Zarabianie na reklamach może być naprawdę proste! Wystarczy, że dołączysz do sieci afiliacyjnej! Twój blog i program partnerski mogą stworzyć zgrany duet, pod warunkiem, że nie zapomnisz o kimś, bez kogo ta relacja nie ma prawa się swobodnie rozwijać – swoich czytelnikach. Przepisów na udaną współpracę jest mnóstwo, ale w przypadku afiliacji, jej kierunek wyznaczają Twoi odbiorcy.

Zarabiania na reklamach w afiliacji a oszczędność czasu

Gdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, czego Ci brakuje, na którym miejscu znalazłaby się odrobina nadprogramowego czasu? A może na samą myśl o tym, że doba mogłaby być z gumy, głowa pęka Ci od pomysłów? My również reagujemy entuzjastycznie na perspektywę wydłużenia jej do 30 godzin. Przy całych naszych dobrych chęciach, nie jesteśmy czarodziejami, ale znamy sposób, jak przy niewielkim nakładzie czasu, zmonetyzować treści. Zarabianie na reklamach w sieci afiliacyjnej sprawi, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na swoje ulubione przyjemności! 🙂

Tym magicznym rozwiązaniem są linki afiliacyjne, czyli linki, które zawierają Twoje unikalne ID, i które przekierowują Twojego czytelnika w polecane przez Ciebie miejsce w sieci. Ich wygenerowanie zajmuje kilka sekund, więc zarabianie na reklamach to będzie czysta przyjemność! W zależności od tematyki, którą poruszasz, będą to sklepy internetowe ze zdrową żywnością, kosmetykami, sprzętem sportowym lub gadżetami. A jak to działa w praktyce? Odpowiedź znajdziesz poniżej:

zarabianie na reklamach - infografika opisująca jak zarabia się na afiliacji

Proste, prawda? Taki sposób włączenia rekomendacji do treści ma szereg zalet. Namiary na produkt, który polecasz, pozwalają Twoim czytelnikom zaoszczędzić czas, który poświęciliby na przedarcie się przez gąszcz ofert w Internecie, a Tobie daje szansę na prowizję od sprzedaży.

Zarabianie na reklamach a charakter afiliacji

Gdyby pozbawić afiliację e-charakteru, można by ją porównać do sytuacji, z którą na pewno miałeś do czynienia. Zapytany o to skąd masz to szalenie twarzowe palto albo intrygujące perfumy, bez zastanowienia wskazujesz miejsce zakupu. Zainteresowany produktem pytający, udaje się do sklepu i kolejnego dnia ma na sobie to samo palto lub pachnie znajomo. Przenosząc tę sytuację do marketingu afiliacyjnego, Twoja słowna rekomendacja przyjmuje postać narzędzi reklamowych, dzięki którym sprzedawca jest w stanie powiązać Cię z akcją, czyli sprzedażą.

Afiliacja jest odpowiedzią na pytania: skąd masz, gdzie kupiłeś, jakie produkty lubisz tak bardzo, że polecasz je swoim znajomym? Jest również świetnym narzędziem budowania Twojej użyteczności, a ta jest kluczowym elementem content marketingu i kreowania wizerunku. Zarabianie na reklamach może przybrać najróżniejsze formy, ale afiliacja jest jedną z najuczciwszych, ponieważ polecasz produkty, które znasz, z których korzystasz, lub wiesz, że są warte polecenia. Twoje polecanie odbywa się za pośrednictwem linku afiliacyjnego, dzięki czemu Twój odbiorca po kliknieciu w ten link, zostaje od razu przenoszony do miejsca, gdzie może kupić wybrany produkt lub grupę produktów. Marketing afiliacyjny to nienachalny i uczciwy sposób na zarabianie dzięki poleceniom. Wykorzystaj to oferując swoim odbiorcom trafne rozwiązania i produkty.

