Każdy wirtualny wydawca musi zdawać sobie sprawę, że zarabianie na afiliacji to znacznie więcej niż umieszczenie reklam na swojej witrynie. Jak monetyzować ruch i zostać wartościowym wydawcą, o którego zabiegają reklamodawcy? Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

Zarabianie na afiliacji może być bardzo proste. Wystarczy, że jako wirtualny wydawca zastosuje się do naszych porad!

Chcesz zarabiać na afiliacji jako wirtualny wydawca? Zadbaj o rozwój swojej strony

wirtualny wydawca screen z bloga modowego

Wirtualny wydawca powinien pamiętać, że rozwój strony, zdobywanie nowych odwiedzających i ponowne przyciąganie czytelników to podstawa, aby zainteresować również potencjalnych reklamodawców i klientów. Strona powinna być atrakcyjna wizualnie i koniecznie musi dostarczać wiedzy lub rozrywki. Potrzebuje mieć wartość dodaną, która sprawi, że korzystający z internetu będą na nią często zaglądać.

Przyda się tu z pewnością korzystanie z możliwości content marketingu. Im więcej ciekawych, inspirujących treści, atrakcyjnych grafik, przyciągających uwagę informacji, tym lepiej dla rozwoju twojej strony. Błędem początkujących jest brak uaktualnień i rozwoju przy jednoczesnym oczekiwaniu dobrych wyników sprzedaży.

Oto kilka praktycznych porad, które każdy wirtualny wydawca powinien wziąć sobie do serca:

ważne zapamiętaj

  publikuj regularnie, to absolutna podstawa, jeżeli będziesz dostarczał swoim użytkownikom wartościowy content ze stałą częstotliwością, na pewno wzbudzisz ich zaufanie

ważne zapamiętaj

  podążaj za trendami, internet zmienia się przez cały czas, dlatego warto śledzić nowinki, trendy i najpopularniejsze tematy, aby zawsze być na bieżąco. Użytkownikom nie przydadzą się nieaktualne informacje.

ważne zapamiętaj

  zawsze stawiaj użytkowników na pierwszym miejscu, przede wszystkim swoje treści tworzysz dla kogoś, dlatego musisz stawiać go w centrum uwagi. Na dalszy plan powinny zejść własne ambicje czy chęć zarobku.

ważne zapamiętaj

  polecaj, nie reklamuj, wirtualny wydawca musi wiedzieć, że działając w afiliacji, powinien polecać produkty, które sam sprawdził i przetestował. Afiliacja to nie bezpośrednia reklama zachęcająca do zakupu!

Wirualny wydawca – sztuka dobierania programów partnerskich

Często zdarza się, że wirtualny wydawca chciałby złapać wszystkie sroki za ogon i polecać jak najwięcej produktów na swoich stronach. Jednak, nie tędy droga! Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich programów partnerskich, czyli takich, które są spójne z tematyką strony. Jeśli jako wirtualny wydawca piszesz o zdrowiu, wybierz programy dotyczące suplementów, zdrowego odżywiania czy aktywności fizycznej. Czytelnicy często pytają, gdzie mogą kupić omawiane na stronie lub na blogu produkty. Zamiast odpowiadać każdemu osobno w komentarzach, umieść np. linki afiliacyjne, dzięki którym otrzymasz prowizję za polecenie, a czytelnicy od razu będą wiedzieć, gdzie mogą kupić interesujący ich asortyment.

Pamiętaj, żeby nie zamieniać swojego bloga czy serwisu w jedną wielką reklamę. W ten sposób tylko zniechęcisz użytkowników do siebie i nie zaufają ci na tyle, żeby skorzystać z promowanych przez ciebie produktów. Zanim umieścisz linki przekierowujące do produktów, zastanów się czy kontekstowo pasują do tematyki wpisu, nie dodawaj ich, jeżeli nie ma takiej konieczności. Upewnij się, że polecasz sprawdzone produkty z najlepszych sklepów. Jako wirtualny wydawca musisz pamiętać jak łatwo stracić wiarygodność w oczach czytelników, proponując im coś tylko po to, żeby zarobić.

