Zarabianie na reklamach w sieci afiliacyjnej – sposób na dochód pasywny

Data aktualizacji: 29.03.2022

Zarabianie na reklamach jest proste! Wystarczy, że dołączysz do sieci afiliacyjnej, gdzie możesz zarabiać na promowaniu ulubionych marek i produktów jako wirtualny wydawca. Jedyne co musisz zainwestować, to swój czas.

Zarabiania na reklamach w sieci afiliacyjnej – oszczędzasz czas

Gdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, czego Ci brakuje, na którym miejscu znalazłaby się odrobina nadprogramowego czasu? A może na samą myśl o tym, że doba mogłaby być z gumy, głowa pęka Ci od pomysłów? My również reagujemy entuzjastycznie na perspektywę wydłużenia jej do 30 godzin. Przy całych naszych dobrych chęciach, nie jesteśmy czarodziejami, ale znamy sposób, jak przy niewielkim nakładzie czasu, zmonetyzować treści. Zarabianie na reklamach w sieci afiliacyjnej sprawia, że nie tracisz czasu na samodzielne szukanie marek do współpracy, negocjowanie warunków tej współpracy i dostarczania raportów ze swoich działań. Skupiasz się na tym co robisz najlepiej (prowadzeniu bloga, kanału w social media czy innego serwisu tematycznego), aby maksymalnie zmonetyzować swoje działania contentowe i zasięgi swoich kanałów.

Dołączając do sieci afiliacyjnej jako wirtualny wydawca nie tracisz czasu na:

  • formalności, możesz współpracować z dowolną ilością reklamodawców i marek, bez konieczności podpisywania dodatkowych umów o współpracę. O formalności dba sieć afiliacyjna, a Ty jako wydawca, możesz od razu skupić się na działaniach promocyjnych.
  • szukanie rozwiązań technologicznych, aby móc zarabiać na reklamach, bo gotowe narzędzia, są nieodpłatnie dostępne w sieci afiliacyjnej.

 

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem do zarabiania na reklamach są linki afiliacyjne, czyli linki, które zawierają Twoje unikalne ID, i które przekierowują Twojego odbiorcę w polecane przez Ciebie miejsce w sieci. Link afiliacyjny jest nośnikiem reklamowym, który możesz opublikować jako aktywny link, lub podpiąć go pod dowolną grafikę czy tekst.

Wygenerowanie linka afiliacyjnego zajmuje kilka sekund, więc od strony technicznej, zarabianie na reklamach jest bardzo proste! Tym bardziej że link afiliacyjny można publikować na wielu różnorodnych powierzchniach, również w mediach społecznościowych, w komentarzach na blogach, przesyłać mailem lub dowolnymi komunikatorami. Dzięki temu zarabianie na reklamach jest możliwe dla każdego, również dla tych Internatów, którzy nie posiadają własnej strony czy bloga.

działaj jako wydawca jak zarabiać przez internet

Taki sposób zarabiania na reklamach polega w istocie na polecaniu wybranych produktów czy marek z wykorzystanie dedykowanych do tego narzędzi. Dzięki takim poleceniom, odbiorcy treści oszczędzają swój czas, który poświęciliby na przedarcie się przez gąszcz ofert w Internecie.

Zarabianie na reklamach – zarabianie na polecaniu

Gdyby pozbawić afiliację e-charakteru, można by ją porównać do sytuacji, z którą na pewno miałeś do czynienia. Zapytany o to skąd masz to szalenie twarzowe palto albo intrygujące perfumy, bez zastanowienia wskazujesz miejsce zakupu. Zainteresowany produktem pytający, udaje się do sklepu i kolejnego dnia ma na sobie to samo palto lub pachnie znajomo. Przenosząc tę sytuację do marketingu afiliacyjnego, Twoja słowna rekomendacja przyjmuje postać narzędzi reklamowych, dzięki którym sprzedawca jest w stanie powiązać Cię z akcją, czyli sprzedażą.

Zarabianie na reklamach może przybrać najróżniejsze formy, ale afiliacja jest jedną z najbardziej szczerych opcji, ponieważ polecasz produkty, które znasz, z których korzystasz, lub wiesz, że są warte polecenia. Twoje polecanie odbywa się za pośrednictwem linku afiliacyjnego, dzięki czemu Twój odbiorca po kliknięciu w ten link, zostaje od razu przenoszony do miejsca, gdzie może kupić wybrany produkt lub grupę produktów. Marketing afiliacyjny to nienachalny i uczciwy sposób na zarabianie dzięki poleceniom. Wykorzystaj to, oferując swoim odbiorcom trafne rozwiązania i produkty.