Zarabianie na reklamach – szansa na pasywny dochód

Jak wynika z raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” do najczęściej wskazywanych zalet zakupów online należy wygoda, oszczędność czasu, pieniędzy oraz większy wybór produktów, w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi. Zarówno sklepy internetowe, jak i Twoje treści dostępne są o dowolnej porze. Umieszczając w nich linki afiliacyjne, stwarzasz sobie szansę na pasywny dochód. Nie bój się tego określenia i nie bój się z niego korzystać. Wykonałeś świetną pracę dzieląc się z czytelnikami swoimi najcenniejszymi zasobami: wiedzą i doświadczeniem. Polecając im konkretne produkty i wskazując gdzie mogą je od razu nabyć, oszczędzasz im czas, który mogą wykorzystać na inne swoje aktywności.

Zarabianie na reklamach w afiliacji to nieinwazyjne formy reklamy

W Polsce już niemal połowa Internautów korzysta z Adblocka. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, jeżeli chodzi o stosowanie narzędzi blokujących treści reklamowe, dlatego zarabianie na reklamach może dla wielu osób wydawać się skomplikowane, a wręcz niemożliwe! Nic bardziej mylnego!

Co prawda, nieumiejętne korzystanie z reklamy zmienia stronę internetową w wielką ofertę sprzedażową. Traktowanie internauty jak klienta – a nie czytelnika, który szuka wartościowej treści – przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Recepta jest jedna: zadbaj o nieinwazyjną i kontekstowo dopasowaną reklamę.

Naturalnym rozwiązaniem są linki afiliacyjne, które prowadzą czytelnika do polecanego produktu. Link może przyjąć formę komunikatu „znajdziesz tutaj” lub anchor tekstu, czyli klikalnego tekstu. W myśl zasady – mniej znaczy więcej – nienachalna, stanowiąca spójną część wpisu reklama, jest lukratywnym rozwiązaniem. Linki afiliacyjne możesz wkomponować w blogowe wpisy na różne sposoby i dzięki temu będą one wyglądać jak integralna część postu a nie reklama produktu. Oto kilka przykładów:

Recenzja

Jeżeli na swoim blogu zajmujesz się testowaniem różnych produktów, kosmetyków, sprzętu elektronicznego czy zabawek dla dzieci i coś szczególnego spodoba Ci się, warto taki produkt zrecenzować. Napisz, dlaczego polecasz go czytelnikom i dodaj linki afiliacyjne.

Poradnik zakupowy

Na sezon wakacyjny, świąteczny czy pierwsze dni wiosny przygotuj dla swoich czytelników specjalny poradnik, w którym polecisz najlepsze i najmodniejsze produkty. Wielu z nich może zainspirować się Twoim wyborem i dokonać zakupu, oczywiście, za pomocą linków afiliacyjnych!

Prezentownik

Walentynki, Boże Narodzenie, urodziny… Wybranie prezentów dla najbliższych często stanowi nie lada wyzwanie! Dlaczego by nie pomóc osobom, które nie mają czasu, żeby znaleźć ideanly prezent? Stwórz wpis z prezentownikiem i zaproponuj kilka pomysłów na wspaniałe podarunki i nie zapomnij skorzystać z linków afiliacyjnych.

zarabianie na reklamach prezenty dla niego

Przykład prezentownika na blogu wiklistka.pl

Porównuj produkty

Możesz również porównać dwa lub więcej produktów z tej samej kategorii i opisać ich podobieństwa oraz różnice. Podlinkuj każdy linkiem afiliacyjnym, a dzięki temu zyskasz szansę na prowizje!

Top5, Top10, Top15

Kolejny pomysł to stworzenie wpisu zawierającego Twój top w jakieś kategorii, na przykład, 10 ulubionych książek, 5 najlepszych kosmetyków do twarzy itd. Tego typu wpisy są wręcz stworzone dla działań afiliacyjnych, ponieważ możesz tam umieścić kilka czy kilkanaście linków. Zarabianie na reklamach jeszcze nigdy nie było tak proste!

Zarabianie na reklamach jest naprawdę proste, wystarczy, że umiejętnie wkomponujesz linki afiliacyjne do swoich wpisów na blogu czy w social media. Pamiętaj jednak, że Twoja twórczość ma inspirować i polecać produkty, a nie bezrefleksyjnie je reklamować. Czytelnicy czy followersi szybko zorientują się, że zależy ci tylko na korzyściach, dlatego nie zamieniaj swoich stron w serwisy reklamowe!