Wirtualny wydawca ma dostęp do wielu narzędzi promocyjnych

Sieci afiliacyjne i programy partnerskie dostarczają wielu narzędzi do promocji sklepów i serwisów. Wstawienie banera na stronę jest niewystarczające. Zaplanuj promocję, która w nienachalny sposób zareklamuje produkty i przyczyni się do zwiększenia sprzedaży. Możesz korzystać z plików XML, kodów rabatowych, widżetów, własnego sklepu zbudowanego na bazie produktów z programów partnerskich, e-mailingu, SEM, retargetingu, remarketingu i innych. Od tego kiedy i jak je wykorzystasz, zależeć będzie twoje wynagrodzenie. Najlepiej, gdy skorzystasz z kilku form jednocześnie.

Musisz pamiętać, żeby testować różne możliwości, aby przekonać się co sprawdzi się najlepiej! Sieci afiliacyjne udostępniają naprawdę wiele różnych narzędzi i każdy wirtualny wydawca na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie

wirtualny wydawca otwarty laptop ze stroną webepartners

Poszerzaj wiedzę o afiliacji

Jeśli pragniesz zarabiać na afiliacji, zdobywaj wiedzę z zakresu marketingu efektywnościowego, sprzedaży czy pozycjonowania. Zapoznaj się z ofertą sklepów, które masz zamiar promować – im więcej wiesz na temat oferowanych produktów, tym więcej ich sprzedasz. Pamiętaj, że afiliacja daje bardzo dużo możliwości! Linki afiliacyjne możesz umieszczać nie tylko na blogu czy serwisie, ale także w swoich social mediach, na Facebooku, Instagramie czy Youtubie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie daje marketing afiliacyjny oraz poszerzyć swoją wiedzę o wiele przydatnych informacji, koniecznie zapoznaj się z naszą serią wpisów blogowych #affiltips!

Wirtualny wydawca a Affiliate Manager

Jeśli dopiero rozpoczynasz współpracę z sieciami afiliacyjnymi lub chcesz rozwinąć swoje możliwości jako wydawca, skontaktuj się Affiliate Managerem danej sieci. To wyspecjalizowani pracownicy, którzy chętnie podzielą się z tobą niezbędną wiedzą na temat afiliacji, rozwieją niejasności, a także pomogą rozwiązać problemy. Affiliate Manager dobierze odpowiednie programy partnerskie, doradzi jak możesz najlepiej wykorzystać potencjał swojej strony, aby więcej zarabiać na afiliacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać z nimi stały kontakt.
Dobre relacje z Affiliate Managerem na pewno wpłyną pozytywnie na twoją działalność w sieci partnerskiej.

Optymalizuj, czyli cały udoskonalaj swoje wirtualne działania

Jeśli coś nie działa – zmień to lub zrezygnuj. Sprawdzaj, które kampanie przynoszą Ci największe zyski i postaraj się mocniej zaangażować w ich promocję. Regularnie sprawdzaj poprawność linków afiliacyjnych, dbaj o aktualizowanie reklam, wychodź z promocją poza swoją stronę, tak by maksymalizować zyski. Korzystaj z marketingu w wyszukiwarkach, działaj w sieciach społecznościowych, na forach czy w listach mailingowych. Jeśli chcesz zarabiać na afiliacji, musisz być aktywny i dbać o ciągły rozwój swojej strony.

Niezmiernie ważne jest również odświeżanie raz na jakiś czas desingu i funkcjonalności strony. Nie ukrywajmy, nawet najlepsze treści nie zdobędą uznania, jeżeli przedstawisz je w nieatrakcyjnej formie graficznej. Jeżeli sam nie czujesz się na siłach, żeby zmienić wygląd strony, skorzystaj z poradników internetowych lub skontaktuj się ze specjalistą. Będzie to z pewnością inwestycja, która zwróci się bardzo szybko. Jako wirtualny wydawca musisz dbać o każdy detal, aby użytkownicy jeszcze chętniej odwiedzali twój blog lub serwis.

Działaj i czekaj na efekty, przyjdą na pewno

Każdy wirtualny wydawca musi pamiętać, że współpraca afiliacyjna nie przyniesie od razu ogromnych zysków. Nie zniechęcaj się, jeśli od razu wciąż nie widzisz zysków z prowadzonych działań. Marketing efektywnościowy to długoterminowe kampanie. Dlatego efekty przychodzą z czasem i zależą od zaangażowania każdej ze strony: wydawców, reklamodawców i pracowników sieci afiliacyjnej. Jeśli chcesz więcej zarabiać na afiliacji, szukaj przyczyny niskich zarobków – testuj różnorodne narzędzia, aktualizuj stronę, korzystaj ze wsparcia merytorycznego pracowników sieci. Powodzenia!

 

wirtualny wydawca, dołącz do webepartners

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 19.03.2019