Zarabianie na reklamach w afiliacji – nieinwazyjne formy reklamy

W Polsce już niemal połowa Internautów korzysta z Adblocka. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, jeżeli chodzi o stosowanie narzędzi blokujących treści reklamowe, dlatego zarabianie na reklamach może dla wielu osób wydawać się skomplikowane, a wręcz niemożliwe! Nic bardziej mylnego!

Co prawda, nieumiejętne korzystanie z reklamy zmienia stronę internetową w wielką ofertę sprzedażową. Traktowanie internauty jak klienta – a nie czytelnika, który szuka wartościowej treści – przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Recepta jest jedna: zadbaj o nieinwazyjną i kontekstowo dopasowaną reklamę.

Naturalnym rozwiązaniem są linki afiliacyjne, które prowadzą czytelnika do polecanego produktu. Link może przyjąć formę komunikatu „znajdziesz tutaj” lub anchor tekstu, czyli klikalnego tekstu. W myśl zasady – mniej znaczy więcej – nienachalna, stanowiąca spójną część wpisu reklama, jest lukratywnym rozwiązaniem. Linki afiliacyjne możesz wkomponować w blogowe wpisy na różne sposoby i dzięki temu będą one wyglądać jak integralna część postu, a nie reklama produktu.


Nieinwazyjne sposoby zarabiania na reklamach

Zarabianie na reklamach – recenzja

Jeżeli na swoim blogu zajmujesz się testowaniem różnych produktów, kosmetyków, sprzętu elektronicznego czy zabawek dla dzieci i coś szczególnego spodoba Ci się, warto taki produkt zrecenzować. Napisz, dlaczego polecasz go czytelnikom i dodaj linki afiliacyjne.

Zarabianie na reklamach – poradnik zakupowy

Na sezon wakacyjny, świąteczny czy pierwsze dni wiosny przygotuj dla swoich czytelników specjalny poradnik, w którym polecisz najlepsze i najmodniejsze produkty. Wielu z nich może zainspirować się Twoim wyborem i dokonać zakupu, oczywiście, za pomocą linków afiliacyjnych!

Zarabianie na reklamach – prezentownik

Walentynki, Boże Narodzenie, urodziny… Wybranie prezentów dla najbliższych często stanowi nie lada wyzwanie! Dlaczego by nie pomóc osobom, które nie mają czasu, żeby znaleźć idealny prezent? Stwórz wpis z prezentownikiem i zaproponuj kilka pomysłów na wspaniałe podarunki i nie zapomnij skorzystać z linków afiliacyjnych.

zarabianie na reklamach prezenty dla niego
Przykład prezentownika na blogu wiklistka.pl

Zarabianie na reklamach – porównywanie produktów

Możesz również porównać dwa lub więcej produktów z tej samej kategorii i opisać ich podobieństwa oraz różnice. Podlinkuj każdy linkiem afiliacyjnym, a dzięki temu zyskasz szansę na prowizje!

Zarabianie na reklamach – Top5, Top10, Top15

Kolejny pomysł to stworzenie wpisu zawierającego Twój top w jakieś kategorii, na przykład, 10 ulubionych książek, 5 najlepszych kosmetyków do twarzy itd. Tego typu wpisy są wręcz stworzone dla działań afiliacyjnych, ponieważ możesz tam umieścić kilka czy kilkanaście linków. Zarabianie na reklamach jeszcze nigdy nie było tak proste!


Zarabianie na reklamach – banery wciąż mają moc

Innym sposobem na zarabianie na reklamach jest umieszczenie baneru, pod który podpięty został link afiliacyjny. Pamiętaj, że większość użytkowników uważa taką formę reklamy za zbyt nachalną, dlatego warto umiejętnie umieszczać banery i dostosować je do estetyki strony. Z banerów mogą korzystać wszyscy wydawcy, także rabatowi:

zarabianie na reklamach baner sklepu koszulkowo na portalu dlastudenta.pl


Zarabianie na reklamach – atrakcyjne widgety produktowe

Bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych banerów są widgety produktowe, które możesz stworzyć samodzielnie w panelu webePartners. Wybierasz ich design oraz dobierasz interesujące się produkty. Widgety sprawią, że zarabianie na reklamach będzie jeszcze łatwiejsze, a dzięki generatorowi z łatwością dostosujesz je do estetyki swojej strony.

zarabianie na reklamach widget produktowy na stronie polskachzachwyca.pl
Przykład wykorzystania widgetu produktowego na stronie polskazachwyca.pl

