co za tym idzie, potencjalnych zysków.

jak akceptować wydawców w programie partnerskim w panelu webePartners?
Liczba wydawców oczekujących na akceptację do programu
jak akceptować wydawców w programie partnerskim w panelu webePartners?
Opcje weryfikacji wydawców

W okresie największego natężenia zakupów takim jak sezon od Black Week po Boże Narodzenie, każda minuta jest na wagę złota. Wydawcy, którzy muszą czekać na akceptację, mogą zniechęcić się i skierować swoją uwagę na inne, bardziej reaktywne programy partnerskie. Co więcej, opóźnienia w akceptacji mogą być postrzegane jako brak profesjonalizmu i zainteresowania ze strony reklamodawcy.

Szybka reakcja na prośby wydawców nie tylko przyspiesza proces wdrażania kampanii reklamowych, ale również buduje pozytywny wizerunek marki wśród partnerów. Pokazuje, że reklamodawca jest zaangażowany, docenia współpracę i jest gotowy do działania. W efekcie wydawcy są bardziej skłonni do intensywnego promowania ofert, co przekłada się na zwiększenie zysków dla obu stron.

MANUALNA akceptacja wydawców do programu partnerskiego

Jeśli w programie partnerskim jest ustawiona „manualna” opcja akceptowania wydawców, to oznacza, że wydawca nie może rozpocząć żadnych działań promocyjnych dla programu do
momentu, aż nie zostanie zaakceptowany przez reklamodawcę.

PLUS: Masz pełną kontrolę nad wydawcami, którzy dołączają do programu. Możesz przeanalizować ich wizytówkę, profil działalności i posiadane powierzchnie online, na których może pojawić się Twoja reklama. Pamiętaj, że zaakceptowanie wydawcy do programu nie gwarantuje, że wydawca będzie aktywny w programie.

MINUS: Oczekując zbyt długo na akceptację do programu, wydawca może zniechęcić się do współpracy z Tobą. Dlatego w przypadku wybrania opcji manualnej, staraj się systematycznie, przynajmniej raz dziennie, zaglądać do zakładki Zarządzaj wydawcami >>> Wydawcy w programach.

AUTOAKCEPTACJA wydawców do programu partnerskiego

Jeśli w programie partnerskim jest ustawiona autoakceptacja wydawców, to oznacza, że każdy zgłaszający się wydawca do programu jest automatycznie do niego zaakceptowany i może od razu rozpocząć działania promocyjne. Jest to opcja zalecana reklamodawcom, którzy nie są w stanie regularnie logować się do panelu administracyjnego, aby systematycznie weryfikować wydawców. Aby włączyć autoakceptację, należy skontaktować się ze swoim opiekunek programu lub zgłosić to na bok@webepartners.pl.

PLUS: Wydawcy nie czekają na akceptację, więc nie odkładają generowania linków afiliacyjnych “na później”. Pomijasz ryzyko, że wydawca zaangażuje się we współpracę z innym reklamodawcą, który szybciej zaakceptuje go do swojego programu.

MINUS: Do programu może dołączyć wydawca, którego sposób promowania produktów nie jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Pamiętaj, że na każdym etapie możesz zrezygnować ze współpracy z takim wydawcą, korzystając z opcji „zakończ współpracę”.

6. Rozliczaj się terminowo

Dobra relacja z wydawcami to fundament skutecznej współpracy afiliacyjnej. Jednym z kluczowych aspektów tej relacji jest terminowe rozliczanie się z zobowiązań prowizyjnych. Zaległe faktury mogą stać się źródłem nieporozumień i napięć, które wpłyną negatywnie na postrzeganie reklamodawcy przez wydawców.

Gdzie sprawdzić nieopłacone faktury w panelu wydawcy webePartners?

Wydawcy, podobnie jak wszyscy przedsiębiorcy, zwracają uwagę na płynność finansową i regularność wpływów. Jeśli czują, że ich wysiłek w promocji produktów czy usług nie jest odpowiednio wynagradzany, mogą zacząć poszukiwać innych, bardziej stabilnych i pewnych reklamodawców. W efekcie reklamodawca ryzykuje utratę cennych wydawców, którzy przynoszą realne zyski.

Finansowa stabilność programu partnerskiego jest więc nie tylko kwestią uczciwości, ale także strategicznym elementem budowania zaufania. Wydawcy, którzy wiedzą, że mogą liczyć na terminowe wypłaty, są bardziej zaangażowani w działania promocyjne. Ich motywacja do pracy rośnie, co przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe.

Jak pobrać fakturę za prowizje i sprawdzić raport w panelu webePartners?

Pobierz fakturę i sprawdzić raport w panelu webePartnersW okresie najgorętszego sezonu zakupowego, kiedy konkurencja jest szczególnie intensywna, terminowe opłacanie faktur staje się jeszcze bardziej istotne. Wydawcy mają wiele możliwości wyboru programów do promocji, dlatego warto dbać o to, by wybrali właśnie naszą ofertę. Regularne i terminowe rozliczenia to jeden z kluczowych argumentów przemawiających za takim wyborem.

Podsumowanie

Podsumowując, skuteczna współpraca z wydawcami w sieci afiliacyjnej w najgorętszym okresie zakupowym roku jest kluczem do osiągnięcia rekordowych wyników sprzedażowych. Wspomniane wskazówki stanowią kompendium wiedzy, które pomoże reklamodawcom w pełni wykorzystać potencjał tego sezonu. Pamiętaj, że sukces w tym okresie zależy nie tylko od atrakcyjności ofert, ale także od jakości współpracy z wydawcami. Zachęcamy do wdrożenia powyższych wskazówek w praktyce i życzymy owocnej współpracy oraz rekordowych wyników sprzedażowych!