Zarabianie na reklamach może być naprawdę proste! Wystarczy, że dołączysz do sieci afiliacyjnej! Twój blog i program partnerski mogą stworzyć zgrany duet, pod warunkiem, że nie zapomnisz o kimś, bez kogo ta relacja nie ma prawa się swobodnie rozwijać – swoich czytelnikach. Przepisów na udaną współpracę jest mnóstwo, ale w przypadku afiliacji, jej kierunek wyznaczają Twoi odbiorcy.

Zarabiania na reklamach w afiliacji a oszczędność czasu

Gdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, czego Ci brakuje, na którym miejscu znalazłaby się odrobina nadprogramowego czasu? A może na samą myśl o tym, że doba mogłaby być z gumy, głowa pęka Ci od pomysłów? My również reagujemy entuzjastycznie na perspektywę wydłużenia jej do 30 godzin. Przy całych naszych dobrych chęciach, nie jesteśmy czarodziejami, ale znamy sposób, jak przy niewielkim nakładzie czasu, zmonetyzować treści. Zarabianie na reklamach w sieci afiliacyjnej sprawi, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na swoje ulubione przyjemności! 🙂

Tym magicznym rozwiązaniem są linki afiliacyjne, czyli linki, które zawierają Twoje unikalne ID, i które przekierowują Twojego czytelnika w polecane przez Ciebie miejsce w sieci. Ich wygenerowanie zajmuje kilka sekund, więc zarabianie na reklamach to będzie czysta przyjemność! W zależności od tematyki, którą poruszasz będą to sklepy internetowe ze zdrową żywnością, kosmetykami, sprzętem sportowym lub gadżetami. A jak to działa w praktyce? Odpowiedź znajdziesz poniżej:

zarabianie na reklamach - infografika opisująca jak zarabia się na afiliacji

Proste, prawda? Taki sposób włączenia rekomendacji do treści ma szereg zalet. Namiary na produkt, który polecasz, pozwalają Twoim czytelnikom zaoszczędzić czas, który poświęciliby na przedarcie się przez gąszcz ofert w Internecie lub na stanie w kolejce, a Tobie daje szansę na prowizję od sprzedaży.

Zarabianie na reklamach a charakter afiliacji

Gdyby pozbawić afiliację e-charakteru, można by ją porównać do sytuacji, z którą na pewno miałeś do czynienia. Zapytany o to skąd masz to szalenie twarzowe palto albo intrygujące perfumy, bez zastanowienia wskazujesz miejsce zakupu. Zainteresowany produktem pytający, udaje się do sklepu i kolejnego dnia ma na sobie to samo palto lub pachnie znajomo. Przenosząc tę sytuację do marketingu afiliacyjnego, Twoja słowna rekomendacja przyjmuje postać narzędzi reklamowych, dzięki którym sprzedawca jest w stanie powiązać Cię z akcją, czyli sprzedażą.

Afiliacja jest odpowiedzią na pytania: skąd masz, gdzie kupiłeś, jakie produkty lubisz tak bardzo, że polecasz je swoim znajomym? Jest również świetnym narzędziem budowania Twojej użyteczności, a ta jest kluczowym elementem content marketingu i kreowania wizerunku. Zarabianie na reklamach może przybrać najróżniejsze formy, ale afiliacja jest jedną z najuczciwszych, ponieważ polecasz produkty, który znasz, z których korzystasz. Tak jak w przypadku słownej rekomendacji, z tym, że w internecie cala akcja odbywa się za pośrednictwem linku afiliacyjnego. Marketing afiliacyjny to nienachalny i uczciwy sposób Wykorzystaj to i oferuj swoim czytelnikom trafne rozwiązania, godne uwagi miejsca i ułatwiaj podjęcie decyzji.

Zarabianie na reklamach – szansa na pasywny dochód

Jak wynika z raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” do najczęściej wskazywanych zalet zakupów online należy wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz większy wybór produktów, w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi. Zarówno sklepy internetowe, jak i Twoje treści dostępne są o dowolnej porze. Umieszczając w nich linki afiliacyjne, stwarzasz szansę na pasywny dochód. Nie bój się tego określenia i nie bój się z niego korzystać. Wykonałeś świetną pracę dzieląc się z czytelnikami swoimi najcenniejszymi zasobami: wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób niwelujesz pewne niedogodności związane z zakupami online, jak m.in. brak możliwości bezpośredniego kontaktu z produktem przed podjęciem decyzji.

Zarabianie na reklamach w afiliacji gwarantuje dostęp do nieinwazyjnych form reklamy

W Polsce już niemal połowa Internautów korzysta z Adblocka. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, jeżeli chodzi o stosowanie narzędzi blokujących treści reklamowe, dlatego zarabianie na reklamach może dla wielu osób wydawać się skomplikowane, a wręcz niemożliwe! Nic bardziej mylnego!

Co prawda, nieumiejętne korzystanie z reklamy zmienia stronę internetową w wielką ofertę sprzedażową. Traktowanie internauty jak klienta – a nie czytelnika, który szuka wartościowej treści – przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Recepta jest jedna: zadbaj o nieinwazyjną i kontekstowo dopasowaną reklamę.

Naturalnym rozwiązaniem są linki afiliacyjne, które prowadzą czytelnika do polecanego produktu. Link może przyjąć formę komunikatu „znajdziesz tutaj” lub anchor tekstu, czyli klikalnego tekstu. W myśl zasady – mniej znaczy więcej – nienachalna, stanowiąca spójną część wpisu reklama, jest lukratywnym rozwiązaniem. Wykorzystaj banery reklamowe i widgety, ale spraw by korespondowały z estetyką bloga i stanowiły jego integralną część. Potraktuj narzędzia reklamowe, jak ozdobę, która ma wzbogacić treść, a nie dystraktor odciągający uwagę od tego, czym się dzielisz.

Zarabianie na reklamach w afiliacji to współpraca dopasowana do Twoich potrzeb

Współpraca z siecią afiliacyjną określana jest jako wynajem powierzchni reklamowej. To Ty decydujesz, do którego programu partnerskiego dołączysz i które zaproszenie zaakceptujesz. Zostanie partnerem sklepu nie jest równoznaczne ani z koniecznością rekomendowania go w określonym czasie, ani do promowania go w ogóle. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem działań, wrócić do regulaminu programu partnerskiego. Zwłaszcza jeśli od momentu przyłączenia, minęło sporo czasu. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a zarabianie na reklamach w afiliacji będzie przebiegać sprawnie i komfortowo dla wszystkich.

Stworzenie własnej polityki korzystania z afiliacji pozwoli Ci na zachowanie wiarygodności w oczach czytelników. Dopasuj programy partnerskie do bloga oraz oczekiwań odbiorców. Odpowiedz sobie na pytanie: jaka jest Twoja rola i stwórz regulamin na miarę własnych potrzeb. Czy będziesz polecać te artykuły, które sam przetestowałeś czy oferować godne uwagi zamienniki tych dobrze Ci znanych? A może chcesz informować o trwających w sklepach internetowych promocjach? Słuchaj swoich czytelników, bo być może poszukują inspiracji i pomysłów, które będą mogli wdrożyć w życie.

Zarabianie na reklamach w afiliacji jest podatne na modyfikację. Możesz dokonywać selekcji i wybierać tych reklamodawców, których asortyment wpisuję się w interesujące Cię kategorie. Możesz korzystać z różnych działań, różnych narzędzi i porównywać, które przynoszą najlepsze efekty! W świecie afiliacji nie jesteś niczym ograniczony!

 

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 03.06.2019