Zarabianie na reklamach w afiliacji – współpraca dopasowana do potrzeb

Współpraca z siecią afiliacyjną określana jest jako wynajem powierzchni reklamowej. To Ty decydujesz, do którego programu partnerskiego dołączysz i które zaproszenie zaakceptujesz. Zostanie wydawcą w programie partnerskim, nie jest równoznaczne z koniecznością podjęcia natychmiastowych działań i wykazania określonych wyników. Kiedy i jak zaczniesz promocję produktów w danym programie partnerskim, zawsze zależy od Ciebie. Jeśli Twoje działania nie przełożą się na wyniki, które sobie założyłeś, nikt nie będzie Cię z tego rozliczał. No, chyba że Ty sam. 🙂 O czym musisz pamiętać, rozpoczynając zarabianie na reklamach przez sieć afiliacyjną?

Zarabianie na reklamach – nie przeocz warunków programu partnerskiego

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem działań przeanalizować regulamin programu partnerskiego. Zwłaszcza jeśli od momentu przyłączenia do sieci afiliacyjnej, minęło sporo czasu. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a zarabianie na reklamach w afiliacji będzie przebiegać sprawnie i komfortowo dla wszystkich. W regulaminie znajdziesz warunki wynagradzania oraz zapisy o ewentualnych działaniach zabronionych.

Zarabianie na reklamach – nie musisz ukrywać, że zarabiasz afiliacji

Stworzenie własnej polityki korzystania z afiliacji pozwoli Ci na zachowanie wiarygodności w oczach czytelników. Dopasuj programy partnerskie do bloga oraz oczekiwań odbiorców. Odpowiedz sobie na pytanie: jaka jest Twoja rola i stwórz swoje zasady na miarę własnych potrzeb. Czy będziesz polecać te artykuły, które sam przetestowałeś czy oferować godne uwagi zamienniki tych dobrze Ci znanych? A może chcesz informować o trwających w sklepach internetowych promocjach? Słuchaj swoich czytelników, bo być może poszukują inspiracji i pomysłów, które będą mogli wdrożyć w życie. Czasy ukrywania faktu, że zarabiamy na treściach, które tworzymy, już minęły. Dlatego nie ukrywaj, że zarabiasz na linkach afiliacyjnych, bo uczciwość i transparentność będzie doceniona przez zaangażowaną społeczność.

Zarabianie na reklamach – działaj i optymalizuj

Zarabianie na reklamach w afiliacji to możliwość optymalizacji swoich działań w każdym momencie, na każdym etapie współpracy. Możesz dokonywać selekcji i wybierać tych reklamodawców, których asortyment wpisuje się w interesujące Cię kategorie. Możesz testować różna działania, korzystać z różnych narzędzi (linki afiliacyjne, widżety, banery, pliki XML) i porównywać, które przynoszą najlepsze efekty! W świecie afiliacji nie jesteś niczym ograniczony!

Zarabianie na reklamach – szansa na pasywny dochód

Jak wynika z raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” do najczęściej wskazywanych zalet zakupów online należy:

  • wygoda,
  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • większy wybór produktów, w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi.

Zarówno sklepy internetowe, jak i Twoje treści dostępne są o dowolnej porze. Umieszczając w nich linki afiliacyjne, stwarzasz sobie szansę na pasywny dochód. Nie bój się tego określenia i nie bój się z niego korzystać. Wykonałeś świetną pracę dzieląc się z czytelnikami swoimi najcenniejszymi zasobami: wiedzą i doświadczeniem. Polecając im konkretne produkty i wskazując gdzie mogą je od razu nabyć, oszczędzasz im czas, który mogą wykorzystać na inne swoje aktywności. Zarabianie na reklamach nie jest niczym złym i nie powinieneś się go wstydzić.

Zarabianie na reklamach – warto zapamiętać

Zarabianie na reklamach nie jest trudne, wystarczy, że umiejętnie wkomponujesz linki afiliacyjne do swoich wpisów na blogu czy w social media. Pamiętaj jednak, że Twoja twórczość ma inspirować i polecać produkty, a nie bezrefleksyjnie je reklamować. Czytelnicy czy followersi szybko zorientują się, że zależy ci tylko na korzyściach, dlatego nie zamieniaj swoich stron w serwisy reklamowe!

Wykorzystaj również banery reklamowe i widgety, ale spraw by korespondowały z estetyką bloga i stanowiły jego integralną część. Potraktuj narzędzia reklamowe, jak ozdobę, która ma wzbogacić treść, a nie dystraktor odciągający uwagę od tego, czym się dzielisz.

zarabianie na reklamach