Wykorzystaj również banery reklamowe i widgety, ale spraw by korespondowały z estetyką bloga i stanowiły jego integralną część. Potraktuj narzędzia reklamowe, jak ozdobę, która ma wzbogacić treść, a nie dystraktor odciągający uwagę od tego, czym się dzielisz.

Banery

Innym sposobem na zarabianie na reklamach jest umieszczenie baneru, pod który podpięty został link afiliacyjny. Pamiętaj, że większość użytkowników uważa taką formę reklamy za zbyt nachalną, dlatego warto umiejętnie umieszczać banery i dostosować je do estetyki strony. Z banerów mogą korzystać wszyscy wydawcy, także rabatowi:

zarabianie na reklamach baner sklepu koszulkowo na portalu dlastudenta.pl

Widgety

Bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych banerów są widgety produktowe, które możesz stworzyć samodzielnie w panelu webePartners. Wybierasz ich design oraz dobierasz interesujące się produkty. Widgety sprawią, że zarabianie na reklamach będzie jeszcze łatwiejsze, a dzięki generatorowi z łatwością dostosujesz je do estetyki swojej strony.

zarabianie na reklamach widget produktowy na stronie polskachzachwyca.pl

Przykład wykorzystania widgetu produktowego na stronie polskazachwyca.pl

Zarabianie na reklamach w afiliacji to współpraca dopasowana do Twoich potrzeb

Współpraca z siecią afiliacyjną określana jest jako wynajem powierzchni reklamowej. To Ty decydujesz, do którego programu partnerskiego dołączysz i które zaproszenie zaakceptujesz. Zostanie wydawcą w programie partnerskim nie jest równoznaczne z koniecznością podjęcia natychmiastowych działań i wykazania określonych wyników. Kiedy i jak zaczniesz promocję produktów w danym programie partnerskim zawsze zależy od Ciebie. Jeśli Twoje działania nie przełożą się na wyniki, któe sobie założyłeś, nikt nie będzie Cie z tego rozliczał. No chyba, że Ty sam 🙂

Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem działań, wrócić do regulaminu programu partnerskiego. Zwłaszcza jeśli od momentu przyłączenia, minęło sporo czasu. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a zarabianie na reklamach w afiliacji będzie przebiegać sprawnie i komfortowo dla wszystkich.

Stworzenie własnej polityki korzystania z afiliacji pozwoli Ci na zachowanie wiarygodności w oczach czytelników. Dopasuj programy partnerskie do bloga oraz oczekiwań odbiorców. Odpowiedz sobie na pytanie: jaka jest Twoja rola i stwórz regulamin na miarę własnych potrzeb. Czy będziesz polecać te artykuły, które sam przetestowałeś czy oferować godne uwagi zamienniki tych dobrze Ci znanych? A może chcesz informować o trwających w sklepach internetowych promocjach? Słuchaj swoich czytelników, bo być może poszukują inspiracji i pomysłów, które będą mogli wdrożyć w życie.

Zarabianie na reklamach w afiliacji to możliwość optymalizacji swoich działań w każdym momencie, na każdym etapie współpracy. Możesz dokonywać selekcji i wybierać tych reklamodawców, których asortyment wpisuję się w interesujące Cię kategorie. Możesz testować różna działania, korzystać z różnych narzędzi (linki afiliacyjne, widżety, banery, plikixml) i porównywać, które przynoszą najlepsze efekty! W świecie afiliacji nie jesteś niczym ograniczony!

zarabianie na reklamach

W 2009 roku stworzyłam sieć afiliacyjną webePartners. Dbam o systematyczny rozwój sieci i dobre relacje wydawców z reklamodawcami. Za największy atut afiliacji uważam dobrowolność tej formy współpracy i możliwość monetyzacji każdego działania online. A prywatnie, przynajmniej raz w roku, podróżuję kamperem po Europie, w miejsca wolne od tłumów. W wolnych chwilach rysuję, kleję z papieru i tworzę "coś" z niczego :)

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić artykuł!

Średnia ocena / 5. Oddanych głosów:


Data publikacji: 31.12.2019